Jarosław Iwaszkiewicz : pogranicza nowoczesności

Tłumaczenie: Andrzej Kopacki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
Jarosław Iwaszkiewicz : ein Grenzgänger der Moderne
83-7052-785-X
Jarosław Iwaszkiewicz,
popularnonaukowa
hunter

Książka przynosi nowatorskie odczytanie twórczości Jarosława Iwaszkiewicza. Autor, profesor slawistyki na uniwersytecie w Zurychu, ujmuje twórczość autora Brzeziny - a także jej polskie tradycje i specyfikę - w szerokiej komparatystycznej perspektywie. Praca uwzględnia biografię pisarza (nie omijając jej bardziej drastycznych rysów, w znaczeniu tyleż politycznym, co intymnie autobiograficznym) oraz całość twórczości - od wczesnych wierszy lirycznych po wielką panoramę powieściową i późne teksty podróżnicze oraz szkice wspomnieniowe.

źródło opisu: merlin.pl

mko | 2014-05-22