Odbite w lustrze

Reflection
83-7070-758-0
odbite, lustro, intryga, thiller
DafNe

We własnej rodzinie czuła się jak intruz. Dręczyła ją świadomość, że między nią a jej bratem i mężem zaczyna się dziać coś dziwnego, niepokojącego. Niepokój Cynthii nasilił się, gdy pewnego dnia przypadkowo natknęła się na wycinek ze starej gazety. Wyblakła fotografia przedstawiała kobietę łudząco do niej podobną i - jak wynikało z tekstu - uwikłaną w takie same jak jej problemy. Nieznajomej ze zdjęcia nie udało się ich rozwiązać, zginęła przed pięćdziesięciu laty...

źródło opisu: Silhouette Books, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

Agnieszka | 2013-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2013

"Odbite w lustrze" to książka, w którą ciężko się wciągnąc...i to już powinno być ostrzeżeniem żeby zaprzestać prób wciągnięcia mimo to.

Nie wiem do końca jak sklasyfikowac tę książkę - sensacja, kryminał, dramat? Chyba miało z założenia być to ostatnie.

Nasza bohaterka - Cynthia ma męża i brata. Relacje pomiędzy tą trójką początkowo zupełnie normalne ulegają pogorszeniu po usilnych próbach rozwiązania detektywistycznej zagadki sprzed 50 lat przez Cynthię. Znajduje ona bowiem zdjęcie zamordowanej kobiety i odkrywa niezwykle uderzające podobieństwo do samej siebie. Poczatkowo jest to podobieństwo fizyczne, z czasem zauważa również psychiczne.
Cynthia próbuje rozwiązać zarówno zagadkę - poprzez odkrycie przyczyny podobieństwa kobiety do siebie a także usunąć gmatwaninę w swoim życiu, którą nagle sobie uświadamia.

Napisanie więcej w tym zakresie sprawiłoby, że nawet trudno byłoby się wciągnąć w odwrócenie karty tytułowej tej pozycji dlatego milczę już.

Moje osobiste refleksje co...

Alicja | 2014-08-04
Magdalena | 2013-06-15