Asystenci

Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Wydawnictwo: Albatros
Assistants
literatura amerykańska

Jeśli marzysz o pracy asystenta i nie chcesz stracić zapału, zanim otrzymasz wymarzone stanowisko, nie czytaj tej książki! Dedykowana wszystkim, którzy mieli wielkie szczęście, albo jeszcze wielkiego pecha pracować charakterze człowieka od wszystkiego, przezabawna opowieść, w której pięcioro bohaterów-narratorów opisuje swoje codzienne perypetie. Michaela, trzydziestoletnia aktorka, dla zdobycia angażu jest gotowa pójść do łóżka z każdym, kto rokuje nadzieje na bycie przydatnym w przyszłości. Jeb i Gryffin, młodzi, ambitni asystenci menadżera i agenta filmowego, marzą o kinie artystycznym. Rachel, dziewczyna z Teksasu, chce zostać scenarzystką i studiować na wydziale filmowym Uniwersytetu Kalifornijskiego. Czarnoskóra Kecia jest asystentką wschodzącej gwiazdy kina, nowego Leonarda di Caprio. Cała piątka uczestniczy w cotygodniowych spotkaniach terapeutycznych, na których dzielą się przeżyciami, pomstują na przełożonych, rozładowują frustracje. Do czasu.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2007

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Katherina87 | 2012-11-20

wiola | 2015-05-10

Szczerze powiedziawszy spodziewałam się czegoś znacznie lepszego po tym co przeczytałam na tylnej stronie okładki. Miało wiać humorem i być zabawnie, a wiało nudą, a w końcówce autorka poleciała jak nic w idyllę połączoną z formą bajki o kopciuszku jak dla mnie zbyt mało realne. Autorka ponad to w swoim mniemaniu myślała że urozmaici książkę seksem, przekleństwami jednak zbyt niesmaczną w całokształcie uformowała ją dla czytelnika.

tajus | 2011-04-03
Na półkach: Przeczytane, Miałam
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Bardzo przyjemna książka opowiadająca o losach pięciu osób mających okazję pracować w charakterze asystenta w świecie filmowym. Historia każdego z bohaterów jest inna, jednak ich losy przeplatają się ze sobą. Prosty, przystępny język, dużo dialogów i informacji związanych ze światkiem filmowym, w końcu wokół niego toczy się akcja tego utworu. Nie każdy bohater lub jego zachowanie przypadło mi do gustu, ale nie wszystko przecież musi być cacy, prawda? Całkiem fajne zakończenia wszystkich pięciu historii. Może trochę banalne, ale to książka obyczajowa, komediowa, więc nie trzeba spodziewać się wygórowanego końca. Książka lekka, w sam raz na jedną, dwie noce, bo potrafi wciągnąć, gdy akcja w pełni się rozwinie. Kupiłam ją zupełnie przez przypadek, widzę, że nie jest zbyt oblegana i popularna, zatem cieszę się, że znalazła się w mojej biblioteczce.

Beata | 2011-11-14
Przeczytana: 20 listopada 2011

Kalifornia, Los Angeles, Hollywood - bezlitosny świat filmu i showbizesu, gdzie wszyscy marzą o karierze aktora, menedżera, scenarzysty czy też producenta filmowego.

Michaela - piękna, trzydziestoletnia kobieta, kiedyś popularna aktorka, teraz dla zdobycia jakiejkolwiek roli jest w stanie nie tylko całkowicie zmienić swój wygląd, ale także przespać się z każdym, a gdy tego dokonuje zachwyca swoją ŁC (Łysą Cipką), z której jest niezwykle dumna, asystentka popularnej, aczkolwiek starzejącej się, a w wyniku tego rozhisteryzowanej i uzależnionej od leków, aktorki Victorii Rush.

Jeb - sfrustrowany, niespełniony i raczej kiepski scenarzysta, mięśniak, bez pamięci zakochany w żonie swego znienawidzonego szefa, dla uśpienia swych prawdziwych do niej uczuć notoryczny siewca spermy, pracuje dla menedżera gwiazd Randalla Blume`a.

Kecia - córka znanego i sławnego muzyka, czarnoskóra kobieta z pasją do jazzu, horoskopów i krokietów, asystentka największego gwiazdora filmowego Travisa Traska,...

Książkomaniaczka | 2014-07-29

Książka jest o 5 asystentach różnych sław (aktorów, menadżera oraz agenta filmowego). I jest też opowiedziana z ich perspektywy. Opowiadają o problemach w pracy, o życiu osobistym, którego praktycznie nie ma przez pracę. Taki Hollywood od kuchni.
Jest to lekka i przyjemna lektura na lato. Jedyne co mnie rozczarowało to zakończenie. Myślałam, że będzie inne, nie taki happy end. No, ale nie żałuję, że poświęciłam na nią czas.

| 2011-01-02

Ksiązka opowiadająca życie asystentów, wyzysk przez szefów i skryte mażenia, które pozwoliły by im się wyrwać.
Książka pisana jest z widoku 5 postaci, każdy rozdział przeosi nas do innego bohatera i jego problemów. A jest ich sporo?
Zakłamanie, wyzysk, nienawiść, ale także miłość i szczypta dobra - oto o czym opowiada ta książka, po prostu samo życie.

jotka | 2012-02-22

Jak dla mnie jest to tzw. książka lekka i przyjemna. Jeśli nie oczekujecie czegoś wybitnego czy skomplikowanego, macie ochotę się zrelaksować, trochę pośmiać, czasem uśmiechnąć, jest to fajna odprężająca lektura. Do połknięcia na jeden wieczór i pewnie szybkie zapomnienia, ale czyta się szybko i dobrze.

ajszoon | 2016-12-30
Przeczytana: 09 stycznia 2017