Magenta

Iga Karst Wydawnictwo: Telbit literatura piękna
Telbit
2009-06-30
2009-06-30
miłość namiętność tęsknota malarz Dubrownik podróż

Krótkie, bez ładu i składu, nie za ciekawe, ot po prostu taki średniak na jeden raz. Niektóre opisy sytuacji i przemyśleń głównej bohaterki były tak śmieszne, że aż żenujące... Lepiej swój czas poświęcić na coś bardziej ambitnego ;)

Jestem pewna, że autorka dostała mnóstwo listów z zażaleniami na koniec tej książki. Dołączam się do tego protestu!

Mam skłonność do czytania książek o artystach i o prawnikach. Ta jest z tej pierwszej kategorii i jest zdecydowanie jedną z ciekawszych propozycji. Narracja prowadzona jest bardzo lekko, bez problemu można nadążyć za rozwojem wydarzeń. Te zaś toczą się dość szybko, przez co nie można narzekać na nudę.
Trudną życiową decyzję podjęła główna bohaterka. Zaryzykowała i po dziś dzień zastanawiam się, czy dobrze zrobiła i co u niej słychać.

Trudną życiową decyzję podjęła główna bohaterka. Zaryzykowała i po...

Niezwykła książka o dylematach, przed którymi na pewno staje nie jedna dziewczyna. Co robić, gdy naszym życiem zaczyna rządzić rutyna? Czy można ją ominąć, czy też raczej trzeba zaakceptować?
Edyta jest młodą studentką, która z pozoru ma wszystko co do szczęścia potrzebne - chłopaka, własne mieszkania, studia, niezależność. Ale pod tymi pozorami kryje się zagubiona dziewczyna, która sama nie wie czego tak naprawdę szuka, czego pragnie. Spotkanie ekscentrycznego malarza wzbudza w niej uczucia, o których istnieniu już dawno zapomniała. Co wybierze i czy odnajdzie to czego jej brakuje - nie mogę zdradzić. Musicie dowiedzieć się sami. Ale powiem tylko, że naprawdę warto sięgnąć po tą książkę, bo porusza ona tematy, które niestety rzadko pojawiają się w literaturze. Nie ma tu cukierkowej miłości "aż po grób" ani też życia długo i szczęśliwie. Są za to bohaterowie z krwi i kości, którzy dają nam pretekst aby zastanowić się nad naszymi życiowymi wyborami. Jeśli ktoś ma ochotę trochę porozmyślać - niech przeczyta Magentę.

Bardzo podobają mi się też liczne opisy Wrocławia, w którym dzieje się większość książki. Nadają jej taki magiczny klimat. Aż mam ochotę odwiedzić wszystkie miejsca, w których była Edyta... :)

Bardzo wciągająca historia miłosna!

Bardzo wciągająca historia miłosna!

ciekawa, intrygująca, wciągjąca.

ciekawa, intrygująca, wciągjąca.

jedyne czzego mi brakuje to... końca- dalszych zdarzeń.. jak mozna tak zakończyc ksiązke? chce wiecej, chce wiedziec jak to sie potoczyło dalej

Lektura lekka, pochłonęłam w jeden wieczór, ale zasnęłam zdenerwowana (mało powiedziane) na autorkę, bo koniec nie był końcem.

Wciągająca,niesamowita książka młodzieżowa.
Fajnie się czyta,wspaniali bohaterowie,a fabuła ciekawa.
Z przyjemnością przeczytałam.

Wciągająca,niesamowita książka młodzieżowa.
Fajnie się czyta,wspaniali bohaterowie,a fabuła ciekawa.
Z przyjemnością przeczytałam.

• Młodzieżowe
  • Czym byłoby życie bez Miłości?
  • Moja biblioteka:)

Iga Karst Magenta Zobacz więcej