Wiosną ci wszystko wybaczę

Okładka książki Wiosną ci wszystko wybaczę Gary Chapman, Catherine Palmer
Okładka książki Wiosną ci wszystko wybaczę
Gary ChapmanCatherine Palmer Wydawnictwo: POLWEN literatura piękna
978-83-7557-088-5
Krzysztof Jasiński
kryzys małżeński bezdomny plotki

1970

Warto czasem wrócić do przeczytanej lektury, zwłaszcza, gdy niesie określoną wartość, przypomina o tym, co istotne w związku i relacjach z innymi ludźmi. Przypomina skąd czerpać siły w zmaganiu się z problemami dnia codziennego. Uczy otwartości.

„Wiosną ci wszystko wybaczę” Catherine Palmer i Garego Chapman to powieść tak jak sugeruje tytuł o wybaczeniu.
Za oknem wiosna, ale w sercu czterdziestopięcioletniej Brendy nie ma euforii. Przeciwnie, króluje smutek. To syndrom opuszczonego gniazda. Dzieci dorosły i opuściły rodzinny dom. Kobieta czuje się samotna i niepotrzebna.
Steve, mąż Brendy jeszcze mocniej zaangażował się w interesy. Jego aspiracje zdecydowanie wzrosły. Coraz więcej czasu spędza poza domem. Co prawda w pracy, ale żonie brakuje wspólnych spacerów i długich rozmów z okresu, kiedy dzieci jeszcze mieszkały w domu. Stara sobie wypełnić wolny czas jak może. Zmienia wystrój mieszkania. Maluje krzesła. Szyje narzuty. Zatrudnia fachowca do wyremontowania piwnicy. Przygarnęła bezdomnego, upośledzonego chłopaka o imieniu Cody. Dokarmia go i pozwala mu spać na huśtawce. Steve nie docenia jej starań. Jest coraz mniej obecny w ich życiu. Nie podoba mu się, że bezdomny wciąż kręci się wokół ich domu.
Brenda więcej czasu spędza z przystojnym fachowcem o imieniu Nick niż z własnym mężem. W pewnym momencie daje się ponieść chwili nie wzbraniając się przed jego objęciami. Ta chwila będzie ją drogo kosztować. Małżonkowie oddalają się od siebie. Pomimo pięknej wiosny w przyrodzie w ich małżeństwie panuje lodowaty chłód. Nic nie wskazuje, że po wiośnie będzie lato. Nastaje mroźna zima w kochającym się kiedyś małżeństwie. Każde z nich ma inne oczekiwania wobec siebie.
Nawzajem się obwiniają. Oboje tęsknią za tym co było…
„Wiosną ci wszystko wybaczę” to mądra, ciepła i pouczająca powieść z serii „Cztery pory roku w małżeństwie”. .. GORĄCO POLECAM!

Steve, mąż Brendy jeszcze mocniej...

Bardzo urzekająca, cudowna powieść " Cztery Pory Roku" urzeka ciepłem, uczuciowa i wspaniała historia dziejąca się w małżeństwie Brendy i Steve'a, rozkoszowałam się bardzo...super miejsce do plotek i zwierzeń był u Patsy w salonie fryzjerskim " Bądź sobą" dużo było głośno o bezdomnym chłopaku o imieniu Cody, który przesiadywał u Brendy, nocował u niej na ganku nie podobało się to innym.
A ja bardzo polubiłam Codiego był miłym, dobrym chłopcem potrzebującym troskliwej opieki, pomocy.
Cudowna, urocza książka spędziłam przy niej wspaniały wieczór, zrelaksowana byłam polecam sięgnąć, przeczytać bo warto!!!!!!

2030

Ciekawy portret małżeństwa. Długoletni staż Brendy i Steve'a może budzić zazdrość u czytelnika, jednak gdy zaczynamy czytać, dowiadujemy się, że sielanka wcale nie jest tak sielankowa. Jak wiele małżeństw w średnim wieku, Brenda i Steve odczuwają pewną pustkę, mają syndrom opuszczonego gniazda z racji tego, że cała trójka dzieci się usamodzielniła. W natłoku spraw partnerzy żyją w odrębnym świecie. Steve ma swoje interesy, plany i aspiracje, a Brenda Klub Wielbicieli Herbaty. Lokalna społeczność ma im wiele do zawdzięczenia, bo Brenda angaż€je się w dobroczynność, a Steve też jest szanowanym członkiem kongregacji. On ma atrakcyjne klientki, a ona dogląda remontu piwnicy i zaczyna ją coś łączyć z przystojnym budowlańcem Nickiem. To on staje się jej oparciem i powiernikiem, a nie wiecznie zabiegany mąż. Ponieważ jest to utwór z zacięciem dydaktycznym, mamy tu dużo refleksji nad naturą małżeństwa, erozją zaufania, erotycznego zauroczenia, która jest w długo trwających związkach nieunikniona. Trafny obraz małżeństwa z perspektywy terapeutów zajmujących się problemami par. Zwykła historia o potrzebie bliskości, wybaczania i odbudowywania więzi.

Książka mi się podobała. Polecam.

Książka mi się podobała. Polecam.

Po tę książkę sięgnęłam przypadkowo w bibliotece, chyba ze względu na nadchodzącą wiosnę, a raczej brak zimy za oknem.
To pierwsza część serii "Cztery pory roku w małżeństwie".
Jak już sam tytuł mówi, książka w głównej mierze jest o wybaczaniu.
Powieść okazała się wciągająca. Czekam na kolejne części serii. Szczególnie polecam małżeństwom.

To pierwsza część serii "Cztery pory roku w małżeństwie".
Jak już sam tytuł mówi, książka w głównej mierze jest o wybaczaniu.

Jak si ę dowiedziałm ta powieść rozpoczyna serię 'Cztery pory roku w małżeństwie" Dla mnie najważniejszym-głównym tematem były kłopoty w małżeństwie Brendy i Stevea. Widać tu różnicę i prawdę starą jak świat ,że w inny (różny sposób) postrzegają kobiety i mężczyźni takie wartości jak wierność,przebaczenie. Najlepiej to nawzajem obwiniac się o "Chłód" w małżeństwie. Podoba mi się porównanie małżeństwa (wzajemnych relacji) do 4 pór roku. Na własnym przykładzie mogę przyznać ,że w moim małżeństwie ..były już wiele razy wszystkie pory roku - oczywiście w róznej kolejności ,nie zawsze w takiej jak wygląda to w przyrodzie.Każda książka cos wnosi do naszego życia więc nie może być inaczej i z tą....

• Przeczytane 2014
  • Prawdziwe Historie
  • 2012 rok
  • Książki poruszające
  • Chrześcijańskie

Dodaj cytat z książki Wiosną ci wszystko wybaczę