Pies na telewizję

Wydawnictwo: W.A.B.
telewizja, felieton
karutek

Jest to potoczysta, napisana w lekkim, felietonowym stylu, opowieść o tym, jak wygląda współczesny świat widziany na ekranie telewizora, pełna anegdot z historii polskiej i zagranicznej telewizji, a także systematyzująca wiedzę o tej dziedzinie. Wykorzystując częściowo felietony z cyklu "Ekran osobisty", publikowane od kilku lat na łamach tygodnika "Wprost", autor pisze o tym, jak poruszać się w świecie kilkudziesięciu powszechnie dostępnych kanałów TV, co oglądać, jak odróżnić programy dobre od złych. Są też w książce rozdziały poświęcone politykom, ideologiom i Kościołowi w TV, drastycznym programom dokumentalnym, filmom, rozrywce, programom przyrodniczym, talk-shows, reklamie i seksowi, a także roli, jaką w naszym życiu powinna odgrywać telewizja publiczna.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.empik.com

Tiger | 2017-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Całkiem niezła. Ma już trochę lat, sporo się zmieniło w telewizji, język też trochę inny, ale Raczek dobrze pisze.

maggie | 2016-11-29
Przeczytana: styczeń 2017