Rzeczowo o modzie męskiej

Wydawnictwo: Sine Qua Non
moda męska, moda
poradniki

Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości? Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót? Co to jest sprezzatura? I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny? Elegancja to nie podążanie za trendami. To przede wszystkim klasyczne i ponadczasowe fasony, tkaniny i wzory, umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby, a także stosowanie kilku prostych...

Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości?

Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót?

Co to jest sprezzatura?

I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny?

Elegancja to nie podążanie za trendami. To przede wszystkim klasyczne i ponadczasowe fasony, tkaniny i wzory, umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby, a także stosowanie kilku prostych zasad.

Rzeczowo o modzie męskiej jest kompleksowym, przystępnie napisanym przewodnikiem po świecie mody męskiej. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli. Przeznaczony jest dla panów bez względu na wiek i preferowany styl.

źródło opisu: Wydawnictwo SQN, 2013

źródło okładki: wydawnictwosqn.pl

Krzysiek | 2019-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 10 lutego 2019

Trzeba przyznać, że rzeczowa choć wiedza bardzo podstawowa. Przeczytana w jedno popołudbie.

Łukasz Wolanin | 2018-08-24
Przeczytana: 09 lutego 2015

Bardzo dobra książka.Świetny poradnik.Dużo się z niego nauczyłem i zacząłem ją polecać...kobietom. A dlaczego kobietom, bo to niestety głównie Panie ubierają mężczyzn i prawie każda mówi że robi to dobrze. Gdy przeczyta tą książkę, myślę że znajdzie parę błędów u siebie( a takie opinie wracały do mnie od znajomych kobiet).Dużo się nauczyłem co przyczyniło się do bardziej świadomego doboru garderoby,dodatków czy przede wszystkim KOLORÓW, z czym niestety jako mężczyzna miewałem problemy.Ciesze się że taka pozycja powstała i brawo dla autora. Dzięki niej mężczyzna może się stać elegancki i świadomy siebie pod względem ubioru,i nie być biernym tylko na to, co kobieta mu wciśnie.Po lekturze tej książki myślę że sam może iść i ubierać się tak jak potrzeba...:) Polecam

lavendova | 2018-05-03
Przeczytana: 01 maja 2018

Po pierwsze - ta książka to straszna cegła. Zdziwilibyście się, ile waży. Czyni ją to - rzecz jasna - totalnie nieporęczną. Po drugie - kosztuje za dużo. Pięć dych, wyobraźcie sobie. Tyle pieniędzy za informacje, którymi autor, Michał Kędziora vel Mr. Vintage, dzieli się ze swoimi Czytelnikami na blogu. To jakieś szaleństwo płacić tyle za książkę, skoro te same wiadomości możemy zyskać za jednym kliknięciem myszką. Poza tym, ten pouczający styl pisania... Nie znoszę go. "Nie możesz nosić tych kolorów. Granatowego nie można łączyć z czarnym." A potem pisze, że najlepiej do granatowego garnituru pasują czarne buty. No weź się zdecyduj, autorze.

Kain | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Przydatna. Zawiera wiele informacji do zastosowania na codzień i od święta, do tego ciekawostki itp.
Jednak trochę uwierała mnie awersja autora do czerni i uwielbienie do granatu. No cóż, fajnie przeczytać o sugestiach, jednak mam nieco odmienną wizję :)

Katrina | 2018-04-10
Przeczytana: 18 marca 2018

W co najlepiej ubrać się na ślub przyjaciela? Jak dobrać garnitur, a jak krawat? Jak łączyć kolory? Znany bloger krok po kroku pokazuje, jak mężczyzna musi się ubrać, aby wyglądać modnie i elegancko zarazem.

Czasem książki trafiają do mnie przypadkiem i dla nikogo nie powinno być zdziwieniem, że „Rzeczowo o modzie męskiej” była jedną z takich pozycji. Już sam tytuł sugeruje, że nie jest to coś, po co bym sięgnęła. Ani ze mnie facet, ani człowiek zainteresowany modą. Ale skoro już do mnie trafiła zabrałam się za nią i… muszę przyznać, że ta książka to po prostu kawałek dobrej roboty.
W trakcie lektury miałam wrażenie, że cel istnienia tej książki jest prosty. „Rzeczowo o modzie męskiej” ma pokazać przeciętnemu facetowi jak wyglądać elegancko, nawet w wersji codziennej. Poza tym, jako, że moda męska jest bardziej „ścisła” niż damska, dostajemy na tacy dokładne informacje dotyczące rozmiarów w centymetrach, czy w proporcjach, które możemy zobaczyć na zdjęciach. Wydaje mi się, że...

ZaczytaneStrony | 2018-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Michał Kędziora Mr. Vintage "Rzeczowo o modzie męskiej" poradnik, jest to moja druga książka Michała i chociaż jest o męskich ubraniach przykuła moją uwagę, ponieważ kocham ciekawostki.
Zastanawialiście się kiedyś nad tym czy spodnie powinny być ciemniejsze od marynarki czy na odwrót albo czy najlepszym wyborem jest czarny garnitur? Na te wszystkie nurtujące nas pytania oraz te na które nigdy byśmy nie wpadli odpowiada ta książka.
Na początku wstęp o modzie męskiej, krótko i rzeczowo a potem powoli i stopniowo poznajemy wiele szczegółów na które na pewno wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. A jak nazwalibyście buty męskie? Ja na każde mówię buty a tak na prawdę to wiedenki, angielki, lotniki, brogsumy i wiele innych nazw, a rodzaje tkanin koszulowych to popelina, twill, oksford itp., coś czuje że następne zakupy z mężem nie będą takie szybkie jak się tego naczytam. Najbardziej zainteresował mnie rozdział o krawatach, przyznaje się bez bicia nie wiem jak go wiązać i mam nadzieję że...

Marcin Basiński | 2018-03-12

Praktyczna.

Kari_czyta | 2018-02-26

Przyznam szczerze,że połowę z tych rzeczy nie wiedziałam. Ale lekturę czytałam pilnie i teraz już wiem,co doradzić mojemu chłopakowi. Moda rządzi się swoimi prawami,a ja bardzo chętnie się w nie zagłębiałam. To,by ubierać się z klasą jest ważne nie tylko od święta,ale i na co dzień. Polecam więc każdemu,kto chce dowiedzieć się czegoś więcej o modzie męskiej.

prostymislowami | 2017-11-25

Książka określona jest mianem poradnika, chociaż ja najchętniej opisałabym ją jako vademecum lub podręcznik. Zdecydowana większość tekstu traktuje o różnicach, plusach, minusach różnego sposobu ubierania się, dobierania kolorów, łączenia fasonów. Dużo mniej jest tutaj praktycznych wskazówek czy ciekawostek. Jest to raczej podręcznikowy opis tego jak np. rozpoznać koszulę dobrej jakości, czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki, dlaczego czarny garnitur nie jest uniwersalny. Czy jest to książka, która przypadnie do gustu każdemu mężczyźnie? Absolutnie nie. Musicie zadać sobie pytanie czy a) taka tematyka w ogóle Was interesuje, b) jak bardzo znacie się na podstawowych zasadach dobierania garderoby. Jeśli moda męska nie jest Waszą pasją, albo wręcz przeciwnie, na garniturach, krawatach i spodniach w kant "zjedliście zęby" to myślę, że nie warto inwestować w ten tytuł. Jeśli jednak chcecie rozpocząć swoją przygodę z bardziej eleganckim stylem ubierania się, nie znacie podstaw i...

RobertG | 2017-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 07 listopada 2017

Można powiedzieć, że jest to wstęp do bloga. Streszczenie najważniejszych i podstawowych informacji. Dobra dla osób zupełnie "zielonych" w temacie eleganckiej mody męskiej.