Muzeum sztuki. Antologia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
8324203915
muzealnictwo,
popularnonaukowa
hunter

Antologia "Muzeum sztuki" odzwierciedla zasadnicze wątki wszystkich toczonych w XX wieku dyskusji, proponując reprezentatywny wybór tłumaczeń i komentarzy. Trzy rozdziały przeprowadzają czytelnika od wypowiedzi historyków sztuki i filozofów , przez zagadnienia instytucjonalnych kontekstów dzieła sztuki w muzeum aż po teoretyczne teksty krytyków i artystów,problematykę architektury muzealnej , by na koniec przybliżyć specyfikę muzeum wirtualnego.

Szablozębna | 2011-07-25
Przeczytana: październik 2010

przeczytana, ale wciąż do niej wracam :)

Borys | 2016-10-17
Na półkach: Turystyka, Posiadam, Przeczytane