Książka Roku 2018

Szalone życie wampira

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najstarszy wampir w mieście". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
La Vida Vampire
978-83-241-3988-0
wampiry
TalaZ

Tom 1 serii Najstarszy wampir w mieście Wampiryczna komedia romantyczno-sensacyjna w stylu MaryJanice Davidson i Charlaine Harris Prestiżowe nagrody w kategorii paranormalna komedia romantyczna: PRISM 2009 Daphne Du Maurier 2009 Aspen Gold 2009 Laurel Wreath 2009 Francesca Marinelli ubóstwia wiek XXI. Po 228 latach wreszcie czuje się jak w domu… Francesca, wampirzyca uwięziona przed...

Tom 1 serii Najstarszy wampir w mieście

Prestiżowe nagrody w kategorii paranormalna komedia romantyczna:
PRISM 2009
Daphne Du Maurier 2009
Aspen Gold 2009
Laurel Wreath 2009

Francesca Marinelli ubóstwia wiek XXI.
Po 228 latach wreszcie czuje się jak w domu…

Francesca, wampirzyca uwięziona przed dwustu laty pod ziemią i uwolniona podczas remontu wiktoriańskiego dworu, musi nauczyć się żyć w XXI wieku, gdzie wampiry są rejestrowane i monitorowane. Nowy etap życia po życiu bardzo jej się podoba, chociaż wszystko, co wiedziała, trochę się zdezaktualizowało. Najbardziej martwi ją, że przeterminowała się jej wiedza o mężczyznach – zwłaszcza że wokół niej kręci się przystojny policjant z wydziału przestępstw paranormalnych, który podejrzewa ją o serię tajemniczych zabójstw.

Powieść Nancy Haddock jest błyskotliwa, romantyczna, seksowna, pełna wdzięku i suspensu.
“Publishers Weekly”

227-letnia wampirzyca musi nauczyć się radzić sobie z nowoodkrytym zakupoholizmem, randkowaniem i podejrzeniem o morderstwo – a wszystko w zabójczym słońcu Florydy

Być martwą nie jest całkiem tak, jak sobie wyobrażaliście. Uwierzcie na słowo Francesce Marinelli, uwięzionej pod ziemią przez ponad dwieście lat i odkopanej podczas renowacji wiktoriańskiego domu w zabytkowym St. Augustine na Florydzie. Jako że sama jest atrakcją turystyczną, doskonale nadaje się do pracy przewodniczki wycieczek po historycznym Mieście Duchów. Cesca rozpoczyna nowy etap życia po życiu i wyposażona w odpowiednio mocny krem z filtrem nareszcie może sobie poużywać – zwłaszcza na zakupach w całodobowych sklepach.
Niestety wszystko, co wiedziała, trochę się zdezaktualizowało. A najbardziej przeterminowała się jej wiedza o mężczyznach. A kiedy turyści z jej wycieczki zaczynają ginąć, policja oczywiście podejrzewa ją. Ostatecznie jest wampirem.
Teraz Cesca ma na głowie trupy, prześladowców z antywampirycznej straży obywatelskiej, przystojnego porucznika wydziału przestępstw paranormalnych i nieistniejące życie miłosne. I zaczyna żałować, że naprawdę nie jest martwa. A przynajmniej nie leży w grobie, gdzie była bezpieczna.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1097/szalone-%C5%BCycie-wampira

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1097/szalone-%C5%BCycie-wampira

immortal15 | 2014-09-09

"- Cesca to Gidget z kłami i dziwnym akcentem."

"- Żartuje pan? Martwe ciało. Fuj.
- Pani też jest martwa.
- Poprawka. Mam bijące serce, puls i fale mózgowe. Może i nie jestem całkiem żywa, ale nie jestem martwa."

Uwielbiam Franceske i Sabera!

Patka | 2013-08-02
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane

Pierwszych kilka rozdziałów...dno już myślałam że odłożę ja na póxniej albo przerzucę kilka rozdziałów dalej nie czytając...ale dotrwałam do tych bardziej interesujących i ogólnie książka fajna tyko ten początek strasznie opornie się czytało....
Polecam tym najbardziej wytrwałym:)

someoneawesome | 2014-09-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Świetnie się bawiłam przy tej książce, ciągle się śmiałam. Coś lekkiego, na jeden czy dwa wieczory - jako taka "przerwa" między dłuższymi książkami sprawdza się nieźle ^^ polecam :)

Kasia | 2015-11-30

Książka kupiona na promocji, typowa lektura rozrywkowa „dla odmóżdżenia”. No i rzeczywiście, niczym więcej nie jest, aczkolwiek można przeczytać :).

Może od początku: tytuł- okropny, jeżeli ktoś określa egzystencję „szalonym życiem” to nie rokuje ani dobrze, ani ambitnie. Jednak przez to zwróciłam uwagę na tytuł oryginału (hiszpański), co z rzadka czynię, znalazłam „La vida vampire”, co oznacza „Życie wampira”, co jest o 1000% lepszym rozwiązaniem, nie zawiewającym kiczem, lecz zwyczajnością. Okładka- hmm, szału nie ma, w zasadzie jest przeciętna jak musztarda, a wręcz nawet mi się nie podoba. Babka w sukience i …tyle, Ma się ona w zasadzie tak, jak szaleństwo w tytule.

Historia opowiada o Francesce, wampirzycy na 200 lat zamkniętej w skrzyni pod ziemią, którą w końcu znajduje Maggie, zwykła śmiertelniczka zajmująca się renowacją i sprzedażą domów. Cesca dostaje pracę jako przewodnik wycieczek na trasie mocno owładniętej przez duchy. Mamy tu syntetyczną krew, telepatię i...

Chihiro | 2017-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Bardzo przeciętne czytadło. Przez ponad 100 stron nie się nic szczególnego, a akcja na dobre rozkręca się dopiero w połowie książki. I kiedy myślisz sobie, że zrobiło się całkiem ciekawie autorka serwuje najbanalniejsze, kompletnie oklepane zakończenie jakie tylko da się wymyślić. Trudno mi stwierdzić, czy Pani Haddock po prostu się nie chciało napisać tego lepiej czy raczej nie potrafiła wpaść na bardziej oryginalny pomysł (żadne dobrze nie świadczy o autorce).

Nie szczególnie spodobał mi się także wątek czarodzieja Cosmila i tajemniczej "Pustki"; czytelnik dostaje za mało informacji, nawet jak na wprowadzenie do następnego tomu, przez co nie wiadomo o co w ogóle chodzi i fragmenty te brzmią jak zwykle zapychacze. Zapewne miało to zaintrygować czytelnika i trzymać go w napięciu, ale efekt jest raczej odwrotny jeśli chodzi o mnie.

Co do rozwoju romansu pomiędzy Francescą i Saberem też mam pewne obiekcje. Zaczęło się całkiem nieźle; narratorka, ku mojej uldze, nie wspominała...

xchmurkax | 2015-08-26

No dobra jeszcze raz napisze bo przypadkowo skasowałam eh. Książka od samych chwil gdy zaczęłam czytać bardzo Mnie wciągnęła. Losy młodej Wapirzycy która wiodła spokojne życie po życiu nagle się przewróciło o 180 stopni.najpierw ją oskarżali potem musiała być chroniona przez przystojnego no napisze Policjanta xd a potem to już straciła głowę dla niego a niby tak go nie lubiła :D. Hmm Najlepsze zakończenie tej książki i pojawienie się jej dawnej miłości. Ciekawe co dalej by się wydarzyło ..

SayuriArtanis | 2014-02-27

Książkę pożyczyła mi koleżanka i jak dowiedziałam się, że to o wampirach byłam pewna, że mi się nie spodoba. Nie zrozumcie mnie źle, nie to że nie lubię historii o wampirach, ale po filmowym Zmierzchu straszni mi obrzydły. Jednak książka miło mnie zaskoczyła, historia może nie jest wielkich lotów, pomimo pierwszych kilku rozdziałów, które są dość oporne to od reszty nie można się wręcz oderwać. Polecam, dla tych którzy nie chcą spędzić miły wieczór na przyjemnej lekturze.

franek25 | 2018-03-29
Przeczytana: marzec 2018

Z początku miałem ochotę po paru stronach wyrzucić książkę w kąt, ponieważ opornie się ją czytało. Miałem czasem po dwa dni przestoju od tej lektury, ale z czasem akcja się rozwija i było już mi trudniej odejść od powieści. Jest coraz lepsza. Powieść oprócz fantasy przypomina mi kryminał, w końcu bohaterka bardzo lubi kryminały co świadczą filmy i książki jakie ogląda i czyta. Ogólnie Cesca przypominała ludzi, których często brakuje w naszym świecie, czyli wszystko zaplanowane, jednak znajduje czas na swoje przyjemności. Pomimo wydarzeń znajduje czas na swoje zajęcia i stara się żyć normalnie jak człowiek. Nie traci głowy nawet w trudnych chwilach. Jest nietypowym wampirem co jest oryginalne i delikatnie zabawne. Związek, który się rozwija jest bardzo niedobrany do siebie zabójca i wampir, na ale jak to w książkach się dzieje zawsze powstają dziwne połączenia.
Fabuła jest przedstawiony w dobry sposób, może trochę kuło w oczy, że to wampirzyca bardziej starała rozwiązać śledztwo, a...

Zbytnio mnie toto nie porwało, ale dało mi kilka przyjemnych godzin. Cesca taka nieogarnięta ^^ W sprawach uczuciowych, bo w innych jest bardziej zaradna od wielu ludzi.
Można poczytać, chociaż mi bardziej przypadł do gustu cykl o królowej Betsy.

Joanna | 2016-04-16

Lekka, łatwa i przyjemna. Niby znowu wampiry, ale bohaterka nie jest typowym przedstawicielem swojego gatunku, dzięki czemu czyta się z przyjemnościa.