Heaven is for Real

Niebo,
literatura faktu
angielski
hunter

Heaven Is for Real is the true story of the four-year old son of a small town Nebraska pastor who during emergency surgery slips from consciousness and enters heaven. He survives and begins talking about being able to look down and see the doctor operating and his dad praying in the waiting room. The family didn't know what to believe but soon the evidence was clear. Colton said he met his...

Colton said he met his miscarried sister, whom no one had told him about, and his great grandfather who died 30 years before Colton was born, then shared impossible-to-know details about each. He describes the horse that only Jesus could ride, about how "reaaally big" God and his chair are, and how the Holy Spirit "shoots down power" from heaven to help us.

Told by the father, but often in Colton's own words, the disarmingly simple message is heaven is a real place, Jesus really loves children, and be ready, there is a coming last battle.

źródło opisu: Thomas Nelson

źródło okładki: Thomas Nelson

Gosia | 2016-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 października 2016

Książka trudna do ocenienia, bo jak tu ocenić relację kilkulatka spisaną przez ojca z pomocą profesjonalnej pisarki, która dotyka wiary i Boga. To zawsze bardzo osobiste rejony.
Czteroletni Colton przechodzi ciężką operację, w trakcie której doświadcza swojej wizji Nieba. Wydziela on zapamiętany obraz i doświadczenia swoim rodzicom gdzieś między wierszami, pomiędzy zabawą, posiłkami, w trakcie jazdy samochodem. Informacje te bardo poruszają rodziców. Wiele w tej relacji zastanawia, szczególnie poruszyła mnie zbieżność wizerunku samego Chrystusa z wizją innej osoby oraz relacja dotycząca siostrzyczki, która została poroniona w drugim miesiącu ciąży.
Przekonująca i poruszająca, bardzo osobista.
Nie oceniam warsztatu literackiego, bo w ogóle nie o to tu chodzi.

MarCyśka | 2016-05-07
Na półkach: Mam! 😍, Przeczytane
Przeczytana: 07 maja 2016

Najbardziej wzruszająca i dająca do myślenia książka jaką czytałam!
Cudowna historia małego chłopca, który odwiedził Niebo.

Ta opowieść jest odpowiedzią na wszystkie pytania dotyczące miłosierdzia Boga i tego, co dzieje się z nami po śmierci. Mocno pogłębia wiarę i zwiększa nadzieję. Polecam gorąco każdemu, nie tylko katolikom.

Ksychopata | 2016-01-03
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Dusza wędrująca do góry...
Dokąd zmierza?

To pytanie zadają sobie wszyscy ludzie. Bo nie wierzę, że znalazłby się ktokolwiek, kto choć raz o tym nie pomyślał...
Co stanie się z moją duszą? Tym niematerialnym wnętrzem, które jest częścią mnie, moimi myślami, moim umysłem, moim sumieniem, wszystkim pozostałym. Ciało jest tylko na chwilę, na ten czas, który dostaniemy do przeżycia. A później zostaje już tylko nasza dusza. Tylko pytanie, co z nią się stanie, gdy my umrzemy i odejdziemy z tego świata.
Można ścigać się ze swoją kreatywnością, pomysłowością przewidując możliwe alternatywy, lecz czy jest w tym jakiś sens? Moim zdaniem to jest niewiarygodnie wielka strata czasu. Nieskończenie wielka wyobraźni pomieszana z inteligencją nie jest w stanie tego wyjaśnić i odkryć tą wielką tajemnicę wszechświata.

Szczerość w modlitwie...
To ona ma największe znaczenie. Właśnie dzięki niej nasze słowa nabierają sensu, a wiara w nie wypełnia nas nadzieją. Bóg zna nas lepiej niż my sami siebie...

nadzieja1925 | 2017-10-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 04 października 2017

Każdy z nas ma swoją wizję nieba. Chrześcjanie, muzułmanie czy buddyści, ale czy nie wszystkim nam chodzi o jedno?

I to pytanie powtarzane przez miliony ludzi: czy naprawdę jest coś po śmierci? Cz niebo istnieje...?

Narrator książki jako pastor i ojciec Coltona, który cudem wyzdrowiał, umarł i ożył, na pewno wierzy w jego istnienie. Tak samo jak jego syn, który odwiedził to szczęśliwe miejsce.
Ateiści nazwą to bzdurą, chrześcjanie świadectwem wiary, a ty

Arleta | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Jest to niezwykle wzruszająca książka, gdyż niebo zostało tu pokazane z perspektywy dziecka. Wywarła na mnie ogromne wrażenie i dała sporo do myślenia. Polecam ją szczególnie tym, którzy zadają sobie trudne pytania o sens ludzkiego życia.

Justyna | 2015-05-13
Przeczytana: 13 maja 2015

Jest to książka z kategorii trudne do ocenienia. Bo w jaki sposób można ocenić książkę poruszającą tematykę wiary i Boga. Książka przedstawia wizję Nieba według małego chłopca. Ale czy przypadkiem chłopiec nie miał zbyt bujnej wyobraźni? No cóż, według mnie nie. Mnie jego historia przekonuje. Historię Coltona poznałam już wcześniej w trakcie oglądania filmu. Wówczas film podobał mi się, ale po przeczytaniu całkowicie zmieniłam zdanie. Zdecydowanie wolę książkę.

Claryyy | 2015-07-01
Przeczytana: 2014 rok

Niebo nie jest nagroda pocieszenia. To miejsce, które staje się wiecznym domem wszystkich wierzących. Serdecznie zapraszam do podróży z Coltonem i Toddem, podczas której wspólnie odkrywają cuda, tajemnice i splendor królestwa niebieskiego. Historia ta daje nadzieję na przyszłość i sprawia, że życie ziemskie nabiera większego znaczenia.

Isadora | 2012-02-08
Na półkach: Przeczytane, Pamiętniki
Przeczytana: 08 lutego 2012

Podchodziłam do tej książki nieufnie i z dystansem spodziewając się banalnego wyciskacza łez żerującego na emocjach i manipulującego uczuciami według widzimisię autora. Taka była moja pierwsza myśl na widok książki, której autorem jest amerykański pastor kościoła metodystów, zaś jej bohaterem - jego niespełna czteroletni synek, który podczas trzech minut śmierci klinicznej utrzymywał, że odwiedził niebo.
Trudno było mi się przemóc, by podejść do lektury obiektywnie, nie traktując jej jako ewidentnej manipulacji autora zarówno własnym dzieckiem, jak i czytelnikami, ale już pierwsze strony książki sprawiły, że zawstydziłam się mojego rychłego, a całkowicie mylnego przedsądu; zakończenie zaś utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych opowieści, jakie kiedykolwiek czytałam.

Czteroletni Colton Burpo, syn pastora Kościoła Wesleyańskiego Todda i jego żony Sonji, młodszy braciszek Cassie, nagle ciężko zachorował. Błędna lekarska diagnoza...

Jola_St | 2013-10-04
Przeczytana: 03 października 2013

Wspaniała książka o wierze i cudzie modlitwy.
Polecam ją zwłaszcza osobom potrzebującym wsparcia duchowego.

Ania | 2016-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2016

Ta książka jest niesamowita,po jej przeczytaniu nie sposób przemyśleć o wierze w Boga.
POLECAM!!!