Zgłosuj na książki roku 2017

Jest super!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Smak dorosłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-704-1
czupirek

Jagoda i Dorota zdały maturę i wyjechały z małego miasteczka, by zacząć samodzielne życie. „Koniec budy, koniec rycia, nareszcie będziemy żyć!” – obiecują sobie. Zamierzają wynająć mieszkanie, znaleźć pracę i nareszcie robić to, co będą chciały. Już nigdy nikt nie będzie im mówił, co dla nich dobre. Nigdy… „Smak dorosłości” to seria książek o losach współczesnych młodych Polaków, którzy...

„Smak dorosłości” to seria książek o losach współczesnych młodych Polaków, którzy zaczynają samodzielne życie tu i teraz. Nie chcą wyjeżdżać z kraju i uparcie pokonują problemy codzienności. To portret nowej generacji ludzi – otwartych, samodzielnych, nastawionych nie tylko na posiadanie, ale również na istnienie i realizowanie swoich pasji, albo po prostu na spokojne, wygodne życie, na które chcą zapracować sami. Ich historie są momentami gorzkie, ale też pełne humoru i lekkie, bo ostatecznie każdy z bohaterów może powiedzieć „Kocham cię, życie”, mimo wszystko…

źródło opisu: Skrzat, 2011

źródło okładki: http://skrzat.com.pl/?p1=pozycja&id=966

Kasiulek | 2013-11-14
Przeczytana: listopad 2013

Agnieszka Sikorska-Celejewska dzieciństwo spędziła w małej wsi Papowo Biskupie. Mieszkała w Chełmnie, Bydgoszczy i w różnych miejscach Trójmiasta, by osiąść w Gdańsku. Pracowała w bibliotekach szkolnych, prowadziła różnego rodzaju zajęcia dla dzieci i młodzieży, była trenerką Odysei Umysłu. Obecnie skoncentrowała się na pisaniu o książkach oraz ich pisaniu.

Jagoda i Dorota to główne bohaterki historii. Całkowite przeciwieństwa: Jagoda fanka zespołu „Hey”, ubiera się kolorowo, lubi zwracać na siebie uwagę, wychowywana przez babcię artystyczna dusza, która ma sto pomysłów na minutę. Dorota natomiast to dziewczyna z dobrego domu, rodzice wysoko wykształceni, dziewczyna dobrze ubrana momentami pod linijkę, nigdy nie wychodzi przed szereg. Dwa przeciwieństwa, które przyciągają się jak magnes i dzięki temu zostają najlepszymi koleżankami.
Dziewczyny poznajemy w momencie, gdy kończą liceum i nie chcą rozpoczynać studiów, tylko wyjechać do dużego miasta i rozpocząć pracę. Mają wysoko...

Małgorzata Warda | 2012-02-16
Przeczytana: 2011 rok

Współczesne książki o młodzieży ukazują ją w sposób często zniekształcony albo schematyczny. Autorzy kreują swoich nastoletnich bohaterów na introwertycznych, samotnych buntowników albo wręcz przeciwnie, tworzą ich, bazując na płytkim rozumieniu świata młodych ludzi.

Agnieszka Sikorska- Celejewska wymyka się tym schematom.
To powieść ciepła i pełna uroku. Autorka z wielką wprawą przeprowadza czytelnika przez okres młodzieżowego buntu i wielkich pragnień o życiu „na własność”. Kiedy czytałam „Jest super!” przyszła mi do głowy piosenka Boba Dylana „Like a rolling stone”. Bo przecież chyba każdy chciałby wiedzieć, jakie to jest uczucie być kompletnie anonimową osobą w obcym mieście? I toczyć się przed siebie jak głaz…?
Jagodę i Dorotę poznajemy w chwili, gdy realizują marzenia chyba każdego młodego człowieka. Wyjeżdżają z domów, wynajmują mieszkanie w obcym mieście i tam próbują ułożyć sobie życie. Ich wyobrażania o dorosłości są dokładnie takie, jakie miałam ja, będąc w ich...

Joanna | 2016-11-05

Ilość stron: 219
To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Poprzednie to:
„Smak lata”
„Wszystkie moje marzenia”

„Jest super” może super nie jest, ale na pewno dobra. Opis na okładce zachęca, cena również była przystępna.
Bohaterkami są Jagoda i Dorota. Przezywają różne przygody – zabawne, trochę mniej śmieszne. Jest to dobra lektura. Nie tylko dla młodzieży.

Karlota | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Rozczarowałam się - bohaterki mają niby 20 lat, a autorka nazywa jedną non stop "Dorotka" - zamiast "Dorota" - bardzo mnie to irytowało ;) Poza tym, styl pisania jest bardzo dziecinny - moim zdaniem ta książka nadaje się dla 14-15 latek, powyżej tego wieku raczej będziecie się nudzić.. Cóż ;)

edyta172144 | 2016-04-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Niestety zanudziła mnie ta książka strasznie. Czytałam i czytałam, mając nadzieję, że wreszcie dotrę do jakichś ciekawszych wątków, ale się nie udało. Plusem jest tylko to że język jest bardzo prosty i szybko się czytało.
Książka raczej skierowana dla młodszego odbiorcy.

Tiger | 2012-08-19
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

BARDZO DOBRA KSIĄŻKA.
Jest pisana językiem prostym,zrozumiałym, pochłonęłam ją w kilka godzin. Dla mnie bomba:)
Polecam

Danusia | 2014-10-16
Przeczytana: 16 października 2014

Książki Pani Agnieszki to prawdziwa perła wśród literatury dla młodzieży oraz dorosłych 30-40latków. Ja - jako osoba w tym przedziale wieku - jestem zafascynowana umiejętnością ujęcia przeżyć, które były również moimi w owym czasie. To pełna humoru, ale też ważnych i mądrych przemyśleń. Jestem zafascynowana i czekam na następne części, bo jak każdy czytelnik chciałabym wiedzieć jak potoczyły się losy dziewcząt.
Polecam

weronikaa2210 | 2013-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Jak dla mnie jednak trochę nudna, żadnej szczegolnej akcji, nie ciągnęło mnie tak jak w przypadku wielu innych książek do przeczytania kolejnego rozdziału. Zwykła powieść o nastolatkach, dobra na nudę ale bez większej rewelacji.

Ewa | 2012-03-26
Przeczytana: marzec 2012

Po lekturze tej książki doszłam do wniosku, że chyba już nie do końca pamiętam, jak to jest mieć osiemnaście lat. No, ale po kolei.

Jagoda i Dorota - wydawać by się mogło różne, jak ogień i woda. Jedna - oryginalna miłośniczka "Hey'a" nie potrafiąca wpasować się w żadne współcześnie obowiązujące kanony, druga - świetnie ułożona nastolatka, zawsze ubrana jak spod igły, spełnienie marzeń każdego rodzica o idealnym dziecku. Pozornie dwie tak różne od siebie osobowości, które nigdy nie powinny się zaprzyjaźnić. A jednak dzieje się inaczej; po zakończeniu swej edukacji na szkole średniej (bo w końcu studia i nauka to bzdura) wyjeżdżają do pobliskiej Bydgoszczy (znacznie większej niż rodzinna miejscowość) i zaczynają dorosłe życie. W wynajętym pokoju, z dala od rodziny i przyjaciół, gdy o pracę trudniej niż by się wydawało, a na każdym kroku nie brakuje oszustów.

Mam mieszane odczucia, odnośnie tej pozycji. Na pewno jest łatwa, lekka i przyjemna - tak w sam raz do pochłonięcia w jedno...

GoodbyeBlueSky | 2012-08-22
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Znalazłam ją w wypożyczalni dla dorosłych, choć to nieodpowiednie dla niej miejsce. Dobra może dla nastolatków i to z początku, a nie z końca szkoły średniej.