Leczenie uzależnionej osobowości: Jak uwolnić się od nałogowych zachowań i uzależniających relacji

Tłumaczenie: Aleksandra Wolnicka
Seria: Psychologia na Co Dzień
Wydawnictwo: Czarna Owca
Healing the Addictive Personality
uzależnienia, terapia
Pani_Wu

Dr Lee Jampolsky jest znanym psychologiem, autorem poradników, nauczycielem i wykładowcą. Ma za sobą praktykę szpitalną i kliniczną oraz pracę na kilku wyższych uczelniach. Jest międzynarodowym autorytetem w dziedzinie uzależnień, psychologii zdrowia i rozwoju ludzkiego potencjału. Mieszka w Carmel Valley w stanie Kalifornia. "Wiele osób, często nawet o tym nie wiedząc, żyje w dobrowolnej...

"Wiele osób, często nawet o tym nie wiedząc, żyje w dobrowolnej niewoli. Jeśli o mnie chodzi, uzależnione myślenie i nałogowe zachowania stały się moim więzieniem. Odsuwałem od siebie poczucie wewnętrznej pustki, szukając w zamian nowych podniet w zakupach, różnych używkach oraz celach, jakie sobie wyznaczałem - wszystko po to, żeby poczuć się lepiej we własnej skórze. Były takie chwile, gdy czułem się naprawdę wolny, silny i spełniony, lecz w ostatecznym rozrachunku moje uzależnienia jeszcze bardziej potęgowały samotność i desperację. Jeśli masz podobne doświadczenia, ta książka jest właśnie dla ciebie. Dzisiaj mogę cię zapewnić, że wiem, czym jest prawdziwa wolność i szczęście; mogę też wskazać ci drogę, którą sam zamierzam kroczyć do końca swoich dni".

Lee Jampolsky

[Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2011]

źródło opisu: Czarna Owca, 2011

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

| 2018-09-04
Przeczytana: 21 października 2013

Bardzo rozwijająca, raczej dla refleksyjnych czytelników. Nie do jednorazowego przeczytania. Należy do niej wracać co jakiś czas, gdy w naszym życiu odczuwamy pustkę i każdy kolejny "święty gral" lub marzenie o nim nie są w stanie jej wypełnić. Osobiście każde zdanie traktowałem jako cenną wskazówkę, coś nad czym warto się zastanowić w odniesieniu do samego siebie, coś, dzięki czemu czułem się lepiej, a nie jako coś, co muszę od razu po przeczytaniu zrobić samemu:)

Łukasz Chrzanowski | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Myślę, że książka bardziej szkodzi niż pomaga. Nie przekonuje mnie fakt, że autor jest znany w środowisku psychologów. Anatolij Kaszpirowski też był znany i ceniony... Najbardziej nie podoba mi się to, że autor na każdej stronie przypomina sobie swoje trudne dzieciństwo. Myślę, że książka jest dla niego rodzajem autoterapii i sam nie przerobił problemów z którymi się boryka. Nie wiem, jak ona może pomóc, gdyż książka jest zbiorem żalów autora. Nie ma w niej wartościowej wiedzy.

| 2017-01-17
Na półkach: Przeczytane, Misz masz

Poradnik ten zajmuje wyjątkowe miejsce w moim życiu.
Swego czasu walczyłam z silnym uzależnieniem, a przez 23 lata egzystencji nie zdawałam sobie sprawy z tego, że to uzależnienie... W krytycznym momencie, jak to zazwyczaj bywa, znalazłam się w małej krakowskiej księgarence i na jednej z półek ta pozycja po prostu sobie na mnie czekała. Odpowiednie miejsce, odpowiedni czas.
Autor opisuje to, od czego i w jaki sposób możemy się uzależnić i co jest jedyną przyczyną tego typu cierpień.
Gdybym trafiła na tą książkę w innych okolicznościach, byłaby jedną z wielu pośród poradników, ale ze względu na osobiste doświadczenie mocy bezwarunkowej miłości i całej gamy zachowań, towarzyszących jej - lektura ta od 8 lat stoi dumnie na półce, mimo iż w środku kilka stron się obluzowało, a spod osobistych notatek trudno dojrzeć oryginalny druk.
Dr Jampolsky zawiera w tej książce również swoją historię, która chwyta za serce swoją prawdziwością.
Jeśli ktoś z was na prawdę cierpi z powodu strachu...

figlarna24 | 2014-11-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 27 października 2014

Dr Lee Jampolskyj jest znanym psychologiem, autorem poradników, nauczycielem, wykładowcą. Pracował wiele lat w szpitalu i posiada kliniczną wiedzę oraz doświadczenie, w dziedzinie psychologii zdrowia i rozwoju ludzkiego potencjału. Jego liczne książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków oraz są hitami na całym świecie.

Doktor Lee Jampolsky napisał także książkę o leczeniu uzależnionej osobowości. Uzależnienie to nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. W praktyce określenie to ma kilka znaczeń. W języku potocznym termin „uzależnienie” jest stosowany głównie do osób, które nadużywają narkotyków (narkomania), leków (lekomania), alkoholu(alkoholizm), czy papierosów. W szerszym kontekście może odnosić się do wielu innych zachowań, np. gier hazardowych, oglądania telewizji lub internetu. *

Uzależnienia obejmują rok rocznie coraz szersze kręgi życia codziennego. Ludzka natura jest zastraszająco słaba na odpór pokusom, a sam...

Marta Binkiewicz | 2012-04-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Dobrze napisana, dająca do myślenia, zawierająca cenne wskazówki do poprawy jakości życia, relacji.