Rewolucja Chomeiniego

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
83-203-2951-5
historia
Wilczek

Rewolucja irańska zwana rewolucją islamską lub rewolucją Chomeiniego jest we współczesnym świecie zjawiskiem niezwykłym. Nie tylko odbiega od znanych dotąd modeli i form rewolucji, lecz w znacznej swej części pozostaje wręcz w opozycji do tego, co przynosiły z sobą inne rewolucje. Od samego początku występowała przeciw przemianom, które w Europie, a później w innych częściach świata były dziełem rewolucji burżuazyjnych.

źródło opisu: wstęp

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!