Tilly i książkowi wędrowcy

Okładka książki Tilly i książkowi wędrowcy Anna James
Okładka książki Tilly i książkowi wędrowcy
Anna James Wydawnictwo: Zygzaki Cykl: Pages i spółka (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pages i spółka (tom 1)
Tilly and the Bookwanderers
Zygzaki
2022-01-26
2022-01-26
Adrian Tomczyk
dziecko książki marzenia

Wspaniały pomysł. Książka wciąga i ma to coś w sobie. Bardzo szybko się czyta i byłam mocno zaangażowana w historię

Sam pomysł na fabułę naprawdę świetny. Jednak czytając nie mogłam pozbyć się wrażenia dlaczego książka z tak ciekawym pomysłem nie jest w stanie mnie wciągnąć. Dopiero gdzieś w połowie trochę zdobyła moje serce. Uważam, że problem leży w wykonaniu - język autorki jest przyjemny ale nie wprowadził mnie w klimat. Może było w tym wszystkim za mało tajemnicy, za mało opisów? Może jednak jest zbyt przystępnie i książka dorosłemu czytelnikowi będzie się mocno dawać we znaki jako literatura dziecięca? Ciężko powiedzieć ale czegoś ewidentnie zabrakło.

Bardzo wciągająca historia . Spodobała mi się koncepcja "wędrowców książkowych". Polubiłam tez większość postaci. Warto przeczytać i warto poczytać dziecku/z dzieckiem.

Bardzo dobra książka! Podobają mi się bohaterowie i to jaki niezwykły klimat czuć podczas czytania. Postacie z innych książek są niesamowicie dobrze odwzorowane. Nawet gdybym nie miała powiedziane kim są rozpoznałabym je. Końcówka nieco oczywista, ale jestem w stanie wybaczyć to i miejscową przewidywalność książki, bo wciąż jest to tylko książka dla dzieci. Była to świetna rozrywka, z pewnością sięgnę po kolejne części.

Fantastyczna młodzieżówka, która przywodzi mi na myśl serię Ulysses Moore, w której zaczytywałam się mając 10-12 lat. Motyw wędrowania po książkach jest po prostu wow, bardzo mi się to spodobało! Mimo że dla dzieci i młodzieży, książka nie jest infantylna i od pierwszych słów już nie można się oderwać.

Pomysł na fabułę super, ale wykonanie mogło być lepsze. Przyjemna lektura, ale nie zachwyciła mnie aż tak jak tego oczekiwałam.

O co zapytali byście swojego ulubionego bohatera literackiego?
" Pages i spółka. Tilly i książkowi wędrowcy"
Anna James
Chyba każdy z nas ma takiego bohatera, z którym chciałby zamienić słowo, zapytać, porozmawiać. Nie inaczej jest jeśli chodzi o 11letnia Matilde Pages, wnuczkę właścicieli księgarni " Pages i spółka " mieszczącej się w malowniczym Londynie.
Tytułowa Tilly to sierota, którą opiekują się dziadkowie, po tym jak jej mama zniknęła bez wieści...
Jest też Oskar, chłopiec z sąsiedztwa, przyjaciel Matildy. Dyslektyk z zamiłowaniem do rysowania i czytania książek.
Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia zostają "wyciągnięci" do świata Ani Shirley, gdzie stają się częścią fabuły tej książki...
Po tym wydarzeniu zostają poinformowani co tak na prawdę się wydarzyło i jak radzić sobie w przyszłości.
A co z tym wszystkim ma wspólnego zaginięcie mamy Tilly?
Jakie relacje łączą Tilly z dziadkami?
Bardzo piękna i ciekawa książka, pokazująca jaki wpływ na nasze życie ma wyobraźnia, oraz czytanie książek. Zawracając się w tym świecie czułem radość, chęć poznania swojego ulubionego bohatera, spotkania go, rozmowy.
Z książki wynika, że jedyne co nas ogranicza to właśnie wyobraźnia, to wyobraźnia pozwala nam przywołać tą postać, zatracić się w kontakcie z nią, poczuć radość z czytania i przebywania z tym bohaterem.
" Nie rozumiem co jest prawdziwe, a co tylko jest fantazją. -Wydaje mi się, że większość rzeczy w tym świecie to jedno i drugie.... "
Życie to rzeczywistość, ale też wyobraźnia, nie bójmy się marzyć...
Doskonały pomysł na fabułę, która okazała się lekka i przyjemna, rozgrzewająca niczym gorąca czekolada, czy lizaki miodowe... Po prostu coś pięknego, a gdy dodamy do tego nawiązanie do klasycznych historii wychodzi arcydzieło.
Dziękuję za egzemplarz Wydawnictwo Zygzaki

O co zapytali byście swojego ulubionego bohatera literackiego?
" Pages i spółka. Tilly i książkowi wędrowcy"
Anna James
Tytułowa Tilly...

To była urocza podróż do świata książek, które czytałam w dzieciństwie. Kto by nie chciał w realnym życiu spotkać Alicji z Krainy Czarów oraz Ani z Zielonego wzgórza? Albo przenieść się do ich bajkowego świata?

Główna bohaterka większość swojego czasu spędza w księgarni Pages i Spółka, która należy do jej babci i dziadka. To właśnie dzięki nim dziewczynka pokochała książki i wszystko co się z nimi wiązało. Jej mama zniknęła w tajemniczych okolicznościach tuż po narodzinach dziewczynki. Tilly to świetnie wykreowana postać, w której odnalazłam samą siebie będącą w jej wieku. To ciepła, magiczna i urocza historia skierowana do młodszego czytelnika, ale ja się świetnie przy niej bawiłam. Ba! Nie mogłam się od niej oderwać…

Cieszę się, że mogłam wraz z Tilly i jej przyjacielem przeżyć tak wspaniałą podróż. Było tak jak lubię czyli- Akcja, reakcja, akcja, reakcja. Cały czas coś się działo. W trakcie czytania czułam się jakbym wróciła do czasów młodości.

Nie jest to jedna z tych książek, o których się szybko zapomina. Można wynieść z niej wiele ważnych wartości.

Nietuzinkowa opowieść szkatułkowa dla dzieci, dzięki której możemy wraz z główną bohaterką Tillie i jej przyjacielem Oskarem wędrować nie tylko pomiędzy regałami pewnej londyńskiej księgarni, ale i odwiedzić… wnętrza książek! Tak :) To możliwe. Jeśli tylko podąża się za swoim sercem i jest się wiernym zasadzie: bądź odważna, ciekawa świata i serdeczna.

Na kartach „Tillie i książkowi wędrowcy” spotkamy się z postaciami z takich historii jak „Mała księżniczka”, „Alicja w Krainie Czarów” czy „Ania z Zielonego Wzgórza” i to naprawdę przeurocze spotkania.

Serdecznie polecam tę mądrą książkę, dzięki której młode czytelniczki i młodzi czytelnicy mogą poznać moc dobrej lektury, siłę przyjaźni oraz rodzinnego wsparcia w podążaniu własnymi ścieżkami.

Na kartach „Tillie i...

Piękna historia. Pełna magii, cudownych książek i kultowych postaci. Nie spodziewałam się, że kiedyś natrafię na tak uroczą książkę, w której będą dziać się takie rzeczy! Cudo! ❤️

• Dla dzieci
  • Przeczytane w 2022

Dodaj cytat z książki Tilly i książkowi wędrowcy