Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Zakamarki
Mitt lyckliga liv
978-83-7776-014-7
Róża_Bzowa

Dunia nie może zasnąć. Tata każe jej liczyć owce, ale Dunia woli policzyć wszystkie te razy, kiedy była szczęśliwa. A do liczenia ma dużo, bo od kiedy poszła do pierwszej klasy, wydarzyło się tyle dobrych rzeczy. Przede wszystkim poznała swoją przyjaciółkę Fridę! Ale choć Dunia jest chyba najszczęśliwszą osobą na świecie, to przecież i ona bywa czasem smutna. Jak wtedy, kiedy… Pogodna...

Pogodna opowieść o szkole i przyjaźni z perspektywy pierwszoklasistki - w sam raz dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2012

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/moje-szczesliwe-...»

nieperfekcyjnie | 2016-11-12
Przeczytana: 02 listopada 2016

Los nie zawsze sprzyja i często irytujemy się tym, co nas spotyka. Wtedy warto byłoby przyjrzeć się dzieciom, od których powinniśmy uczyć się podejścia do życia - bezinteresownego, pogodnego (mimo wszelakich przeciwności) i niezwykle uczciwego...

Dunia ma problemy ze snem, dlatego tata proponuje jej liczenie owiec. Jednak dziewczynka woli liczyć momenty, w których była szczęśliwa. Dzieli się z czytelnikami swoimi radosnymi chwilami, zahaczając również o te smutne. Wspomina swoje pierwsze dni w szkole, kiedy bała się, iż ciągle będzie sama i nie pozna żadnej koleżanki. Na szczęście los uśmiecha się do niej i zsyła Fridę, z którą każdy dzień staje się piękniejszy. Niestety pewnego dnia okazuje się, że przyjaciółka Duni musi się wyprowadzić - wtedy świat głównej bohaterki wali się jak domek z kart...

Ta niepozorna książeczka zawiera ciepłą opowieść, momentami słodką, a innym razem nieco gorzką,...

bibi | 2015-08-12
Przeczytana: sierpień 2015

To książka, która uczy, że pomimo różnych trudności można widzieć świat w kolorach, wyliczać to szczęście, które nas spotyka, a nie skupiać się na tym, co niemiłe.
Mała bohaterka szybko i trafnie rozwiązuje to, co trudne, pozytywnie nastraja do życia, subtelnie pokazuje swoje emocje.

Książka idealna dla dzieci, które chcą samodzielnie czytać o bohaterce w ich wieku. Niemal na każdej stronie widnieją pięknie nakreślone rysunki Evy Eriksson, od których trudno oderwać wzrok.

Synkowe_czytanie | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Dunię poznaliśmy całkiem niedawno. Historia przyjaźni Duni i Fridy to świetna opowieść dla początkującego czytacza: prosty, wyraźny tekst, który nie przeraża objętością, ładna kreska Evy Eriksson, wszystko zakomponowane tak, by zachęcić do lektury. Mój syn uznał, że to książka raczej dla dziewczyn — no cóż, jak się jest małym chłopcem czasami trudno docenić opowieść o dziewczęcej przyjaźni, nawet tak piękną i pogodną jak „Moje szczęśliwe życie”. „Moje szczęśliwe życie” Rose Lagercrantz (Zakamarki) gorąco jednak wszystkim polecam. Warto do niej zajrzeć, bo to jedna z lepszych książek o emocjach dla dzieci. Autorka nie próbuje moralizować, nie ma tutaj filozofii, po prostu pisze o uczuciach w sposób, w którym rozpozna się każde dziecko.

jagarkar | 2013-10-03
Przeczytana: 03 października 2013

Cudo!

MartaZ | 2017-10-08
Przeczytana: styczeń 2016

Świetna, terapeutyczna książka dla dzieci, które wkrótce rozpoczną przygodę z edukacją szkolną. Rozwiewa lęki przed nieznanym, pokazuje, że chociaż w życiu nie zawsze jest różowo, to zazwyczaj można znaleźć rozwiązanie problemów i liczyć na bliskich ludzi, którzy udzielą wsparcia; daje małemu czytelnikowi poczucie, że potrafi poradzić sobie z trudnymi sytuacjami - tak samo jak Dunia, bohaterka książki.
Czytałyśmy tę opowieść wielokrotnie, gdy moja córka była w zerówce, a potem w pierwszej klasie.
A później przeszłyśmy do następnych książek z tej serii:-)

vobi | 2015-10-27
Na półkach: Przeczytane, Czytanki Hanki
Przeczytana: 27 października 2015

Przypadkowo wpadłam na ofertę Wydawnictwa Zaścianki, a w nim m.in. "Moje szczęśliwe życie". I utonęłyśmy... kolejna część już czeka na półce, i sądzę, że nie obędzie się bez kupna dwóch kolejnych :) Myślę, że opowieści o Duni najbardziej przypadną do gustu pierwszakom, bowiem opowiadają właśnie o przeżyciach dziewczynki, rozpoczynającej naukę w szkole. Książka jest napisana dość prostym językiem, jest też dość lapidarna - idealna dla dziecka które świeżo nabyło umiejętność czytania.

| 2015-08-15
Na półkach: Przeczytane, 6+ .

Realizm psychologiczny, antypedagogika, prosty język, krótkie rozdziały, piękne ilustracje. Dla dinozaurów takich jak ja niesamowita możliwość poznania toku myślenia dziecka, którym przecież kiedyś samemu się było choć było to tak dawno, że zapomniało się o tym. .. Dusię poznajemy w wieczór poprzedzający jej pierwszą wyprawę do szkoły. Mała nie może spać i liczy.. ale nie owce, liczy ile razy była szczęśliwa.

Agnieszka | 2017-05-18

Książki z serii o Duni są przyjemne, łagodne i łatwe w zrozumieniu. Nadają się do samodzielnego czytania. Zawierają sporo czarno - białych obrazków, tekst rzadko kiedy zajmuje całą stronę, czcionka jest spora.
Mam takie wrażenie, że podejście do życia bohaterki książki zostało oparte na filozofii duńskiej hygge - cieszenie się z małych rzeczy, wyszukiwanie radości w działaniach, robienie rzeczy które cieszą.
Dunię cieszy w zasadzie wszystko, jest nie wiele rzeczy, czy zdarzeń, które ją smucą. Generalnie jest szczęśliwą osobą, niemiłe chwile stara się wymazywać z pamięci.

W pierwszej części poznajemy Dunię i jej podejście do życia. Dunia właśnie idzie do pierwszej klasy. Mieszka z tatą i świnkami morskimi. Jej mama niestety zmarła, kiedy Dunia była malutka.
W tej historii zaczynamy od tego, że Dunia ma problem ze snem, a na propozycję taty aby liczyć owce, co pomaga w zaśnięciu, woli liczyć chwile, w których była szczęśliwa. W swoją opowieść wplata też zdarzenia mniej miłe....

dla dzieci 6+ (ze względu na tematykę, ale myslę, że 5-latek chętnie posłuchałby o przeżyciach szkolnych dzieci)

Obawiałam się, że to nie będzie książka dla chłopca, zwłaszcza dla 7-latka, ale syn tak sie zasłuchał, że ostanie 2 rozdziały przeczytał całkowicie sam, bo nie mógł sie doczekać do jutra ;-)

Charlotta3204 | 2018-03-11

Posiadam wszystkie części ♥ jest to moja ulubiona książka ♥ Polecam dla młodszych dzieci . Czcionka jest duża ♥