Paddington triumfuje

Okładka książki Paddington triumfuje Michael Bond
Okładka książki Paddington triumfuje
Michael Bond Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Miś zwany Paddington (tom 15) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 15)
Znak emotikon
2023-08-23
2023-08-23
Aleksandra Kamińska

Czy miś, który kocha jeść będzie w stanie wziąć udział w konkursie kulinarnym? Czy przez przypadek jego popisowe danie nie zniknie w brzuszku? Czas się przekonać czytając kolejną historię z Paddingtonem :)

Czy można nie kochać uroczego misia w kapeluszu i przeciwdeszczowym płaszczu? Misia, który ma zawsze tysiące pomysłów i (niestety) chce jest wszystkie realizować? Misia, który w wyniku różnych zbiegów okoliczności i trafnej decyzji podjętej przez opiekunkę, trafia pod dach państwa Brown.
Tym razem tego małego niedźwiadka o wielkim sercu i małym rozumku spotkamy dzięki książce pt. „Paddington triumfuje”. To już kolejny tom tej niezwykłej historii pełnej przygód, która zauroczy (podobnie jak miś) każdego czytelnika od 0 do stu lat. Wypełniona cudownymi ilustracjami R.W.Alley książka, opublikowana nakładem wydawnictwa Znak, to kilkanaście zabawnych rozdziałów, które poprawią nam humor nawet w deszczowy dzień. A takich w Anglii nie brakuje, co więcej, można nawet powiedzieć, że jest tam pogoda nie tylko pod psem, ale i … niedźwiedziem.
Właśnie na taką pogodę trafiamy wraz z rodziną Brownów, kiedy to ojciec rodziny postanawia nadać pewną korespondencję. Otrzymał bowiem upomnienie z urzędu skarbowego i koniecznie musi zapłacić podatek, bowiem mija już termin jego spłaty. A jeśli znów przekroczy termin, urzędnicy – o czym jest przekonany – dobiorą mu się do skóry, co odczuje nie tylko on, ale i cała jego rodzina. Co prawda wyjeżdżając z domu, świeciło słońce, zatem panu Brown słuszne wydało mu się zabranie całej rodziny, wraz z misiem oczywiście. Teraz, kiedy z nieba leją się strugi deszczu, zapewne żałuje swojej decyzji. Tym bardziej, że z powodu Paddingtona, wszyscy wpadają w nie lada kłopoty. Nie dość bowiem, że miś jak zwykle ma w kapeluszu swoją kanapkę z marmoladą (co oczywiście jeszcze nie jest karalne),to wprawia w osłupienie funkcjonariuszy policji. Ci bowiem podejrzewają, że mógł uciec z ZOO, albo, że to członek południowoamerykańskiej nielegalnej organizacji o nazwie „dom dla emerytowanych niedźwiedzi”, którą rządzi niejaka ciotka Lucy.
Na szczęście nawet w Anglii czasami pogoda się w końcu poprawia. Wówczas można poszukiwać oznak życia na skalniaku czy też podglądać sąsiada, pana Curry w ogródku. Tym razem Paddington jest przekonany, że mężczyzna planuje odpiłować sobie kawałek bolącej nogi i całe szczęście, że sytuacja szybko się wyjaśnia, a pan Curry po prostu próbuje ustawić meble na mokrej ziemi tak, by się nie chwiały. Uczynny miś natychmiast proponuje pomoc, a sąsiad nieopatrznie się na to zgadza. Jak myślicie, jakie są konsekwencje pracy Paddingtona? I czy sąsiad naprawdę się ucieszy z takiej pomocy?
Oczywiście piłowanie to nie jest jedyna umiejętność misia. Doskonale on również sprawdza się w roli magika na podwieczorku zorganizowanym z okazji urodzin pana Grubera. No, tak naprawdę dopiero się uczy, a potłuczona porcelana to cena, jaką za tę naukę trzeba zapłacić. Jednak kulminacja tych wszystkich wydarzeń jest zgłoszenie się Paddingtona do programu kulinarnego „Obiad dla smakosza!”, który jest najlepszym kulinarnym show w historii, bijącym rekordy popularności. Co prawda do programu zgłaszają się różne oryginały, ale czy prowadzący są gotowi na niedźwiedzia? I co można zrobić z cykorii? Tyle tylko, że jury może mieć wielki problem w ocenie tego dania, bowiem nic z niego już nie zostało. Całe szczęście, że w kapeluszu zawsze trzyma kanapkę z marmoladą.
O tych i wielu innych przygodach Paddingtona, misia, który zawsze spada na cztery łapy, przeczytacie w znakomitej powieści, która łączy pokolenia. Serdeczność misia i sympatia, którą sobie zjednuje, a także towarzysząca mu pogoda ducha, są zawsze najlepszym drogowskazem dla czytelników!

Tym razem nasz niedźwiadek bierze udział w konkursie kulinarnym. Zadanie nie jest trudne. No chyba, że lubi się jeść. Paddington co chwilkę próbował czy jego danie jest dobre aż… na konkurs nie zostało już nic. I czym teraz poczęstuje jury? Na szczęście nasz zaradny miś zawsze pod kapeluszem am schowana kanapkę z marmoladą. Czy wystarczy by wygrać?
Przygody o sympatycznym niedźwiadku to opowieści idealne dla dzieci, które kochają misie. Przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życiu. Natomiast dla starszych dzieci, które już same potrafią czytać, będą również świetną przygodą. Książeczki napisane są dużą czcionką i posiadają czarno białe ilustracje, które pobudzają wyobraźnię. Opowieści w nich zawarte są nie tylko ciepłe, ciekawe i zabawne, ale również posiadają morał.

Przygody o sympatycznym...

Czy są tu fani kultowego niedźwiadka?

Tym razem czeka go fantastyczna przygoda. Robi niespodziankę rodzinie Brownów i bierze udział w show kulinarnym, do którego zostaje wybrany spośród innych kandydatów. Co uda się wyczarować Paddingtonowi ze składników z zalakowanego pudełka, które otrzyma w czasie zawodów? Ma jedynie na to 15 minut! Uratować go może jedynie wyobraźnia, kreatywność i do tego mnóstwo szczęścia. Cykoria i trufle to ogromna pokusa dla łasucha, a czy jednak kanapka z marmoladą pomoże mu wygrać konkurs? Co przyniesie organizotorom posiadanie niedźwiadka w gronie uczestników tych zawodów? To świetna lekcja, aby mieć nadzieję na wyjście z trudnych sytuacji.

Myślę, że cała seria o Paddingtonie świetnie będzie prezentować się w domowej biblioteczce. To książki pouczające, zabawne i ciepłe. Ilustracje są przeurocze, a czcionka jest idealna dla dzieci rozpoczynaj ących przygodę z czytaniem.

Czy są tu fani kultowego niedźwiadka?

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

#miśzwanypaddington to przeurocza postać, którą pamiętam z dzieciństwa.

Uwielbiam go za to, że tak wiele mnie z nim łączy - oboje lubimy wszędzie zabierać ze sobą kanapki z marmoladą i ładować się w kłopoty swoją impulsywnością i małym rozumkiem. Na szczęście też oboje wychodzimy z tego cało. 😎

Dziś przychodzę do was z najnowszym wydaniem serii książek o naszym puchatym przyjacielu. Jest to świetna okazja, by przedstawić tego wesołego misia mojemu synowi i zasiać między nimi ziarno przyjaźni.

W nasze łapki trafiły dwa tomy - #paddingtontriumfuje oraz #paddingtonidziejakburza

Paddington triumfuje to opowieść, w której Paddington przekonuje się, że kanapki z marmoladą pomagają wyjść z każdej, nawet najbardziej kłopotliwej sytuacji. I ja się w pełni pod tym podpisuję.

Paddington idzie jak burza to opowieść, w której Paddington zostaje gwiazdą filmową i odkrywa, że lepiej być szczęśliwym niż sławnym. I choć sławna nigdy nie byłam - zgadzam się z tym obiema łapkami.

Obie książeczki niosą ze sobą dużo śmiechu, wiedzy, dobrego humoru i wartościowego przekazu.

Obie są solidnie wydane, zamknięte w twardych oprawach i z matowym papierem w środku. Wnętrze zdobione jest delikatnymi, puchatymi ilustracjami, dodającymi historiom uroku.

My z chęcią się w nich zaczytujemy i myślę, że jeszcze długo zaczytywać się będziemy.

Wszystkie książki z tej serii znajdziecie tu: https://rcl.ink/6tB77

#miśzwanypaddington to przeurocza postać, którą pamiętam z dzieciństwa.

Dziś przychodzę do was z najnowszym wydaniem serii książek o naszym puchatym...

Miś, którego dzieci znają praktycznie na całym świecie od uwaga 60 lat (!) powrócił do nas w pięknej serii ❤️ "Paddington triumfuje" autorstwa Michaela Bonda z ilustracjami R.W. Alley przeniesie Was w świat tego nieustraszonego misia 🥰

Nasz Paddington jest nieustraszony - to możemy o nim zdecydowanie powiedzieć! Nie boi się złowrogiego spojrzenia sąsiada Pana Curry'ego, staje oko w oko z policjantem, a nawet zalicza epizod wystąpienia w telewizji! Za każdym razem czaruje wszystkich swoim urokiem i niezwykłymi manierami.

Zawsze może liczyć na wsparcie rodziny Brownów, którzy otaczają go miłością i akceptacją.

Jak sam tytuł mówi Paddington w tym zborze opowiadań zdecydowanie TRIUMFUJE. Czy przyjdzie mu to z łatwością? Oczywiście, że nie! Będzie musiał pokonać różnego rodzaju przeszkody, przeżyć kolejne przeszkody i nauczyć się nowych umiejętności.

Czy niezawodna kanapka z marmoladą pomoże mu wyjść z opresji? Dowiecie się sami po lekturze! ❤️

Sama bardzo lubię Paddingtona - to opowieść bez zbędnej przemocy, z pięknym przekazem o sile rodziny i o tym, że jakby źle nie było zawsze można znaleźć rozwiązanie. Uczy naszych dzieci dobrych postaw, cierpliwości oraz dostarcza niesamowitą dawkę emocji - od wzruszeń przez śmiech!

• Empik

Dodaj cytat z książki Paddington triumfuje