Wiosną ci wszystko wybaczę

Tłumaczenie: Krzysztof Jasiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cztery pory roku w małżeństwie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: POLWEN
It happens every spring
978-83-7557-088-5
Jula

Wokół wprawdzie rozkwita wiosna, ale w małżeństwie Brendy i Steve'a panuje lodowaty chłód. Gdy pewnego dnia na schodach ich domu pojawił się młody bezdomny mężczyzna, całe miasteczko zawrzało od plotek. Zwłaszcza po tym, jak Brenda pozwoliła mu spać na ganku.

źródło opisu: Internet

źródło okładki: jw.

Bardzo urzekająca, cudowna powieść " Cztery Pory Roku" urzeka ciepłem, uczuciowa i wspaniała historia dziejąca się w małżeństwie Brendy i Steve'a, rozkoszowałam się bardzo...super miejsce do plotek i zwierzeń był u Patsy w salonie fryzjerskim " Bądź sobą" dużo było głośno o bezdomnym chłopaku o imieniu Cody, który przesiadywał u Brendy, nocował u niej na ganku nie podobało się to innym.
A ja bardzo polubiłam Codiego był miłym, dobrym chłopcem potrzebującym troskliwej opieki, pomocy.
Cudowna, urocza książka spędziłam przy niej wspaniały wieczór, zrelaksowana byłam polecam sięgnąć, przeczytać bo warto!!!!!!

izabela81 | 2014-02-24
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 24 lutego 2014

Po tę książkę sięgnęłam przypadkowo w bibliotece, chyba ze względu na nadchodzącą wiosnę, a raczej brak zimy za oknem.
To pierwsza część serii "Cztery pory roku w małżeństwie".
Jak już sam tytuł mówi, książka w głównej mierze jest o wybaczaniu.
Powieść okazała się wciągająca. Czekam na kolejne części serii. Szczególnie polecam małżeństwom.

Muminka | 2014-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 września 2014

Ciekawy portret małżeństwa. Długoletni staż Brendy i Steve'a może budzić zazdrość u czytelnika, jednak gdy zaczynamy czytać, dowiadujemy się, że sielanka wcale nie jest tak sielankowa. Jak wiele małżeństw w średnim wieku, Brenda i Steve odczuwają pewną pustkę, mają syndrom opuszczonego gniazda z racji tego, że cała trójka dzieci się usamodzielniła. W natłoku spraw partnerzy żyją w odrębnym świecie. Steve ma swoje interesy, plany i aspiracje, a Brenda Klub Wielbicieli Herbaty. Lokalna społeczność ma im wiele do zawdzięczenia, bo Brenda angaż€je się w dobroczynność, a Steve też jest szanowanym członkiem kongregacji. On ma atrakcyjne klientki, a ona dogląda remontu piwnicy i zaczyna ją coś łączyć z przystojnym budowlańcem Nickiem. To on staje się jej oparciem i powiernikiem, a nie wiecznie zabiegany mąż. Ponieważ jest to utwór z zacięciem dydaktycznym, mamy tu dużo refleksji nad naturą małżeństwa, erozją zaufania, erotycznego zauroczenia, która jest w długo trwających związkach...

Grażyna | 2012-10-22
Przeczytana: 21 października 2012

Jak si ę dowiedziałm ta powieść rozpoczyna serię 'Cztery pory roku w małżeństwie" Dla mnie najważniejszym-głównym tematem były kłopoty w małżeństwie Brendy i Stevea. Widać tu różnicę i prawdę starą jak świat ,że w inny (różny sposób) postrzegają kobiety i mężczyźni takie wartości jak wierność,przebaczenie. Najlepiej to nawzajem obwiniac się o "Chłód" w małżeństwie. Podoba mi się porównanie małżeństwa (wzajemnych relacji) do 4 pór roku. Na własnym przykładzie mogę przyznać ,że w moim małżeństwie ..były już wiele razy wszystkie pory roku - oczywiście w róznej kolejności ,nie zawsze w takiej jak wygląda to w przyrodzie.Każda książka cos wnosi do naszego życia więc nie może być inaczej i z tą....

aannaa | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 19 marca 2014

Książka mi się podobała. Polecam.

Uleńka | 2016-05-16
Przeczytana: 02 maja 2016