Takiego mnie nie znacie

Tłumaczenie: Robert Sudół
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezwykłe Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
The Real Frank Zappa Book
83-7179-127-5
frank zappa, autobiografia,
Andre

Legendarny Frank Zappa w swej autobiograficznej książce zabiera nas w szokującą, pełną humoru podróż... Poprzez swoje życie. Zappa, z właściwym sobie dowcipem, autoironią i dystansem proponuje własny punkt widzenia na wszystko : sztukę, piwo, orkiestry symfoniczne, małżeństwo. Prowokuje i zmusza do myślenia.

wicher_Lab | 2010-11-24

Wyszukane ciekawostki ze światka muzycznego Ameryki widzianego oczami geniusza.

Hubert Lewiński | 2011-07-24
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 24 lipca 2011

Rzadko kiedy czytam biografie, jakoś nie ciągnie mnie do tego, żeby poznawać życie innych ludzi, zwłaszcza, że większość z nich jest nudne równie jak moje, albo i bardziej, co jest doprawdy niezłym wyczynem, ale zdarza się. Do rzeczy, Zappa geniuszem muzyki był, geniuszem satyry również był, geniuszem bezkompromisowości także. Tutaj okazuje się, że w pisaniu też był geniuszem. Książka jest bardzo dobrze napisana, aż dziw bierze, że to biografia. Co prawda, traktuje ona w dużej większości (a jakże) o muzyce, o niuansach sprzętu, nagrywania, życia w trasie i innych rzeczach, o których człowiek, który się tym nie interesuje ma niewiele pojęcia, jednak wszystko jest tak opisane, że daje radę to przełknąć. Książkę cechuje esencja Zappy, czyli bezczelne poczucie humoru, za które tak bardzo kocham jego teksty. Uwielbiam.

gosia | 2014-12-22

Jakbym miała wziąć 3 książki na bezludną wyspę to ta pozycja na pewno by wchodziła w "dream team". Niezwykły wywoływacz banana na buzi.
Jeden rozdział tylko nudnawy- polityczny. Ale to może kwestia innych realiów.
Mam na półce (bez)cenne ksero książki. Polecam wszystkim fanom twórczości Zappy (i oczywiście nie tylko).

Przemek | 2011-09-24

Przeczytałem już kilka biografii muzyków. Niektóre były niezłe, inne średnie. To co napisał Zappa to chyba najlepsza biografia kiedykolwiek napisana. Cholernie błyskotliwe, dowcipne, cięte i bezkompromisowe. Książkę nie łatwo zdobyć ale naprawdę warto przeczytać.

Przemek | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Książka odjechana jak sam Zappa. Czym dalej tym mniej strawna dla mnie była. Opinie na wszystko, często z szybkością karabinu maszynowego wygłaszane by przejść do kolejnych kwestii. Zmęczyłem się i nie skończyłem.

Grzegorz | 2013-11-20
Przeczytana: 16 listopada 2013

literacko przeciętna, ale treść oceniam na dobra

ChwaścikBalaścik | 2017-05-09
Przeczytana: 14 maja 2017