Nić w labiryncie pożądania: gender i płeć w literaturze polskiej od romantyzmu do postmodernizmu

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Ćma

Niniejsza książka to zbiór głośnych, prekursorskich na polskim gruncie, esejów, które układają się w całość zawierającą zarówno wykład ogólny, teoretyczny, jak i przykłady historycznoliterackie - dramaty Słowackiego, młodopolska literatura kobieca (tu autor dołączył szkic o Annie Mar, mało dotąd znanej pisarce modernizmu rosyjskiego), poezja awangardy po 1918, współczesna i najnowsza proza polska.
Celem autora było przedstawienie gender studies w dialogu z tradycyjną psychologią literatury, przełamujące izolację ukazanie badań nad literaturą kobiecą i homoseksualną.

źródło opisu: Wydawnictwo Wiedza Powszechna, 2002

Kicikici | 2013-10-21