Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat

978-83-7505-666-2
Jezuici, zakon, tajemnice
religia
gall21

Założone bez kapitału czy biznesplanu w roku 1540 Towarzystwo Jezusowe to jedna z najlepiej działających korporacji, jakie kiedykolwiek istniały. Od prawie 500 lat skutecznie zarządza siecią placówek misyjnych czy edukacyjnych. Jezuici zawdzięczają swój sukces stosowaniu czterech zasad: samoświadomości, pomysłowości, miłości i heroizmu oraz opracowaniu niepowtarzalnej metody kształtowania prawdziwych liderów.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Wojtek_Grabowski | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Daję 10 gwiazdek, ale zupełnie z innego powodu, niż może się wydawać. Ta książka rewelacyjnie pokazuje mechanizm przerobienia ludzi przez korporację - jakąkolwiek, ale w tym konkretnycm wypadku przez towarzystwo powiązane z kościołem katolickim. Czytelnicy o otwarych umysłach znajdą w niej znacznie więcej niż nieszczęśnicy, którzy myślą tylko to co im wolno.
Lekturę polecam z czystym sumieniem.

luelle | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

Książka dla każdego. Nie tylko dla liderów biznesu, ale dla każdego, ponieważ każdy jest przywódcą. Przewodzimy sobie samym, członkom swojej rodziny, jesteśmy przełożonymi w pracy, wywieramy wpływ na tych, których spotykamy codziennie. Są to różnorodne rodzaje "władzy" i interakcji i właśnie o różnym ich wykorzystywaniu mówi ta książka. Chris Lowney przedstawił Towarzystwo Jezusowe jako korporację i zrobił to kompetentnie, ponieważ dobrze poznał Zakon Jezuitów (siedem lat życia w jezuickim seminarium), a także dlatego, że zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego w oddziałach banku J. P. Morgan - oparł się więc na osobistych doświadczeniach. Ponadto ukazał historię Zakonu i sylwetki kilku jezuitów, począwszy od samego założyciela. Są to biografie skrócone, z akcentem na osiągnięcia mężczyzn, którzy wyznaczali sobie ambitne i heroiczne cele,"Jednak to nie wierzenia religijne uczyniły z nich przywódców" (s. 318). Ujęcie działalności Zakonu Jezuitów jako firmy, analiza jego misji...

Artur | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Dla każdego ta książka będzie miała inny wydźwięk. Dla bardzo świadomych siebie ludzi będzie nawet nudna przez truizmy w niej zawarte, laikom zarządzania i rozwoju budowanego na wartościach na pewno otworzy oczy i zmusi do myślenia.

Prawda jest jedna, liderstwa i liderów z prawdziwego zdarzenia nam dziś brak i brakować będzie jeszcze długo, gdy zbyt wielką ilość przykładamy do zysku oraz wzrostów żyjąc w szaleńczym i bezrefleksyjnym tempie.

Całe szczęście, są takie organizacje jak ta jezuicka czy studencka AIESEC, gdzie liderzy w naturalny sposób tworzą liderów, a ich systemy wartości i wizje w realny sposób wpływają na świat.

Optimus | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Jak przeczytałem tytuł myślałem, że chodzi o heroinę... Przeczytałem do końca, ale nigdzie o niej nie piszą. To trochę not fair. Powinni to od razu wyjaśnić...

Krzysiek | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Ta książka inspiruje i daję siłę do podejmowania wyzwań. Wspaniała!
przeczytałem ją w 3 dni, żeby przygotować się do konferencji z autorem

Jarek Szczepaniak | 2014-04-08
Przeczytana: 02 lutego 2014

Genialna książka!
Chris Lowney przyjeżdża teraz na konferencję do Polski na konferencję wiara w biznesie!

Andrzej | 2016-04-26
Przeczytana: 2015 rok