Lato Stiny

Zakamarki
typ
papier
joly_fh
7,39 (23 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Stina spędza lato u dziadka na wyspie. Łowią razem ryby, a Stina zbiera patyki, piórka i inne ciekawe rzeczy, które morze wyrzuciło na brzeg. Czasem wokół wyspy szaleje sztorm, a wtedy dobrze, że w pobliżu jest dziadek. Na wyspie mieszka też Bujda, dobry przyjaciel dziadka. Bujda opowiada niesamowite historie o katastrofach morskich i innych niezwykłych zdarzeniach. Ach, jak Stina uwielbia...

Na wyspie mieszka też Bujda, dobry przyjaciel dziadka. Bujda opowiada niesamowite historie o katastrofach morskich i innych niezwykłych zdarzeniach. Ach, jak Stina uwielbia ich słuchać!

Ilustracje Leny Anderson przepięknie oddają klimat wakacji na wyspie, a tekst pełen jest ciepła i dyskretnego humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2013

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
bibi | 2015-03-20
Przeczytana: marzec 2015

Historie zakamarkowe wciągają bezlitośnie, strzeżcie się ich:) To, co przeczytałam dzisiaj zauroczyło mnie, wzbudziło nutkę zazdrości o dziadka, sprawiło że z tęsknotą powróciłam do lat beztroskiego, pełnego uroku dzieciństwa, i rozmarzyłam się mocno za wakacyjnym czasem, morskim klimatem, samotnym domkiem, wybrzeżem, mewami.
Stina "poszukiwaczka skarbów" kiedy jest z dziadkiem na wyspie archipelagu, ciągle znajduje i zbiera rzeczy, które wyrzuciło morze. Dziadek siedzi spokojnie przed domem, pije kawę, patrzy na gładkie "wyprasowane" morze. Potem wypływają na morze, zarzucają sieci, łowią ryby, przyrządzają je na maśle, z koperkiem i młodymi ziemniakami.
Co za książka! Polecam ją tym, którzy mają dziadków, lubią samotne domki nad morzem, snują już wakacyjne plany. Cudownie zilustrowane opowiadania, godne pozazdroszczenia relacje dziadka z wnuczką, piękne, pełne pasji, spokoju i zaufania życie.

kultur-alnie | 2014-08-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Ciepła opowieść o relacji między dziadkiem i wnuczką. Książka o tym, jak fajnie spędzić lato, łowiąc ryby i szukając skarbów na niewielkiej wysepce. "Lato Stiny" to dwa opowiadania, które przypominają o sile wyobraźni i o tym, ile radości może sprawić dziecku znalezienie na plaży, wyrzuconej przez morze, skrzynki. Lena Anderson wraca do przeszłości, do czasów bez komputerów, tabletów i telefonów komórkowych. Można złapać oddech i nacieszyć się świeżym powietrzem.

Piękna, nostalgiczna opowieść o świecie, gdzie nikt się nie spieszy, gdzie jest czas na kontemplację morza, ot, tak, bez celu.
Fantastycznie oddana prostota życia i piękno zwykłej relacji dziadka z wnuczką.
W książce pobrzmiewają echa "Lata" Tove Jansson.
Nieco podobny, nostalgiczny klimat (może to dzięki bliskości morza) znadziemy w "Piaskowym wilku" Asy Lind.

Cudowna książka. Idealna na lato.

actagaudi | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

"Lato Stiny" to pięknie ilustrowana książka o małej dziewczynce spędzającej lato u dziadka na jednej z wysp archipelagu. Opowieść o Stinie składa się z dwóch części "Stina i sztorm" oraz "Stina i morskie opowieści". Historia napisana jest nostalgicznym nastroju i zawiera w sobie dużo ciepła i prostoty, przypomina o drobnych przyjemnościach i zabawach.

Marta | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Prosta ciepła książka da młodszych dzieci. Typowa dla wspaniałego wydawnictwa Zakamarki. Polecam!

Maya | 2014-03-19

Naprawdę czuć zapach morza!

MagicDragon | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015