5 języków miłości

Esprit
The Five Love Languages
poradniki
Jakub Czernik

Niezwykle ciekawa i wartościowa książka, napisana bardzo lekkim językiem. Podobało mi się w niej również to, że w każdym rozdziale autor zawarł różne przykłady na poparcie swoich tez. Przykłady te zawsze były trafne i pozwalały jeszcze lepiej zrozumieć jak ,,języki miłości" funkcjonują w rzeczywistości.

Bardzo dobra książka, którą lekko się czyta. Wniosła ona wiele do mojego życia. Otworzyła mi oczy na wiele spraw, które mnie ciągle nurtowały w ostatnim czasie. Jej zakup okazał się strzałem w dziesiątkę.

💞 jeden z najważniejszych obszarów mojego życia to relacje z innymi ludźmi i jeśli też tak czujesz to dowiedz się z tej książki o 5 językach (sposobach) na dawanie miłości (to my decydujemy, że kochamy i jak tę miłość dajemy)

Bardzo dobra książka, napisana łatwym językiem. Zawiera wiele przykładów, dzięki czemu jeszcze lepiej rozumiemy jak funkcjonują poszczególne „języki miłości”.

Pozycja ta pozwoliła mi zrozumieć, dlaczego tak narzekam na pewne aspekty oraz co decyduje o tym, że jestem szczęśliwa w związku ;)

O 5 językach miłości dowiedziałam się zaledwie 3 miesiące temu, kiedy to moje relacje z córką z dnia na dzień pogarszały się, a ja obwiniałam się i popadałam w stan apatii. Najpierw znalazłam pomoc w filmach na yt. Wybrałam się do psychologa, a nie dawno przeczytałam książkę Garego Chapmana, który napisał kilka książek o językach miłości. Ta którą pożyczyła mi koleżanka...

Przełomowa w moim życiu, mimo, że do małżeństwa mi jeszcze daleko. Polecam serdecznie, tego nie uczą w szkołach - a szkoda ;)

Książkę przeczytałam dzięki Dominikowi Juszczykowi, który polecił ją do pracy z talentem Gallupa "Bliskość". „Profilowanie 5 języków miłości pomoże ci się dowiedzieć, który język miłości na pewno jest twoim językiem - czy są to wyrażenia afirmatywne, dobry czas, przyjmowanie podarunków, drobne przysługi czy dotyk”. Pozycja obowiązkowa dla każdej pary, także dla singli...

Jedna z książek z kategorii: "koniecznie do przeczytania dla każdego". Pomaga zrozumieć różne nasze frustracje nie tylko w związkach, ale i we wszystkich relacjach, rozwijać się i lepiej komunikować.

Genialna w swej prostocie książka, którą bardzo lekko się czyta. Zawarte tu lekcje dotyczące miłości zmieniają sposób patrzenia na relacje damsko-meskie i pomagają lepiej zrozumieć partnera. Prawie każdy rozdział kończy się zestawem prostych ćwiczeń, które umożliwiają natychmiastowe zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Książka opisująca sposoby, w jakie my i inni wyrażamy miłość, czyli jak możemy czuć się kochani. Koncepcja języków miłości powinna być uczona każdego człowieka! Przedstawiona w bardzo prosty i praktyczny sposób.

Dyskusje

• 2020