Paddington wyrusza do miasta

Okładka książki Paddington wyrusza do miasta Michael Bond, Peggy Fortnum
Okładka książki Paddington wyrusza do miasta
Michael BondPeggy Fortnum Wydawnictwo: Znak Cykl: Miś zwany Paddington (tom 8) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 8)
Paddington Goes to Town
Znak
2011-03-28
2011-03-28
2017-01-01
Anna Pajek

Paddington nadal jest tym samym misiem z lepiącymi się od marmolady dłońmi, futrem nie pierwszej czystości oraz talentem do wpadania w tarapaty. W każdym z siedmiu rozdziałów będziemy mogli się utwierdzić w przekonaniu, że każda samodzielna wyprawa czy sprawunek do załatwienia w wykonaniu tego niedźwiadka to istna katastrofa... ale z dobrym zakończeniem. Jak to możliwe, że temu misiowi zawsze udaje się wyjść z tarapatów cało? Czy to ten nieodparty urok osobisty? W pewnej mierze na pewno, bo tego nie można mu odmówić, ale myślę, że najistotniejsze jest to, że Paddington zawsze robi wszystko w dobrej wierze, a później jakoś tak wszystko wychodzi do góry zadkiem. Jak wtedy, kiedy omal nie zniszczył zaślubin panny Flint i pana Price'a... Ale pomyślcie, kto o zdrowych zmysłach bierze tego niedźwiadka na mistrza ceremonii?

W tej części sporo miejsca pozostawiono zgorzkniałemu sąsiadowi Brownów, panu Carry' emu, któremu Paddington miał nieprzyjemność wyświadczyć przysługę. Złamanie "najlepszego" kija golfowego sąsiada rozpoczyna bieg nieszczęśliwych zdarzeń, które finał mają w szpitalnym łóżku. Jednak to nie koniec problemów z panem Carrym. Kto go zna, ten wie, że to osoba bez zahamowań i potrafi bezpardonowo wykorzystywać sytuację, nawet wtedy, kiedy znajduje się w szpitalu. To jeszcze nie finał serii wpadek, jakie Paddington zalicza w tej części, ale nie będę Wam odbierać tej wspaniałej zabawy, która Was czeka podczas tej zabawnej lektury.

Całość recenzji na profilu IG _ksiazkowanie_

Dzisiaj zapraszam Was na kolejną część przygód cudownego niedźwiadka w czerwonym kapelusiku.

Tym razem Paddington zostanie zaproszony na turniej golfa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że propozycję składa gburowaty sąsiad — Pan Currey, który nie przapada za niedźwiadkiem. Na miejscu okazuje się, że miś ma nosić za nim kije. Sprawy komplikują się, gdy na polu golfowym Pan Currey pośliznął się na... kanapce z marmoladą. 😂 W innej opowieści główny bohater zostaje mistrzem ceremonii w trakcie ślubu. Tutaj też nie obędzie się bez kłopotów. Czy poradzi sobie z tymi zadaniami? Co jeszcze go czeka? 😊

Paddington jakiś czas temu skradł moje serce. Uwielbiam, gdy wieczorem razem z córką czytamy jego przygody. Historie opisane są w sposób prosty i zrozumiały dla kilkulatków. Książka podzielona jest na siedem rozdziałów, każdy przedstawia inną opowieść. Wszystkie przepełnione są dobrym humorem, który na pewno Was rozbawi. Dopełnieniem są urocze czarno-białe ilustracje.

Całą serię perypetii niesfornego misia pokochało już mnóstwo ludzi na całym świecie. Cieszy ona małych czytelników od 60lat i przetłumaczona została na ponad 30 języków. Każda z książek niesie ze sobą mądre życiowe przesłania w połączeniu z ogromną dawką humoru. Często sięgamy po nie do wieczornego czytania i na pewno jeszcze nie raz do niej wrócimy.

Przed Paddingtonem ogromne wyzwanie, został poproszony, aby zostać mistrzem ceremonii. No cóż, łatwo nie będzie, tym bardziej biorąc pod uwagę ciągłe wpadanie misia w kłopoty. Czy i tym razem coś nabroi? Jak wywiąże się z obowiązków mistrza ceremonii? Jakie przygody jeszcze przeżyje?

Za nami kolejne przygody misia Paddingtona. Uważamy, że jest uroczy i przyjemnością sięgamy po kolejne jego przygody.

Książka była ciekawa i wciągająca, a jednocześnie pełna humoru. Czytało się ją szybko, doskonale się przy tym bawiąc.

Ilustracje w książce są czarno-białe, ciekawe i pomysłowe. Moim zdaniem uatrakcyjniają książkę.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

Moim zdaniem książka pt.: „Paddington wyrusza do miasta” będzie doskonałym prezentem dla wszystkich fanów tego misia. My polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/08/paddingtonwyruszadomiastazna.html

Ostatnio pisałam Wam o Paddingtonie, który odważnie podejmował się pracy - to przecież bardzo obowiązkowy miś. Tym razem niedżwiadek powraca do Was w książce „Paddington wyrusza do miasta”. Książka została wydana nakładem wydawnictwa @znakemotikon.

Tym razem przed naszym uroczym niedźwiadkiem nie lada wyzwanie: podczas ślubu zostaje mistrzem ceremonii, co Państwo Brownowie przyjmują z lekkim niepokojem, omyłkowo zostaje lekarzem, który ma zoperować pana Curry’ego, towarzyszy sąsiadowi podczas zawodów w golfa oraz podaje do stołu i przygotowuje posiłki podczas przyjęcia, oczywiście przez przypadek. Paddington ma szczególny dar wpadania w kłopoty i wychodzenia z nich obronną ręką.

W książce spotkamy wszystkich znanych nam z poprzednich części bohaterów: Jonathana i Judytę, państwa Brownów, panią Bird, pana Grubera i pana Curry’ego. Z wyrozumiałością i troską przyjmują wszystkie nieszczęśliwe wypadki Paddingtona, wspierając niedźwiadka w chwilach zwątpienia i niezamierzonych katastrof. Książka kończy się miłym bożonarodzeniowym akcentem.

Z przyjemnością sięgnęłam po kolejną część Paddingtona, który wzrusza i bawi nas od lat.

Michael Bond „Paddington rusza do miasta”, wyd. Znak Emotikon
Wiek czytelników: 5+
Liczba stron: 156

Dziś zapraszam na kilka słów o ósmym tomie przygód niesfornego Misia Paddingtona. „Paddington wyrusza do miasta” to zbiór opowieści zamknięty w 7 rozdziałach, w których nasz ulubieniec, okazuje wszystkim swoją dobroć i wielkie serce, a że wychodzi jak wychodzi to już inna sprawa 😅🙈

W tej części Paddington między innymi będzie poproszony o zostanie mistrzem ceremonii w trakcie ślubu pewnej znajomej mu pary, której cierpliwość zostanie wystawiona na największą próbę. W kolejnej historii Paddington weźmie udział w turnieju golfowym, będzie też próbował odwiedzić swojego sąsiada w szpitalu, gdzie ostatecznie zostanie sam potraktowany jako pacjent. W rozdziale czwartym role się odwrócą i Paddington zostanie wzięty za studenta medycyny, spróbuje też pomóc panu Gruberowi w budowie patio, wcieli się w rolę kelnera i wyruszy do miasta z całą rodziną Brownów podziwiać świąteczne dekoracje...

Kolejny raz Miś Paddington będzie miał przygód co nie miara, co dla najmłodszych czytelników oznaczają masę śmiechu i świetnej zabawy z książką.

Paddington to jeden z naszych ulubieńców, a jego perypetie są bardzo pouczające. Książka jest ciepła i urocza, pisana językiem idealnym dla małego czytelnika ale nie tylko. Z pewnością poprawi humor podczas czytania dlatego polecam każdemu - dorosłemu i dziecku. Czytajcie i bawcie się dobrze!

Zapraszam was na nowy, 8 już tom, przygód uroczego misia Paddingtona, który niezwykłym zrządzeniem losu znalazł swój dom w Londynie u sympatycznej rodziny Brownów.

Pomimo upływu czasu i coraz lepszej adaptacji w nowym miejscu Paddington pozostał sobą nie tracąc nic ze swojego specyficznego sposobu bycia. Nadal jest nieporadnym niedźwiadkiem, wyjątkowo przywiązanym do starego, czerwonego kapelusza, uwielbiającym marmoladę ze skórką pomarańczową i przyciągającym kłopoty niczym magnes.

Paddington nie szuka kłopotów, to kłopoty znajdują Paddingtona.

Ten sympatyczny miś ze wszystkich tarapatów potrafi wyjść obronną łapą, a jego wielkie serce, empatia godna pozazdroszczenia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy, sprawiają, że wszystkie jego przewinienia traktuje się z lekkim przymrużeniem oka.
Jedno trzeba przyznać, nasz bohater nie boi się ciężkiej pracy oraz wyzwań, a z każdej kolejnej przygody wychodzi bogatszy o nowe doświadczenia.

Tym razem zostaje zaproszony na ślub do jednego ze swoich przyjaciół. Jako, że jest niezwykle dystyngowanym i kulturalnym niedźwiedziem o manierach niczym członek rodziny królewskiej zosaje mistrzem ceremonii. Jednak czy to na pewno dobry pomysł by powierzać tak ważną rolę nieokrzesanemu misiowi?

W książce standardowo znajdziemy siedem zabawnych historii pełnych absurdalnych sytuacji i specyficznego, angielskiego klimatu. Jeśli lubicie klasykę literatury dziecięcej serdecznie polecam.

Kolejna dawka przygód sympatycznego niedźwiedzia o nazbyt dużej skłonności do marmolady? Proszę bardzo!

Tym razem Paddington wcieli się w rolę pomocnika pana Curry'ego w klubie golfowym i będzie nosił jego kije kiedy ten sięga po mistrzostwo. Niestety, także tym razem nie wszystko idzie tak jak powinno. Pan Curry potyka się o kanapkę niedźwiedzia, a ten drugi wygrywa turniej posyłając piłeczkę... na wyprawę wraz z przejeżdżającym pociągiem.

Ale to nie koniec przygód. Pan Curry podczas upadku doznaje kontuzji, po której trafia do szpitala. Zwykłym sobie sposobem rozdaje rodzinie Brownów szereg zadań i codziennie zaszczyca ich listą swoich życzeń. Podczas jednej wizyty w szpitalu, Paddington nieopacznie zostaje uznany za lekarza, a przy okazji udaje mu się "wyleczyć" symulującego sąsiada.

Paddington jak zawsze w formie! Jego perypetie bawią do łez i nie pozwalają się nudzić. To prawdziwa gratka dla bibliofilów ❤️

Paddington to jeden z najcudowniejszych niedźwiadków jakich znaleźć można na kartach literatury. Misia stworzył brytyjski pisarz Michael Bond, który pierwszą książkę poświęconą jego zabawnym perypetiom oddał w ręce czytelników w 1958 roku. Paddington jest więc z nami już ponad 60 lat nieustannie bawiąc i ucząc kolejne młode pokolenia czytelników na całym świecie.

Miś Paddington pochodzi z Peru skąd z pomocą cioci Lucy trafia do Anglii, dokładniej do Londynu, gdzie zamieszkuje u rodziny Brownów. W nowym domu miś traktowany jest jak członek rodziny i każdego dnia przeżywa jakieś fantastyczne przygody ucząc się przy okazji wielu nowych rzeczy. Jeżeli tak jak my pokochaliście tego sympatycznego, choć dziwnym trafem wciąż pakującego się w tarapaty misia, na rynku pojawiły się cudowne lektury z jego przygodami. Najnowsza pt. „Paddington wyrusza do miasta” stanowi już ósmy tom serii jaką w ręce najmłodszych oddało wydawnictwo Znak emotikon.

Na kartach książki w siedmiu rozdziałach przedstawiono siedem uroczych historii z Paddingtonem w roli głównej. Miś między innymi będzie poproszony o zostanie mistrzem ceremonii w trakcie ślubu pewnej znajomej mu pary. Wiadomość ta będzie ogromnym zaskoczeniem dla rodziny Brownów, jednak to cierpliwość państwa młodych zostanie wystawiona na największą próbę. W kolejnej historii Paddington weźmie udział w turnieju golfowym. Chociaż początkowo jego zadanie będzie miało ograniczać się jedynie do noszenia kijów za panem Currym to ostatecznie sam spróbuje swoich sił w tym pięknym sporcie. Z jakim skutkiem? W następnym rozdziale miś będzie próbował odwiedzić swojego sąsiada w szpitalu. Będzie próbował, gdyż nieoczekiwanym trafem nie uda mu się trafić do jego sali, natomiast sam zostanie potraktowany jako pacjent. W rozdziale czwartym role się odwrócą i Paddington zostanie wzięty za studenta medycyny, który swoją drogą z sukcesem pomoże wyleczyć pana Currego. Dalej spróbuje pomóc panu Gruberowi w budowie patio, wcieli się w rolę kelnera i wyruszy do miasta z całą rodziną Brownów podziwiać świąteczne dekoracje...

Perypetie misia Paddingtona przedstawione zostały językiem prostym i zrozumiałym nawet dla najmłodszych czytelników. Wszystkie jego przygody są ciekawe, przystępne, bardzo zabawne i zarazem pouczające. Młodzi czytelnicy/słuchacze bez problemu skupią się na lekturze i spokojnie w kilka wieczorów zapoznają się z nią od początku do końca. A zdecydowanie warto przeczytać ją dzieciom, gdyż każda przygoda uroczego misia nie tylko bawi, ale niesie też ze sobą jakąś ważną życiową lekcję. Dodatkowo tekst wzbogacony został o urocze ilustracje, które uprzyjemnią najmłodszym przygodę z lekturą.

Książka jest cudowna. Bardzo lubimy misia Paddingtona i ogromnie ucieszyła nas wiadomość o pojawieniu się w sprzedaży kolejnej publikacji z jego przygodami. Teraz możemy już nie tylko śledzić je w TV. Miś może nam towarzyszyć w czasie podróży, zabawy, a także przed snem i nieustannie dostarczać mnóstwa radości. My przeczytaliśmy lekturę ekspresem. Zapewne jeszcze nie raz powrócimy do niej za jakiś czas. Polecam tymczasem perypetie uroczego misia Paddingtona wszystkim maluchom. Zdecydowanie warto się z nimi zapoznać ;)

Miś...

Fajna książka. Krótkie rozdziały.Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały.Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Seria historii o zabawnych misiowych wpadkach. Chociaż Paddington wcale nie chce nikomu zaszkodzić, zdarza się, że niefortunnie zepsuje wesele lub ktoś poślizgnie się na jego kanapce ;) Śliczne ilustracje, szybko się czyta razem z dziećmi, polecam.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Paddington wyrusza do miasta