Janusz Gajos. Nie grać siebie

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7311-903-5
Janusz Gajos
Anna

Twórczość i dokonania artystyczne Gajosa na scenie teatralnej i w kinie od legendarnych "Czterech pancernych..." do dzisiaj.

Czyżyk | 2017-10-23

Janusz Gajos to jeden z moich ulubionych aktorów, kreator wielu wspaniałych ról – począwszy oczywiście od Janka Kosa z filmu „Czterej pancerni i pies”, który do dziś mi się nie znudził i jeżeli tylko pojawia się na ekranach, to go z przyjemnością oglądam, poprzez jego spotkanie z Joanną Żółtowską w „Ławeczce”, a skończywszy na księdzu Cieciorce w „Zaćmie” czy dyrektorze Nowackim w „Konwoju”.
Wspaniała osobowość, która bardzo długo nie mogła pozbyć się łatki z wizerunkiem Janka Kosa. Aktorowi było trudniej niż innym jego kolegom po fachu udowodnić, że przecież potrafi świetnie zagrać zarówno role komediowe, jak i dramatyczne, zarówno w filmie, jak i w teatrze. Doskonale go pamiętam w „Iwanowie” Antona Czechowa, wystawianym przez Teatr Narodowy w Warszawie.
To tyle o wspaniałym aktorze, a teraz o książce – niestety, krótko, bo nie odnalazłam w niej Janusza Gajosa poznanego na ekranie, niewiele też się o nim dowiedziałam. Autorka wybrała kiepską formę przekazu, próbowała uporządkować...

dasza | 2014-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Dość przeciętna biografia, bardziej nawet spis recenzji filmów i sztuk i to wybranych. Jak na książkę biograficzną dość mało Gajosa w Gojosie tego niby cytaty z Gajosa, recenzji i własne przemyślenia, ale w porównaniu do innych pozycji o podobnej tematyce czuje się niedosyt.

Jeniulka | 2014-12-07
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Książka średnio mi się spodobała.

Magdalena | 2012-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2012

Nie przypadła mi do gustu. Trochę topornie się czyta. Strasznie mało zdjęć. Miałam wrażenie, że czytam jakąś powieść niż biografię.

IzaK | 2017-07-30
Trithemius | 2017-07-05