Okładka książki Lato Stiny

Zakamarki
typ
papier
joly_fh
7,33 (18 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Stina spędza lato u dziadka na wyspie. Łowią razem ryby, a Stina zbiera patyki, piórka i inne ciekawe rzeczy, które morze wyrzuciło na brzeg. Czasem wokół wyspy szaleje sztorm, a wtedy dobrze, że w pobliżu jest dziadek. Na wyspie mieszka też Bujda, dobry przyjaciel dziadka. Bujda opowiada niesamowite historie o katastrofach morskich i innych niezwykłych zdarzeniach. Ach, jak Stina uwielbia ich sł...

Na wyspie mieszka też Bujda, dobry przyjaciel dziadka. Bujda opowiada niesamowite historie o katastrofach morskich i innych niezwykłych zdarzeniach. Ach, jak Stina uwielbia ich słuchać!

Ilustracje Leny Anderson przepięknie oddają klimat wakacji na wyspie, a tekst pełen jest ciepła i dyskretnego humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
kultur-alnie | 2014-08-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Ciepła opowieść o relacji między dziadkiem i wnuczką. Książka o tym, jak fajnie spędzić lato, łowiąc ryby i szukając skarbów na niewielkiej wysepce. "Lato Stiny" to dwa opowiadania, które przypominają o sile wyobraźni i o tym, ile radości może sprawić dziecku znalezienie na plaży, wyrzuconej przez morze, skrzynki. Lena Anderson wraca do przeszłości, do czasów bez komputerów, tabletów i telefonów komórkowych. Można złapać oddech i nacieszyć się świeżym powietrzem.

Piękna, nostalgiczna opowieść o świecie, gdzie nikt się nie spieszy, gdzie jest czas na kontemplację morza, ot, tak, bez celu.
Fantastycznie oddana prostota życia i piękno zwykłej relacji dziadka z wnuczką.
W książce pobrzmiewają echa "Lata" Tove Jansson.
Nieco podobny, nostalgiczny klimat (może to dzięki bliskości morza) znadziemy w "Piaskowym wilku" Asy Lind.

Cudowna książka. Idealna na lato.

actagaudi | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

"Lato Stiny" to pięknie ilustrowana książka o małej dziewczynce spędzającej lato u dziadka na jednej z wysp archipelagu. Opowieść o Stinie składa się z dwóch części "Stina i sztorm" oraz "Stina i morskie opowieści". Historia napisana jest nostalgicznym nastroju i zawiera w sobie dużo ciepła i prostoty, przypomina o drobnych przyjemnościach i zabawach.

Maya | 2014-03-19

Naprawdę czuć zapach morza!

Ewa318 | 2014-05-07

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku