Okładka książki Lato Stiny

Zakamarki
typ
papier
joly_fh
7,35 (20 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Stina spędza lato u dziadka na wyspie. Łowią razem ryby, a Stina zbiera patyki, piórka i inne ciekawe rzeczy, które morze wyrzuciło na brzeg. Czasem wokół wyspy szaleje sztorm, a wtedy dobrze, że w pobliżu jest dziadek. Na wyspie mieszka też Bujda, dobry przyjaciel dziadka. Bujda opowiada niesamowite historie o katastrofach morskich i innych niezwykłych zdarzeniach. Ach, jak Stina uwielbia...

Na wyspie mieszka też Bujda, dobry przyjaciel dziadka. Bujda opowiada niesamowite historie o katastrofach morskich i innych niezwykłych zdarzeniach. Ach, jak Stina uwielbia ich słuchać!

Ilustracje Leny Anderson przepięknie oddają klimat wakacji na wyspie, a tekst pełen jest ciepła i dyskretnego humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2013

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
kultur-alnie | 2014-08-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Ciepła opowieść o relacji między dziadkiem i wnuczką. Książka o tym, jak fajnie spędzić lato, łowiąc ryby i szukając skarbów na niewielkiej wysepce. "Lato Stiny" to dwa opowiadania, które przypominają o sile wyobraźni i o tym, ile radości może sprawić dziecku znalezienie na plaży, wyrzuconej przez morze, skrzynki. Lena Anderson wraca do przeszłości, do czasów bez komputerów, tabletów i telefonów komórkowych. Można złapać oddech i nacieszyć się świeżym powietrzem.

Piękna, nostalgiczna opowieść o świecie, gdzie nikt się nie spieszy, gdzie jest czas na kontemplację morza, ot, tak, bez celu.
Fantastycznie oddana prostota życia i piękno zwykłej relacji dziadka z wnuczką.
W książce pobrzmiewają echa "Lata" Tove Jansson.
Nieco podobny, nostalgiczny klimat (może to dzięki bliskości morza) znadziemy w "Piaskowym wilku" Asy Lind.

Cudowna książka. Idealna na lato.

actagaudi | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

"Lato Stiny" to pięknie ilustrowana książka o małej dziewczynce spędzającej lato u dziadka na jednej z wysp archipelagu. Opowieść o Stinie składa się z dwóch części "Stina i sztorm" oraz "Stina i morskie opowieści". Historia napisana jest nostalgicznym nastroju i zawiera w sobie dużo ciepła i prostoty, przypomina o drobnych przyjemnościach i zabawach.

Maya | 2014-03-19

Naprawdę czuć zapach morza!

lollapaloosa | 2015-01-22

Kalendarium literackie
  • Olga Tokarczuk
    53. rocznica
    urodzin
    Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest pra... pokaż więcej
  • Antoni Czechow
    146. rocznica
    urodzin
    (...) schudłam, zbrzydłam, zestarzałam się i nic, nic, żadnego zadowolenia,a czas płynie i wciąż się wydaje, że odchodzę od prawdziwego, pięknego życia, odchodzę coraz dalej, coraz dalej, w jakąś otchłań. Rozpacz mnie ogarnia, nie rozumiem, jakim cudem jeszcze żyję i do tej pory nie popełniłam samo... pokaż więcej
  • Matthew Woodring Stover
    53. rocznica
    urodzin
    Miej nadzieję na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze
  • Jan Jakub Kolski
    59. rocznica
    urodzin
    Mam nadzieję, że jesteś ciągle w dobrym zdrowiu i podłym nastroju - nie odwrotnie.
  • Philippe Besson
    48. rocznica
    urodzin
    Zresztą od niczego nie da się uciec. Nawet bardziej niż od przeszłości nie da się uciec od tego, kim w głębi jesteśmy. Człowiek jest zakotwiczony w swojej prawdzie raz na zawsze i nie ma najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie, że wyrwie się z tych okowów. Walka, szarpanina na nic by się nie zdały. L... pokaż więcej
  • Kai Hermann
    77. rocznica
  • Guido Knopp
    67. rocznica
  • Romain Rolland
    149. rocznica
    urodzin
    Musisz przyznać, Panie Boże, że ci pokoju nijak nie zakłócam, i proszę tylko, byś mi taką samą miarką odpłacił.
  • Monte Cook
    47. rocznica
  • Stanisław Dygat
    37. rocznica
    śmierci
    Kiedy przeżywa się jakąś miłość, eliminuje ona miłości przeszłe i przyszłe.
  • Władysław Bełza
    102. rocznica