Magenta

Wydawnictwo: Telbit

Edyta ma już to, o czym marzą jej koleżanki – stałego chłopaka, własne mieszkanie i ustabilizowane życie. A co, jeśli drogę dziewczyny przetnie tajemniczy malarz, na chwilę zaprosi ją do swojego fascynującego świata, a potem zniknie?... Magenta to opowieść o namiętności, wolności i tęsknocie, o poszukiwaniu drogi innej od wszystkich. O odwadze, by zdobyć się na podróż do swojego wnętrza – i dojrzeć. Autorska stawia pytania zaczerpnięte wprost z codzienności, podsłuchane w rozmowach z rówieśnikami, którzy nie zawsze mają odwagę wypowiedzieć je na głos.

źródło opisu: Wydawnictwo TELBIT, 2009

źródło okładki: http://www.telbit.pl/

Justyna | 2012-03-25
Przeczytana: 2012 rok

Niezwykła książka o dylematach, przed którymi na pewno staje nie jedna dziewczyna. Co robić, gdy naszym życiem zaczyna rządzić rutyna? Czy można ją ominąć, czy też raczej trzeba zaakceptować?
Edyta jest młodą studentką, która z pozoru ma wszystko co do szczęścia potrzebne - chłopaka, własne mieszkania, studia, niezależność. Ale pod tymi pozorami kryje się zagubiona dziewczyna, która sama nie wie czego tak naprawdę szuka, czego pragnie. Spotkanie ekscentrycznego malarza wzbudza w niej uczucia, o których istnieniu już dawno zapomniała. Co wybierze i czy odnajdzie to czego jej brakuje - nie mogę zdradzić. Musicie dowiedzieć się sami. Ale powiem tylko, że naprawdę warto sięgnąć po tą książkę, bo porusza ona tematy, które niestety rzadko pojawiają się w literaturze. Nie ma tu cukierkowej miłości "aż po grób" ani też życia długo i szczęśliwie. Są za to bohaterowie z krwi i kości, którzy dają nam pretekst aby zastanowić się nad naszymi życiowymi wyborami. Jeśli ktoś ma ochotę trochę...

Caroline | 2014-10-29
Przeczytana: 29 października 2014

Krótkie, bez ładu i składu, nie za ciekawe, ot po prostu taki średniak na jeden raz. Niektóre opisy sytuacji i przemyśleń głównej bohaterki były tak śmieszne, że aż żenujące... Lepiej swój czas poświęcić na coś bardziej ambitnego ;)

mpakompabiempata | 2014-05-08
Przeczytana: 2012 rok

Lektura lekka, pochłonęłam w jeden wieczór, ale zasnęłam zdenerwowana (mało powiedziane) na autorkę, bo koniec nie był końcem.

Mola | 2013-02-18
Przeczytana: 2012 rok

Jestem pewna, że autorka dostała mnóstwo listów z zażaleniami na koniec tej książki. Dołączam się do tego protestu!

Intelektualna Przygoda | 2012-05-18
Przeczytana: 19 maja 2012

Mam skłonność do czytania książek o artystach i o prawnikach. Ta jest z tej pierwszej kategorii i jest zdecydowanie jedną z ciekawszych propozycji. Narracja prowadzona jest bardzo lekko, bez problemu można nadążyć za rozwojem wydarzeń. Te zaś toczą się dość szybko, przez co nie można narzekać na nudę.
Trudną życiową decyzję podjęła główna bohaterka. Zaryzykowała i po dziś dzień zastanawiam się, czy dobrze zrobiła i co u niej słychać.

siaska | 2013-02-23

jedyne czzego mi brakuje to... końca- dalszych zdarzeń.. jak mozna tak zakończyc ksiązke? chce wiecej, chce wiedziec jak to sie potoczyło dalej

Róża | 2012-07-25

Bardzo wciągająca historia miłosna!

magmalena | 2013-01-07
Przeczytana: 10 maja 2012