Uściski od Paddingtona

Okładka książki Uściski od Paddingtona Michael Bond
Okładka książki Uściski od Paddingtona
Michael Bond Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Miś zwany Paddington (tom 14) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 14)
Znak emotikon
2023-08-23
2023-08-23
Aleksandra Kamińska

Okładka książki Paddington i Spacerek literek R. W. Alley (ilustrator), Michael Bond
Paddington i S... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki Historia naturalna magii David Poppy, Jessica Roux
Historia natur... David Poppy, Jessic...
Okładka książki Paddington zdaje egzamin Michael Bond, Peggy Fortnum
Paddington zda... Michael Bond, Peggy...

Czas na wspaniały rejs do Europy razem z naszym ukochanym misiem. Kolejna fantastyczna opowieść z przygodami uwielbianymi przez moje dzieci!

Tym razem miś w czerwonym kapeluszu wyrusza w rejs z Ameryki Południowej do Europy!
Oczywiście nie obyło by się bez pakunku od cioci Lucy z pyszną marmoladą.

Książka zawiera 15. listów do kochanej Cioci Lucy z relacją od misia. Jesteście ciekawi co go spotka?
Kogo pozna? Gdzie mieszka?

W serii znajdziecie 15. tomów przygód o misiu.

Lekturę bardzo miło i z zaciekawieniem przeczytałam - dobra informacja dla młodych czytelników, którzy chcą więcej i więcej... że na pewno na jednym tomie się nie skończy. 😁

Serdecznie polecam, Hania. 💕

Oczywiście nie obyło by się bez pakunku od cioci Lucy z pyszną marmoladą.

Kogo pozna? Gdzie mieszka?

W serii znajdziecie 15. tomów przygód o misiu.

Lekturę bardzo miło i z zaciekawieniem...

Tytuł: Uściski od Paddingtona
Autor: Michael Bond
Wydawnictwo: Znak
Dzieci kochają misie! Zresztą, tak naprawdę nie tylko dzieci, bowiem i dorośli z sentymentem wspominają mięciutkie pluszaki, które dawały im poczucie bezpieczeństwa, tuliły do snu, z którymi przezywali różne, w mniejszym lub większym stopniu wymyślone przygody. Tak naprawdę, to wielu dorosłych wciąż trzyma na dnie szafy swojego ulubionego misia, licząc, że przekaże go dziecku, albo też od czasu do czasu na niego spoglądając.
Właśnie dlatego, nie ma chyba dorosłego, który nie zaopiekowałby się małym sympatycznym futrzakiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym. Państwo Brown, którzy przyjechali na dworzec, by odebrać z pociągu swoją córkę Judytę, bez wahania przygarnęli tego uroczego niedźwiadka z kartką na szyi „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję!” i … odtąd ich życie już nie było jak dawniej. Miś Paddignton (tak bowiem nazwali misia, nie mogąc wymówić jego prawdziwego imienia),należy do tych niedźwiadków, którym przydarzają się różne rzeczy i które nieustannie wpadają w tarapaty. O tym zaś, co przydarzyło się misiowi i jak wielkie szczęście mieli Brownowie możemy przeczytać we wspaniałej książce pt. „Uściski od Paddingtona”, autorstwa Michaela Bonda.
Opublikowana nakładem wydawnictwa Znak pozycja, to zbiór listów do kochanej cioci Lucy, mieszkanki domu dla emerytowanych niedźwiedzi w Peru. To właśnie za jej sprawa miś wyruszył w daleką podróż na pokładzie liniowca Karenia, schowany pod plandeką na jednej z łodzi ratunkowych. Listy te odsłaniają przed nami nie tylko szczegóły podróży, ale przede wszystkim opowiadają o przygodach misia, który – mimo swojego uroku – bardzo często coś psuje, psoci, choć ostatecznie spada na przysłowiowe cztery łapy.
Książka zachwyci tych wszystkich, którzy dopiero za sprawą listów poznawać będą tego sympatycznego misia w czerwonym kapeluszu, ale chętnie sięgną po nią również te osoby, które już Paddingtona znają. Teraz będą mogli przeczytać o różnych wydarzeniach z perspektywy samego misia, a ta może niekiedy znacząco różnić się od relacji innych osób. Jesteśmy zatem uczestnikami jego podróży z portu w peruwiańskiej Limie do Europy, śledzimy go aż po dotarcie do domu pod adresem Windsor Gardens, numer 32, w którym to domu mieszkają Brownowie. I choć jest kochanym misiem, to Paddington sam przyznaje w listach, że „nie zawsze mu się udaje”. W ten sposób między innymi niechcący zalał nowym opiekunom łazienkę, zniszczył begonie robiąc rodzinne zdjęcie, czy też „wyremontował” mieszkanie, choć słowo remont dalekie jest od stanu pokoju po tym, jak miś postanowił go sam odnowić.
Wszystkie listy są ponumerowane, a jest ich aż piętnaście. Ostatni z tekstów zamieszczonych w książce to – dla odmiany – list cioci Lucy do wszystkich czytelników. Korespondencja prowadzona przez Paddingtona sprawia, że poznajemy jego sposób myślenia, przekonujemy się o jego wrażliwości, naiwności i dobrym sercu, natomiast ten ostatni list od cioci angażuje nas bezpośrednio i tłumaczy, dlaczego miś trafił samotnie do Anglii. Motywy postępowania cioci wynikały z troski o misia i nadziei, że trafi on do Londynu, zaś sam list nas zbliżył dodatkowo do bohaterów tej uroczej książki. Wisienką na torcie są przepiękne ilustracje w niej zamieszczone, a także zachowane fragmenty oryginalnej pisowni listów – Paddington niestety jest nieco na bakier z ortografią. Odkładamy książkę zauroczeni zarówno misiem, jak i Londynem, a także składając sobie postanowienie, że przygarniemy każdego misia siedzącego na dworcowej ławce.

Tytuł: Uściski od Paddingtona
Autor: Michael Bond
Wydawnictwo: Znak

Lektura na lata i dla pokoleń...
Są takie książki, które mają wyjątkowe miejsce w naszej biblioteczce i które są uwielbiane przez pokolenia.

Wśród nich honorowe miejsce zajmuje uroczy niedźwiadek z lepiącymi się łapkami! Paddington, bo o nim mowa, wraca dziś do nas we wspaniałych nowościach od @znakemotikon. Wspaniały miś, który ma wielkie serduszko i co chwila wpada w małe tarapaty. Bawi i uczy już od ponad 60 lat w blisko 30 krajach!

- Uściski od Paddingtona

- Paddington idzie jak burza

Bardzo Was zachęcam do zapoznania się z tymi nowościami, ponieważ jego peryperie będą Was na zmianę bawiły i rozczulały do łez. Są to też historyjki z morałem, które uczą wielu pięknych wartości - o tym, ze nasz dom znajduje się tam gdzie bliskie nam osoby czy o tym, że sława wcale do szczęścia nie jest nam potrzebna.

[współpraca reklamowa]

Wydawca: @znakemotikon
Seria: Paddington
Data premiery: 12.09.2023
Wiek: 4+

#znak #znakemotikon #paddington #miśpaddington #misio #paddingtonidziejakburza #usciskiodpaddingtona #książkidladzieci #empik #nowosc #bestseller #michaelbond

Lektura na lata i dla pokoleń...

Do domu państwa Brown podjeżdża czarna limuzyna. Jak się okazuje naszego ulubieńca odwiedza wujek Pastuzo. Te niespodziewane odwiedzimy jednak nie były radosnym wydarzeniem a smutnym. Czy przyjaciel rodzin, Paddington zechce wyjechać wraz ze swoim wujkiem?
Przygody o sympatycznym niedźwiadku to opowieści idealne dla dzieci, które kochają misie. Przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życiu. Natomiast dla starszych dzieci, które już same potrafią czytać, będą również świetną przygodą. Książeczki napisane są dużą czcionką i posiadają czarno białe ilustracje, które pobudzają wyobraźnię. Opowieści w nich zawarte są nie tylko ciepłe, ciekawe i zabawne, ale również posiadają morał.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Czy muszę przedstawiać Wam tego misia? Mam nadzieję, że wszyscy go znacie! Cudowna misiowa przygoda czeka na Was. "Uściski od Paddingtona" autorstwa Michaela Bonda z ilustracjami Peggy Fortnym oraz R.W. Alley przywrócą Wam wspomnienia z dzieciństwa, a dzieciom pozwolą na przeżycie niesamowitych przygód wraz z Paddingtonem ❤️

Ciocia Lucy postanawia wysłać Paddingtona w daleki świat - z Ameryki Południowej aż do Londynu. Choć pęka jej serce i martwi się o małego misia wie, że dom dla emerytowanych niedźwiedzi nie jest dla niego dobrym miejscem. Co go tam czeka?

Trzeba przyznać, że Paddington ma sporo szczęścia! Trafia do rodziny Brownów, która przyjmuje go jak własnego członka rodziny i co najważniejsze- dba, aby nie zabrakło mu marmolady! 🥰 Paddington nie może zdecydowanie narzekać na nudę - co chwila przeżywa przygody albo ładuje się w tarapaty.

Co go czeka?
➡️ pozna przyjaciela Pana Grubera, właściciela sklepu z antykami;
➡️ przeżyje pierwszą wizytę w teatrze;
➡️ odwiedzi go tajemniczy wujek;
➡️ spróbuję swoich sił w nowym zawodzie...

I wiele więcej! Każdy dzień to nowa przygoda wraz z Paddingtonem! 🥰

Skąd o tym wszystkim wiemy? Z listów, które przesyła regularnie swojej cioci Lucy ❤️

Paddington to niezwykły miś - od 60 lat jest przyjacielem dzieci na całym świecie. Jego przygody wzruszają, bawią i poruszają serca zarówno tych małych jak i trochę większych czytelników.

Każdy chciałby mieć takie przyjaciela jak Paddington - ma ogromne serce, zna dobre maniery a pod swoim kapeluszem zawsze ma kanapkę z marmoladą na czarną godzinę!

Ciocia Lucy postanawia wysłać Paddingtona w...

• Empik

Dodaj cytat z książki Uściski od Paddingtona