Omijajcie wyspę Hula

Seria: Kolekcja Jubileuszowa NK
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
podróż, przyjaźń
Ryu

Historia wędrówki kapryśnej Agnieszki i tajemniczego Pana ze Spiczastą Głową. Agnieszka, dziewczynka, która uwielbia się stroić, zostaje w końcu wygnana z podwórka. Wyrusza więc w Świat. W trakcie podróży poznaje wiele fantastycznych istot, mierzy się z niebezpieczeństwami, nawiązuje przyjaźnie.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

noetting | 2016-03-07

Świetna historia dla młodszych czytelników – absolutnie oryginalna, oniryczna, momentami niepokojąca. Czytałam ją kilkukrotnie. Nie jest to banalna książka, lecz mądra historia niezwykle poruszająca wyobraźnię.

Fragment powieści oraz kilka refleksji na temat poruszony w książce znajdziecie na moim blogu: https://mayasmindgarden.wordpress.com/2016/03/05/jak-wyciszyc-umysl-daj-sobie-na-wstrzymanie/ Zapraszam :)

Pamiętam, że miała taki specyficzny, tajemniczy klimat i bardzo mi się podobała. W końcu nie co dzień, wędruje się przez Świat, w towarzystwie poduszki i widelca, prawda?

Trauma mojego dzieciństwa.

irenaz | 2018-03-17