Gdyby on tu był

Wydawnictwo: Wołoszański
kryminał
Aniutka90

Współczesny Wrocław. Młoda freelancerka Teresa Miller prowadzi ustabilizowane życie u boku narzeczonego. Niespodziewana wizyta policji wplątuje ją w szereg tajemniczych wydarzeń, w których główną rolę odgrywa jej głęboko skrywana przeszłość: sytuacja zmusza ją do powrotu w bolesne wspomnienia czasów, z którymi chciała zerwać na zawsze. Gdyby on tu był to historia, w której przeszłość zjawia...

Gdyby on tu był to historia, w której przeszłość zjawia się w teraźniejszości, zbrodnia miesza się z polityką, a bohaterowie wciąż pojawiają się na nowo, odkrywając swoje prawdziwe oblicze.
Pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o tym, jak bolesne jest stawanie twarzą w twarz ze zdarzeniami, które dawno już pochowaliśmy w odmętach pamięci.
(premiera: 2012-06-14)

źródło opisu: http://www.empik.com/gdyby-on-tu-byl-karst-iga,p1050722045,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/gdyby-on-tu-byl-karst-iga,p1050722045,ksiazka-p

Euka | 2019-09-18
Przeczytana: 17 września 2019

Młoda freelancerka Teresa Miller mieszka wraz z narzeczonym Damianem, adwokatem.
Pewnego dnia, nagle policja zabiera ją na przesłuchanie, które według niej jest nieporozumieniem. Zostaje zwolniona, wkrótce otrzymuje tajemniczą wiadomość.
Wszystko to łączy się z jej przeszłością i wydarzeniami sprzed ośmiu lat.
Czego nie wie o niej narzeczony?
Czy Teresa będzie mogła liczyć na pomoc przyjaciółki Ewy?
Komu może zaufać a kogo powinna się wystrzegać?

Będą szybkie motory, niebezpieczne bandziory, świadek koronny a także jak to w kryminale trupy.

Książka jest dosyć dobrze przemyślana i napisana.
Chociaż wcześniej domyśliłam sie tego i owego, to przeczytałam z przyjemnością.
Może nie było to jakieś wielkie objawienie, może nie będę o niej pamiętać za jakiś czas, ale nazwisko autorki zapadło mi w pamięć i chętnie przeczytam inne książki Igi.

Polecam.

Karolina | 2016-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Przyznaję na wstępie, ta książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie! Jest to moja pierwsza polska powieść, wcześniej jakoś nie ciągnęło mnie do polskich autorów, sama nie wiem czemu.
Powiem w ten sposób. Pewnych rzeczy idzie się domyślić w trakcie czytania, aczkolwiek Pani Karst naprawdę fajnie budowała akcję, a sam epilog...zostałam w 100% zaskoczona, więc stwierdziłam, że satysfakcjonuje mnie zakończenie powieści. Z drugiej strony fabuła też jest niczego sobie. Pięknie ukazuje świat przestępczy i skuteczność oraz porażki policji, i to jak posiadanie kontaktów może wiele zdziałać, ale to wiemy od bardzo dawna.
Główni bohaterowie? Teresę polubiłam od razu, mimo że momentami uparta jak osioł, Ewa wierna i pomocna przyjaciółka i Damian...co do niego mam mieszane opinie.
W każdym razie polecam! Napisane lekko i przyjemnie, ciekawa fabuła...do ideału jej daleko, aczkolwiek w mojej ocenie warta poświęcenia jej czasu. ;)

goha | 2015-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2015

Bardzo przewidywalna i napisana kompletnie bez polotu.

Waćpanna Anna | 2014-12-17
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Biorąc pod uwagę, że nie spodziewałam się zbyt wiele, fabuła mnie ciągnęła i książka całkiem niezła

marek52k | 2014-09-03
Przeczytana: 04 lipca 2014

Oryginalny pomysł, szef szajki przestępczej świadkiem koronnym. Treść jest trochę nazbyt dziennikarska. Książkę czyta się jak reportaż. Motywy działania części postaci,jak dla mnie, zbyt mało pogłębione. Jest dużo wątków z różnych obszarów, ale ledwo dotknięte, jak np. wątek polityczny, czyli gazetowe. Tak więc, brawa za oryginalny pomysł i trochę mniejsze pochwały za realizcję.

Gablysia | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Nie wiem, jak komuś mogła podobać się ta powieść. Przewidywalna od samego początku. Nie zaskoczyła mnie ani przez chwilę. Ot wyssana z palca historia o tchórzu. Książka dla wielbicieli porywających seriali kryminalnych z Polski typu w11. Po takiej lekturze można docenić wszystkie poprzednio czytane kryminały, nawet te które oceniało się negatywnie. Szkoda czasu.

| 2014-07-03

Juz naprawdę dawno nie czytałam tak świetnego kryminału napisanego przez rodaka. Książkę czyta się jednym tchem. Niespodziewane zwroty akcji, zawiła intryga i dużo tajemnic. Do tego postaci barwne, nie męczące czytelnika swoimi mdłymi wynurzeniami.

Biblioteczka Rudej | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Bardzo dobry kryminał,który trzyma w napięciu od pierwszej strony, a zwroty akcji są tak zaskakujące,że czasami byłam w szoku jak autorka wpadła na taki pomysł. Gorąco polecam

Justyna | 2014-02-09
Przeczytana: 2014 rok

Niebanalna i wciągająca historia.
Główna bohaterka prowadzi z pozoru ustabilizowane życie u boku swojego narzeczonego. Jednak niespodziewane przesłuchanie oraz tajemnicza wiadomość wywracają do góry nogami jej spokojne życie. Teresa musi ponownie zmierzyć się ze swoją przeszłością, z wydarzeniami do których nie chciała nigdy więcej wracać pamięcią. Nieświadomie zostaje ona wplątana w sam środek pewnej intrygi i politycznych rozgrywek. Czy Teresa może czuć się bezpiecznie? I co z tym wszystkim wspólnego ma morderstwo Szwedesa i Prokopowicza, które próbuje rozwikłać wrocławska policja?
Muszę przyznać, że jestem ogromną wielbicielką Igi Karst. Uważam, że jak na swój młody wiek pisze ona bardzo dobre książki, a „Gdyby on tu był” jest jak dotąd jej najlepszą powieścią.
Po pierwsze książkę czyta się jednym tchem. Historia trzyma nas w napięciu i wielokrotnie zaskakuje. Jednak w porównaniu do poprzednich książek Igi, jest nie tylko wciągająca, ale porusza też wiele ważnych tematów, o...

Liza | 2012-12-08
Przeczytana: 22 grudnia 2012

Ciekawa i zaskakująca, polecam :)