Wiosną ci wszystko wybaczę

978-83-7557-088-5
Krzysztof Jasiński
kryzys małżeński bezdomny plotki

1975

Warto czasem wrócić do przeczytanej lektury, zwłaszcza, gdy niesie określoną wartość, przypomina o tym, co istotne w związku i relacjach z innymi ludźmi. Przypomina skąd czerpać siły w zmaganiu się z problemami dnia codziennego. Uczy otwartości.

„Wiosną ci wszystko wybaczę” Catherine Palmer i Garego Chapman to powieść tak jak sugeruje tytuł o wybaczeniu.
Za oknem wiosna, ale w sercu czterdziestopięcioletniej Brendy nie ma euforii. Przeciwnie, króluje smutek. To syndrom opuszczonego gniazda. Dzieci dorosły i opuściły rodzinny dom. Kobieta czuje się samotna i niepotrzebna.
Steve, mąż Brendy jeszcze mocniej...

Bardzo urzekająca, cudowna powieść " Cztery Pory Roku" urzeka ciepłem, uczuciowa i wspaniała historia dziejąca się w małżeństwie Brendy i Steve'a, rozkoszowałam się bardzo...super miejsce do plotek i zwierzeń był u Patsy w salonie fryzjerskim " Bądź sobą" dużo było głośno o bezdomnym chłopaku o imieniu Cody, który przesiadywał u Brendy, nocował u niej na ganku nie podobało...

Ciekawy portret małżeństwa. Długoletni staż Brendy i Steve'a może budzić zazdrość u czytelnika, jednak gdy zaczynamy czytać, dowiadujemy się, że sielanka wcale nie jest tak sielankowa. Jak wiele małżeństw w średnim wieku, Brenda i Steve odczuwają pewną pustkę, mają syndrom opuszczonego gniazda z racji tego, że cała trójka dzieci się usamodzielniła. W natłoku spraw partnerzy...

Książka mi się podobała. Polecam.

Po tę książkę sięgnęłam przypadkowo w bibliotece, chyba ze względu na nadchodzącą wiosnę, a raczej brak zimy za oknem.
To pierwsza część serii "Cztery pory roku w małżeństwie".
Jak już sam tytuł mówi, książka w głównej mierze jest o wybaczaniu.
Powieść okazała się wciągająca. Czekam na kolejne części serii. Szczególnie polecam małżeństwom.

Jak si ę dowiedziałm ta powieść rozpoczyna serię 'Cztery pory roku w małżeństwie" Dla mnie najważniejszym-głównym tematem były kłopoty w małżeństwie Brendy i Stevea. Widać tu różnicę i prawdę starą jak świat ,że w inny (różny sposób) postrzegają kobiety i mężczyźni takie wartości jak wierność,przebaczenie. Najlepiej to nawzajem obwiniac się o "Chłód" w...

Dyskusje

• Przeczytane 2014
  • Prawdziwe Historie
  • 52 książki 2017
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wiosną ci wszystko wybaczę