Horror w literaturze współczesnej i filmie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
7 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-227-3123-9
Dorota_1988

Nie ulega wątpliwości, że książka stanowi poważne kompendium wiedzy o horrorze i że stanowi konieczną „bazę danych” dla każdego badacza, który zajmuje się tą problematyką. Autorka ma ambicje całościowego ujęcia i opisania tego zjawiska. Praca bada je z różnych punktów widzenia: historycznego, estetycznego, komunikacyjnego, kulturowego oraz poetyki opisowej. Ewolucja horroru od powieści gotyckiej po współczesną, wędrówka charakterystycznych motywów, figur i fabuł z literatury do filmu, wreszcie rozszerzanie się zjawiska na nowsze i najnowsze media pozwalają na wysunięcie tezy o wyodrębniającym się z całości kultury wspólnym segmencie, współtworzonym przez zróżnicowane materiałowo teksty grozy, klasycznych i współczesnych autorów oraz zawsze licznych odbiorców. Praca jest rezultatem ogromnej wiedzy o przedmiocie badań i świadectwem wielkiej pasji, a także wielce pożyteczną publikacją.

Xaravald | 2016-08-23

Co tu dużo mówić, jest to po prostu cegła.
Gruba księga zapisana tonami wiedzy o horrorze, pisana momentami skomplikowanym naukowym językiem.
Pomogła mi trochę w mojej pracy pisemnej związanej tematycznie z horrorem, zawiera wiele informacji na ten temat, niestety bardzo ciężko się czyta moim zdaniem.

bies | 2016-10-15
fluokid | 2016-06-21