Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat

Okładka książki Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat Chris Lowney
Okładka książki Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat
Chris Lowney Wydawnictwo: WAM Seria: AMDG poradniki
2019-04-01
2013-10-01
Łukasz Malczak
sukces cel życie poradnik

Książkę czyta się dobrze, jest wszystko sensownie podzielone i autor prowadzi czytelnika przez kolejne etapy.
Nic nowego się nie dowiedziałem, jeżeli chodzi o samą treść, która czasami dla mnie była ciężkostrawna, nie wiem czy to moje uprzedzenia czy po prostu mnie to nie porwało.
Jednakże uważam, że warto przeczytać tę pozycję chociażby dla samych pytań, których jest doprawdy wiele i naprawdę warto je sobie zadać i chwilę podumać nad odpowiedzią. Dla tych pytań, które znajdują się w całej książce polecam przeczytać tę pozycję.

Moja wiara w ludzkość została przywrócona! Myśl, że w biznesowym świecie istnieją jeszcze tacy ludzie jak Chris jest naprawdę krzepiąca! Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Zmusza do zastanowienia się nad tym dokąd tak pędzimy...

Do przeczytania tej książki zostałam trochę zmuszona przez wykladowcę. Na poczatku myślałam ze będzie to następny poradnik w stylu "ta książka zmieni twoje życie o 180 stopni ".
Duże był moje zdziwienie kiedy książka okazała się drogowskazem, który wskazuje pozytywny kierunek zmian. Dzięki "Heroicznemu życiu" dowiemy sie jak zmienić swój sposób myślenia o zmianach i jak ich dokonać krok po kroku.
Plusem książki jest to że ma dużo życiowych przykładów. Dodatkowo co jakiś czas pojawiają się pytania, które wymagają od nas pewnej szczerości z samym sobą.
Coś co miało stać się dla mnie przepustką do zdania przedmiotu , nauczyło mnie aby zwolnić i spokojnie popatrzeć na siebie i swoje życie.
Polecam każdemu kto chcę i ma odwagę nauczyć sie zmieniać siebie inaczej niż do tej pory.

Dla każdego chcącego żyć z celem.

Dla każdego chcącego żyć z celem.

Książka, która pomogła mi przestać kręcić się wokół siebie. Spojrzeć w przód, wyznaczyć cel, dla którego warto żyć.

Autor mówi nam by najpierw określić swój cel w życiu a potem dokonać odpowiednich wyborów związanych z pracą i związkiem. To od nas samych zależy jak przeżyjemy kolejny dzień swojego życia. Każdego dnia dostajemy w prezencie nowe 24h do wykorzystania. Rzeczywistość daje nam wiele szans, jednak trzeba rozważyć rozsądnie wszystkie za i przeciw by decyzja została właściwie podjęta. Na ten czas musimy wyzbyć się swojego egoizmu czy zachcianek, a zadać sobie pytanie: "Który z tych wyborów sprawi, że będziesz szczęśliwszy?".
Chris Lowney opiera swoją książkę na naukach Ignacego Loyoli. Przytacza konkretne sytuacje ze swojego życia osobistego i zawodowego. Pokazuje nam, że pracą i wytrwałością każdy może dojść do obranego celu.
"Do dobrych wyborów potrzebny jest rozum, serce i duch, a najlepszym dowodem na rozsądny wybór jest sytuacja, kiedy rozum, serce i duch zbiegają się wokół wspólnej odpowiedzi. Jeśli decyzja, która ma zostać podjęta, wydaje się racjonalna i odpowiada własnemu poczuciu celu i wartościom oraz jest źródłem pocieszenia, prawdopodobnie jesteśmy na właściwym torze."
Uważam, że książka ta jak najbardziej warta jest przeczytania. Polecam.

Chyba jeszcze lepsza od heroicznego przywództwa.
Wspaniała lektura dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie.

Chyba jeszcze lepsza od heroicznego przywództwa.
Wspaniała lektura dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie.

Rewelacyjna książka, wyciskacz łez. Po przeczytaniu jej człowiek zdaje sobie sprawę jak wiele błędów popełnił i co należy zrobić by odnieść sukces. Rewelacyjna książka. Pochłonołem ją jednej nocy.

We współczesnym świecie spotykamy się z miliardem problemów naraz. Tym najczęstszym i najgorszym jest pytanie o swoją przyszłość. W dobie tysiąca możliwości, postępującej technologii, ale i kryzysu można się pogubić. Mamy przed sobą mnóstwo wyborów, opcji i planów. Zwykle wygląda to tak: mam cel, wiem, że chcę go osiągnąć, jestem gotowy/-a do walki, ale brak mi sił. Skąd wiadomo, że nie przyjdzie ktoś lepszy i zajmie moje miejsce, chociaż ja sam/-a uważałam się za równie dobrego/-ą? Czy w ogóle dam radę? Może i moje możliwości są całkiem spore, ale czy podołam większym wyzwaniom? Ktoś we mnie wierzy czy jestem sam/-a ze sobą na drodze do osiągnięcia swojego celu? To jest brak motywacji. Tysiące wątpliwości i pytań jest w stanie postawić naszą przyszłość pod znakiem zapytania. A co jeśliby tak zrobić psikus ludzkiej słabości, przeczytać Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat i spełnić swoje plany?

Nowy rok niedawno się rozpoczął. Na pewno wielu z Was postawiło sobie pewne cele i obietnice, tak zwane noworoczne postanowienia. Wśród nich znalazły się te małe, średnie i większe, odrobinę trudniejsze w realizacji (a co mi tam, ja też mam swoje!). Jednak nim przystąpicie do realizacji złożonych sobie obietnic, sięgnijcie po tę lekturę, przeczytajcie ją w ciszy i spokoju, ponieważ najnowsza publikacja pana Lowneya z pewnością pomoże Wam w realizacji swoich celów. Mało tego – zostawi w Waszym życiu cenne lekcje na przyszłość.
Sprawa jest naprawdę prosta. Wcześniej wydawało mi się, że droga do wybranego celu zawsze jest trudna i naznaczona ogromnym wysiłkiem. I owszem, nic pod tym względem się nie zmienia, ale Chris Lowney pokazuje, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wystarczy praca i wytrwałość. Masz swój cel? Tak? W takim razie dowiedz się, co zrobić, aby go osiągnąć. Nie masz celu? Nie wiesz co chcesz robić? Na to też jest rada! Heroiczne życie… mówi, aby nie poddawać się i dążyć do realizowania swoich planów. Ale nie samym chlebem żyje człowiek. Satysfakcja z osiągnięcia celu ma też swoją cenę. Zapytacie pewnie jaką. Otóż… na pierwszy rzut oka całkiem niską, ale z drugiej strony patrząc na to, co oferuje nam świat, czasami trudno jest zebrać się w sobie i powiedzieć „nie”(co oznacza tą wyższą cenę). Mowa o wyrzeczeniach. Chris Lowney jako były jezuita zwraca uwagę na to, aby wyzbyć się egoizmu, łatwych przyjemności i tymczasowych zachcianek. Spójrzmy prawdzie w oczy: czy w dzisiejszych czasach łatwo jest zrobić to, co mówi Chris Lowney? Patrząc na nasz kraj, kontynent lub cały świat to… chyba nie. Ale jest to dobra motywacja, aby być jedną osobą spośród milionów innych, która odmówi sobie kilku przyjemności na rzecz sukcesu.

Autor opowiada o drodze do spełnienia własnych celów w sposób bardzo przyjemny. Już sam wstęp dał mi znak, że szykuje się pouczająca, dobra, ale mimo to lekka lektura. Tak też było i jest to całkiem duży plus książki. Oprócz cennej zawartości w postaci bardzo ważnych rad, spotykamy się jeszcze z dobrym stylem autora i ciekawymi opowieściami z jego życia. W końcu własne doświadczenie jest najlepszą motywacją i siłą napędową przyszłości. Tą samą zasadę wyznaje Chris Lowney, dlatego przybliża nam swoją drogę do spełnienia celów. Chociaż sama książka liczy zaledwie 250 stron, to bez problemu odnajdziecie na niej odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące planowania swojej przyszłości.
Co mogę jeszcze dodać? Chyba tyle, że naprawdę warto sięgnąć po Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat. Nie bez powodu książka pana Lowneya ma taki tytuł. Polecam ją osobom, które bardzo często zadają sobie pytania na temat swojej przyszłości, szukają drogi do wyznaczonych przez siebie celów i mają mnóstwo wątpliwości przed zrobieniem kolejnego kroku. Heroiczne życie… odegra również bardzo ważną rolę w życiu osób, które interesują się psychologią i idą w tym kierunku, po części jako ciekawostka, ale także jako materiał do rozwijającej się kariery. Tak więc wybierzcie cel (księgarnię),dokonajcie właściwych wyborów (na przykład dzisiaj wieczorem?) i uczyńcie każdy dzień ważnym oraz pięknym (trzymając w rękach Heroiczne życie… autorstwa Chrisa Lowneya)!

Świetna pozycja, mnie osobiście bardziej podobało się Heroiczne Przywództwo, ale moja mama po przeczytaniu tej książki powiedziała, że lepszej nie czytała od lat.

• Cel
  • Biznes

Dodaj cytat z książki Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat