Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
978-83-7489-244-5
Ula

Tematem niniejszej książki jest coraz powszechniejsza obecnie agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży. Autor omawia zagadnienie nowych mediów, poświęcając sporo uwagi ich młodym użytkownikom i dysfunkcjonalnemu korzystaniu z nowych technologii, którego jednym z przejawów jest agresja elektroniczna (cyberbullying), realizowana za pośrednictwem internetu, ale także np. telefonów komórkowych. W książce przedstawiono liczne przykłady, a także omówiono cechy cyberbullyingu oraz jego sprawców i ofiar. Na koniec opisano konsekwencje agresji internetowej oraz metody profilaktyki i interwencji w tej dziedzinie, możliwe do zastosowanie głównie w szkole, przez nauczycieli i pedagogów, a także w domu, przez rodziców i opiekunów młodego człowieka.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://www.irka.com.pl/portal/NewsManager?news_id=1220

Popipopipopo | 2013-01-18
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Eh...chociaż przykłady były fajne ;)

Ula | 2011-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2011

Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży

Ta książka jest dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy jesteś uzależniony od Internetu, czy wręcz ledwo radzisz sobie z obsługą komputera. I niezależnie od tego, czy masz 17 lat, czy jesteś rodzicem 17-latka. Powtarzam: ta książka jest dla Ciebie!

Ale urwał! Daj kamienia. Nie mogę ci pomóc, jestem koniem… Popacz, jaka franca! Nie śpię, bo trzymam kredens. Są cycki, jest główna. Lubię to!

Ta książka jest dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy uśmiechasz się na widok powyższych zdań, czy też zastanawiasz się, jaki sens mogą mieć te wyrwane z kontekstu frazy. Niezależnie od tego, czy jesteś uzależniony od Internetu, czy wręcz ledwo radzisz sobie z obsługą komputera. Niezależnie od tego, czy masz 17 lat, czy jesteś rodzicem 17-latka. Powtarzam: ta książka jest dla Ciebie!

Żyjemy w dobie Internetu i trudno przed tym uciec. Bez ruszania się z domu możemy opłacić rachunki, zrobić zakupy, wysłać życzenia do cioci z Ameryki, dokonać rezerwacji...

DM1994 | 2011-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

.Przyznaję się ,że do tej książki z wejścia podchodziłam bardzo negatywnie.Myślałam ,że będzie to książka napisana przez jakiegoś"nawiedzonego" człowieka ,który za wszelką cenę będzie chciał udowodnić ,że komputery ,Internet i wszystkie elektroniczne gadżety są złe, a ja jestem od nich uzależniona. Nie chcę pisać ,że się myliłam ,bo nawet dla mnie nudnym stał się fakt ,że praktycznie większość książek ,które przeczytałam w ostatnim czasie mnie pozytywnie zaskoczyło. No ale co na to poradzę :D Ujmę to tak ,teraz mam zupełnie inne zdanie o tej książce , niż przed jej przeczytaniem.

Po przeczytaniu tytuły pewnie większość z was pomyślała ,że jest to poradnik dla rodziców ,a skoro tak ,to zapewne nie ma w niej nic ,co by mogło was zainteresować. No i teraz to wy jesteście w błędzie :D Możecie mi oczywiście nie wierzyć ,ale ja z całą świadomością stwierdzam : TO JEST KSIĄŻKA DLA WAS ! :-)

Na początku sprostuję mój wstęp .Pan Jacek okazał się nie być żadnym "nawiedzonym" przeciwnikiem...

Gofcia | 2015-01-24
książek: 1935