Archéologie du savoir
esej, semiotyka, wiedza,
hunter

...Historia w swej tradycyjnej postaci starała się "upamiętniać" zabytki przeszłości, przekształcać je w dokumenty oraz zmuszać do mówienia owe ślady, które same w sobie często nie są werbalne lub mówią w milczeniu co innego, niż zdają się mówić. Dzisiaj historia jest tym, co przekształca dokumenty w zabytki i co odsłania - tam gdzie odczytywano ślady, jakie pozostawili ludzie, tam gdzie próbowano domyślać się po omacku, czym byli - zbiór elementów, które należy wyodrębnić, podzielić na grupy, zwaloryzować, ułożyć w związki, połączyć w całości.

źródło opisu: PIW

Jakub Zolnierek | 2011-03-23

Nie ma narracji niezależnych.

Vangio | 2017-05-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane