Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
978-83-7489-244-5
Ula

Tematem niniejszej książki jest coraz powszechniejsza obecnie agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży. Autor omawia zagadnienie nowych mediów, poświęcając sporo uwagi ich młodym użytkownikom i dysfunkcjonalnemu korzystaniu z nowych technologii, którego jednym z przejawów jest agresja elektroniczna (cyberbullying), realizowana za pośrednictwem internetu, ale także np. telefonów komórkowych. W książce przedstawiono liczne przykłady, a także omówiono cechy cyberbullyingu oraz jego sprawców i ofiar. Na koniec opisano konsekwencje agresji internetowej oraz metody profilaktyki i interwencji w tej dziedzinie, możliwe do zastosowanie głównie w szkole, przez nauczycieli i pedagogów, a także w domu, przez rodziców i opiekunów młodego człowieka.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://www.irka.com.pl/portal/NewsManager?news_id=1220

Popipopipopo | 2013-01-18
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Eh...chociaż przykłady były fajne ;)

DM1994 | 2011-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

.Przyznaję się ,że do tej książki z wejścia podchodziłam bardzo negatywnie.Myślałam ,że będzie to książka napisana przez jakiegoś"nawiedzonego" człowieka ,który za wszelką cenę będzie chciał udowodnić ,że komputery ,Internet i wszystkie elektroniczne gadżety są złe, a ja jestem od nich uzależniona. Nie chcę pisać ,że się myliłam ,bo nawet dla mnie nudnym stał się fakt ,że praktycznie większość książek ,które przeczytałam w ostatnim czasie mnie pozytywnie zaskoczyło. No ale co na to poradzę :D Ujmę to tak ,teraz mam zupełnie inne zdanie o tej książce , niż przed jej przeczytaniem.

Po przeczytaniu tytuły pewnie większość z was pomyślała ,że jest to poradnik dla rodziców ,a skoro tak ,to zapewne nie ma w niej nic ,co by mogło was zainteresować. No i teraz to wy jesteście w błędzie :D Możecie mi oczywiście nie wierzyć ,ale ja z całą świadomością stwierdzam : TO JEST KSIĄŻKA DLA WAS ! :-)

Na początku sprostuję mój wstęp .Pan Jacek okazał się nie być żadnym "nawiedzonym" przeciwnikiem...

kretek | 2017-01-27
Nioy | 2016-12-29