Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat

religia
978-83-7505-666-2
Łukasz Malczak
Jezuici zakon tajemnice

Zabrałem się do tej książki z niechęcią. Bo co na temat biznesu mogą mi powiedzieć jezuici? Ich biznes to szerzenie Ewangelii i praca dla Kościoła i papieża. Jednak, paradoksalnie, to jedna z najlepszych książek na temat przywództwa, jakie kiedykolwiek czytałem... Myślę, ze na wiele książek patrzymy przez pryzmat uprzedzeń...Tę książkę również zakończyłem z uśmiechem,...

Trochę za dużo autor poświęcił miejsca na opis wątków historycznych, zabrakło mi szerszego odniesienia założeń jezuickich do współczesnych korporacji.

Zwykle robię skróty książek na 2-4 strony najważniejszych treści do których mogę później wrócić. W tym przypadku zrobiłem 9 stron notatek. Świetna lektura. Od uporządkowania naszego życia aż po heroiczne cele i pragnienia. Cała masa inspiracji i ciekawych historii.

Ta książka jest po prostu kopalnią inspiracji. Jeden z najbardziej sensownych książek, którą przeczytałem w życiu.

Rewelacyjna lekcja, z której mozna wysnuć tylko pozytywne wnioski. Miłujcie sie zarządzajcie, kreujcie, sięgajcie dalej, wyżej, głębiej, żyjcie i dajcie żyć i 'przewodzić' innym wg własnego uznania. Oczyszczająca!!! Chris Lowney great 'maven'.

Mam jedną myśl, która nasuwa mi się po przeczytaniu tej książki, wszystko ma sens i możliwość przetrwania tylko wtedy, kiedy jest czynione z miłością wypływającą z głębi naszej duszy.

Dla każdego ta książka będzie miała inny wydźwięk. Dla bardzo świadomych siebie ludzi będzie nawet nudna przez truizmy w niej zawarte, laikom zarządzania i rozwoju budowanego na wartościach na pewno otworzy oczy i zmusi do myślenia.

Prawda jest jedna, liderstwa i liderów z prawdziwego zdarzenia nam dziś brak i brakować będzie jeszcze długo, gdy zbyt wielką ilość...

Jak przeczytałem tytuł myślałem, że chodzi o heroinę... Przeczytałem do końca, ale nigdzie o niej nie piszą. To trochę not fair. Powinni to od razu wyjaśnić...

Książka dla każdego. Nie tylko dla liderów biznesu, ale dla każdego, ponieważ każdy jest przywódcą. Przewodzimy sobie samym, członkom swojej rodziny, jesteśmy przełożonymi w pracy, wywieramy wpływ na tych, których spotykamy codziennie. Są to różnorodne rodzaje "władzy" i interakcji i właśnie o różnym ich wykorzystywaniu mówi ta książka. Chris Lowney przedstawił Towarzystwo...

Daję 10 gwiazdek, ale zupełnie z innego powodu, niż może się wydawać. Ta książka rewelacyjnie pokazuje mechanizm przerobienia ludzi przez korporację - jakąkolwiek, ale w tym konkretnycm wypadku przez towarzystwo powiązane z kościołem katolickim. Czytelnicy o otwarych umysłach znajdą w niej znacznie więcej niż nieszczęśnicy, którzy myślą tylko to co im wolno.
Lekturę polecam...

• Historia
  • Zarządzanie
  • 2012
  • Chcę w prezencie
  • Jezuitika

Chris Lowney Heroiczne przywództwo. Tajemnice sukcesu firmy istniejącej ponad 450 lat Zobacz więcej