Jak powstało życie? Przez ewolucję czy przez stwarzanie?

Wydawnictwo: Towarzystwo Strażnica
Life-How Did It Get Here?' By Evolution or by Creation?
religia
Kata

Ta ilustrowana książka (ponad 170 ilustracji) podzielona została na 20 rozdziałów, omawia naukowe, przyrodnicze, astronomiczne, medyczne, archeologiczne, geograficzne i prorocze aspekty autentyczności biblijnego sprawozdania o stwarzaniu i pochodzenia życia. Każdy rozdział podzielony jest na mniejsze fragmenty, do których zamieszczono pytania do analizy. Jak sami wydawcy podkreślają "Książka ta jest przeznaczona dla osób wierzących w ewolucję; wierzących w stwarzanie; lub nie bardzo wiedzących w co wierzyć. Przedmiotem gruntownych rozważań jest w niej kwestia, jak powstało życie i jakie to ma znaczenie dla przyszłości.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_Stra%C5%BCnica

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Priada | 2014-03-22
Przeczytana: 2004 rok

Jak najbardziej książka godna polecenia. Czytałam ją wiele razy i zawiera mnóstwo przykładów potwierdzających, że życie na ziemi i wszystko co istnieje nie jest zbiegiem jakiś dziwnych następstw "wielkiego BOOOM".
Oczywiście znajdą się krytycy którym trudno przełknąc prawdę.
Książka dla osób z otwartym umysłem i osób które nie boją się myślec sami.
Polecam.

mosadi | 2013-02-06

Straszne jest to, jak wysoką opinię ma tutaj podobne dzieło..

Próba udowodnienia, że życie stworzył Bóg, a także mało przekonująca krytyka nauki (delikatnie mówiąc).

Papka dla naiwnych, i tych, co do szkoły mieli pod górkę.

odwieczny | 2013-10-05

Na początku trzeba zaznaczyć że pomimo tytułu książka od pierwszych stron wyraźnie nie jest obiektywna w podejmowanym temacie: "Przez ewolucję czy przez stwarzanie?" co może budzić pewne negatywne emocje i rozczarowanie gdyż autor/autorzy od samego początku starają się przedstawić przewagę teorii stwarzania nad teorią ewolucji. Jeśli ktoś tu się spodziewał obiektywnego porównywania tych dwóch teorii, wyciąganie niezależnych wniosków i ogólnie przedstawianie zalet i wad zarówno jednej teorii jak i drugiej to się ogromnie zawiedzie. Książka wyraźnie ma na celu przestawienie wyższości teorii powstania życia jako wielkiego planu Boga w stosunku do ewolucjonizmu.

Lawenda | 2014-12-06
Przeczytana: marzec 2013

Zdecydowanie przechyla szalę na stronę stwarzania. Dużo danych naukowych, może przydać się dla dzieciarni do pisania referatów do szkoły.

Mateusz Gładyś | 2016-03-20
Przeczytana: 19 marca 2016