Paddington idzie po złoto

Okładka książki Paddington idzie po złoto Michael Bond
Okładka książki Paddington idzie po złoto
Michael Bond Wydawnictwo: Znak emotikon bajki
32 str. 32 min.
bajki
Znak emotikon
2023-01-01
2023-01-01
32 min.

Okładka książki Szaty dla króla Peter Bently, Claire Powell
Szaty dla króla Peter Bently, Clair...
Okładka książki Bajki w ilustracjach Jana Marcina Szancera Błażej Kuszelski, Juliusz Słowacki, Jan Marcin Szancer (ilustrator), Zofia Szancerowa
Bajki w ilustr... Błażej Kuszelski,&n...
Okładka książki Królestwo jakich wiele Nikola Kucharska, Katarzyna Wasilkowska
Królestwo jaki... Nikola Kucharska, K...

Sport to dobra zabawa, ale również rywalizacja. Miło jest wygrywać, dlatego dobrze zastanowić się w czym jesteśmy dobrzy. Może szybko biegasz, albo potrafisz wspinać się niczym zwinna małpka? A w czym dobry jest Paddington, bohater książek dla dzieci Michaela Bonda? Rodzina Państwa Brown będzie mogła spróbować swoich sił w różnych konkurencjach podczas imprezy charytatywnej organizowanej przez lokalny klub sportowy. Czy któreś z nich zdobędzie jakieś wyróżnienie?

Miś z mrocznego zakątka Peru z właściwą sobie energią staje do zawodów. Jak zwykle ma dobre chęci, ale wychodzi z tego niezłe zamieszanie. W efekcie czytelnicy dostają pełną rywalizacji i napięcia oraz humoru opowieść. Czy Paddington dobrze zrozumie zasady konkurencji? Czy jego dobre chęci nie przeszkodzą mu w zwycięstwie? A może zwycięstwo można różnie pojmować?

Paddington jest bardzo sympatycznym bohaterem, a książki z jego przygodami to już klasyka. Ja jednak uwielbiam te, które ukazują się w wersji ilustrowanej. Ilustracje są prześliczne, jest ich dużo i świetnie nadają się do czytania młodszym dzieciom. W „Paddington idzie po złoto” rysunki odgrywają wyjątkowo ważną rolę. Dyscypliny sportowe, jakie przygotowano na imprezę, są nietypowe. Przykładowo „bieg na trzech nogach”. O co może chodzić? Oczywiście wiele wynika z treści, ale ilustracje wspaniale ją wspomagają. W przypadku przywołanego przykładu była potrzebna pomoc, właśnie w postaci grafiki, aby córka dobrze zrozumiała, na czym polega ta zabawa.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”, pamiętajmy więc, że codzienna porcja ruchu jest ważna. Korzystajmy aktywnie z różnego rodzaju festynów/wydarzeń, gdzie zabawa może przekuć się w nagrodę. A nawet, jak nie uda nam się wygrać pucharu, nie smućmy się. Ważne, że się staraliśmy i spróbowaliśmy czegoś nowego.

Ulubieniec wielu dzieci z całego świata powrócił w nowych historyjkach. Paddington, bo o nim mowa, bezkonkurencyjnie skradł serce Żabci. Nigdy nie będzie za duża, by sięgać po kolejne książki o niesfornym misiu. Z pewnych rzeczy po prostu się nie wyrasta 😉
W książce Michaela Bonda "Paddington idzie po złoto" do łapek naszego niedźwiadka trafia ulotka informacyjna. Dwa zdania tak przykuły jego uwagę, że zamiast wrzucić ją do kosza, przekazuje w ręce pana Browna. Szybko okazuje się, że to bezpłatne zaproszenie na imprezę charytatywną. Cała rodzina Brownów postanawia wziąć w niej udział, licząc na to, że uda im się zdobyć nagrody w rozlicznych konkurencjach. Nie przewidzieli jednego, choć życie nie raz już dało im sygnał ostrzegawczy: gdzie jest Paddington tam jest i katastrofa.
Jak skończy się udział rodziny Brownów w zawodach? Czy Paddington zdobędzie złoty medal? I co tak naprawdę się liczy?
Odpowiedź znajdziecie na kartach książki.
Mądra to i wartościowa czytanka, wypełniona charakterystycznymi, cudownymi ilustracjami za którymi stoi R.W Alley.
Nieustająco polecam ją waszej czytelniczej uwadze

Paddington, niedźwiadek w niebieskim wdzianku i czerwonym kapeluszu to jedna z moich ukochanych postaci w literaturze dziecięcej. Uwielbiam go za ciepło, wielkie serducho i nieustające dobre intencje. No i oczywiście za słabość do marmolady, która jest spoiwem i impulsem większości jego przygód.

Na początku marca, Znak Emotikon wypuścił aż cztery nowe tytuły bogato ilustrowanej wersji przygód Paddingtona. To książeczki przygotowane z myślą o najmłodszych czytelnikach, w sporym formacie, z prostą fabułą i licznymi, uroczymi ilustracjami. Świetne do wspólnego, bliskiego czytania.

W tej części Paddington wybierze się z całą rodziną na charytatywną imprezę lokalnego klubu sportowego. Zawsze skłonny do pomocy niedźwiadek nie do końca zrozumie, o co chodzi w biegu na trzy nogi, zacznie pchać rower pana Browna w powolnym wyścigu i schowa pałeczkę podczas sztafety (bo przecież nie można jej zgubić).

Będzie dużo śmiechu i zabawy. Gorąco polecam! To urocza książeczka.

Na początku marca, Znak Emotikon wypuścił aż cztery nowe tytuły bogato...

Paddington to mała, kudłata postać, w której pobliżu zawsze znajdziemy:

🍯 marmoladę i 😟 kłopoty

Chociaż to uroczy miś, który nieustannie ma dobre intencje to musicie przyznać, że ma prawdziwy talent do wpakowania siebie, jak i swojego otoczenia w różne kabały.

I w tym właśnie tkwi jego urok dzięki któremu kolejne pokolenia czytelników sięgają po przygody tego kojarzącego się z Londynem misia.

Chociaż Paddingtona poznałam dużo później niż Kubusia Puchatka to kocham go równie mocno. Każda nowa część wywołuje na mojej twarzy uśmiech, a cudowne ilustracje sprawiają, że Miś staje przed nami jak żywy 😀

Nasz mały przyjaciel bardzo chce również zdobić nagrodę i pomaga całej rodzinie w różnych dyscyplinach. Zapewne znacie powiedzenie o dobrych chęciach? Właśnie tak kończy się ta historia, ale spokojnie, Miś nie zostanie z pustymi łapkami ❤️

Paddington to mała, kudłata postać, w której pobliżu zawsze znajdziemy:

🍯 marmoladę i 😟 kłopoty

Dziś zapraszam na kolejną dawkę opowieści o moim ukochanym niedźwiedziu❤️

"Paddington idzie to złoto" to książka, która idealnie ilustruje to jak często dobre chęci Paddingtona wychodzą wszystkim... bokiem 😂 Tym razem niedźwiadek wraz z rodziną bierze udział w zawodach sportowych. Każdemu chce pomóc, jednak jego nieznajomość zasad sprawia, że nie udaje im się wygrać żadnej konkurencji. Ale Paddington zawsze spada na cztery łapy, także i tym razem dostaje medal - honorowy.

Ilustrowane książki o przygodach (i wpadkach) Paddingtona dają wspaniałą możliwość, by zarazić miłością do tego niedźwiedzia młodszych czytelników. Ilustracje są piękne, opowiadania ciepłe i pełne dobrego humoru. Spodobają się nie tylko wielbicielom Paddingtona.

Dziś zapraszam na kolejną dawkę opowieści o moim ukochanym niedźwiedziu❤️

#1183 - „PADDINGTON IDZIE PO ZŁOTO” - MICHAEL BOND - Wydawnictwo Znak Emotikon
#28/2023

Książka ma 32 strony. Swoją premierę miała w 2023 roku.

W tej części przygód, nasz kochany Miś marzy, by wygrać w zawodach. Dobrze przygotowany rusza do biegu po złoto. Czy uda mu się wygrać ? Czy zwycięstwo jest najważniejsze ?

Ogromną zaletą tej książki jest jej piękne wydanie i cudowne ilustracje. Moja córka Ewa, wraz z kolejnym tomem, coraz bardziej zakochuje się w przygodach Paddingtona i chętnie po nie sięga.

Jest to nasze drugie spotkanie z Misiem i ogromnie dziękujemy Wydawnictwo Znak Emotikon za możliwość doświadczenia go.

#1183 - „PADDINGTON IDZIE PO ZŁOTO” - MICHAEL BOND - Wydawnictwo Znak Emotikon
#28/2023

Książka ma 32 strony. Swoją premierę miała w 2023 roku.

Ogromną zaletą tej książki jest jej piękne wydanie i...

Jest to opowiadanie, w którym Paddington wraz z rodziną Brownów udaje się na imprezę charytatywną do klubu sportowego. W planie imprezy są liczne atrakcje w tym zawody sportowe z nagrodami. Każdy z członków rodziny Brownów zapisuje się do udziału w innej konkurencji. Paddington oczywiście kibicuje wszystkim kolejno, a nawet stara się pomóc im w zdobyciu nagrody. Jego pomoc jednak nie do końca jest tym czego oczekują zawodnicy. Czy niedźwiedziowi uda się wrócić do domu ze złotym medalem? W jakiej konkurencji o niego zawalczy i kogo spotka w klubie dowiecie się oczywiście czytając tę pełną humoru opowieść.
Opowiadanie jest przystępne, ciekawe, bardzo zabawne i pouczające. Młodzi czytelnicy/słuchacze bez problemu skupią się na historii i spokojnie zapoznają się z nią od początku do końca. A zdecydowanie warto przeczytać ją dzieciom, gdyż z każdej przygody uroczego misia maluchy mają okazję nauczyć się czegoś naprawdę wartościowego.
Ogromnym atutem tej serii są przecudowne kolorowe ilustracje, które goszczą na każdej rozkładówce i przyciągają uwagę najmłodszych zachęcając ich jednocześnie do zagłębienia się w lekturze.
Bardzo lubimy misia Paddingtona i ogromnie ucieszyła nas wiadomość o pojawieniu się w sprzedaży książek z jego przygodami. Teraz możemy już nie tylko śledzić je w TV. Miś może nam towarzyszyć w czasie podróży, zabawy, a także przed snem i nieustannie dostarczać mnóstwa radości. Polecam perypetie Paddingtona wszystkim maluchom. Zdecydowanie warto zaprzyjaźnić się z tym uroczym misiem.

Pewnego dnia Paddington czeka na list od swojej cioci z Peru. Jednak zamiast listu, w jego łapki wpada ulotka, a na niej dwa napisy, które go bardzo zaciekawiły – wstęp wolny i nagroda. Postanawia wieczorem pokazać ją swojej rodzinie. Okazuje się, że jest to ulotka z klubu sportowego, gdzie następnego dnia ma odbyć się impreza charytatywna. Po niedługich dyskusjach rodzina Brownów wraz z misiem postanawiają się tam udać. Paddington oczywiście uzbrojony w zapas kanapek z marmoladą. Bardzo by chciał wygrać. Czy mu się uda? Czy to jest najważniejsze podczas takiej imprezy? Co jeszcze spotka misia i rodzinę Brownów?

To kolejna książka o przygodach Paddingtona, którą mamy przyjemność czytać. Zdecydowanie się nam podobała i to pod wieloma względami. To nie tylko ciekawa, ale również pouczają historia. Będzie doskonałym początkiem rozmowy o imprezach charytatywnych, o tym, czym są i o co w nich chodzi, o rywalizacji, chęci wygrywania itp.

Wizualnie książka jest śliczna. Znajdziemy w niej urocze, duże, kolorowe ilustracje, które są adekwatne do treści. Je po prostu chce się oglądać, a to sprawia, że zachęcają do sięgania po książkę.

Tekst jest ciekawy, napisany „pod dziecko”, czyli bez wielu trudnych, niezrozumiałych dla malucha słów. To sprawia, że z przyjemnością będą słuchały, a starsze pociechy samodzielnie czytały.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

„Paddington idzie po złoto” to wspaniała, wartościowa, ciepła, urocza historia misia Paddingtona. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/03/paddingtonidziepozlotoznakemotikon.html

Paddington i zawody sportowe! Tym razem nasz ukochany miś bierze udział w biegu i marzy o zdobyciu pierwszej nagrody - złota. Czy mu się uda? Jak skończy się bieg?

• Dla szkrabów
  • Dla maluchów
  • Posiadam, Wydawnictwo Znak Emotikon
  • Książki
  • Chętnie do niej wracam
  • Moja prywatna kolekcja

Dodaj cytat z książki Paddington idzie po złoto