Dlaczego? czyli Samobójstwo i inne zagrożenia wieku dorastania

Tłumaczenie: Agnieszka Karpowicz
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
6 (13 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Suicide
Olka

Książka ta zapoznaje z sygnałami ostrzegawczymi, jakie wysyłają nastolatki, zanim odbiorą sobie życie.

Amerykański specjalista od problemu samobójstw pomaga zrozumieć trudne problemy młodych ludzi decydujących się na ten dramatyczny krok. Książka cenna dla wychowawców chcących pomóc młodym.

źródło opisu: nota wydawcy

Anna | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Odrobinę starsza ode mnie, bo po raz pierwszy wydana w 1991, ale zawartą w niej treść ciężko byłoby uznać za nieaktualną. Powiedziałabym nawet, że obecnie jej znajomość jest jeszcze ważniejsza.

Jeśli ktoś ma już za sobą inne pozycje o tej tematyce, a oczekuje od "Dlaczego?" porządnego wstrząsu - tak się nie stanie. Wiele spraw jest już wtedy oczywistych... o ile mogę nazwać "oczywistymi" sytuacje czy sygnały, których wystąpienia, z punktu widzenia przeciętnego człowieka, łatwo jest nie zauważyć bądź zbagatelizować.

Jedna mała uwaga: autor wielokrotnie wspomina o religii (a konkretnie chrześcijaństwie) jako jednym ze sposobów na znalezienie sensu życia. Niektórym może to nie przypaść do gustu :). Mimo to zachęcam do zapoznania się z całością. Warto.

Kamila96 | 2013-12-20
Przeczytana: październik 2013

Poradnik. Poradnik jak zmienić nastawienie do życia. Ma za zadanie pomagać, sprowadzać na dobrą ścieżkę. Czy pomógł? Nie odczułam, więc raczej nie. Wzruszają mnie tylko opowiadania osób które próbowały dotknąć cienkiej linii tamtej strony. Nic poza tym.
Mimo wszystko, warto mieć na półce, może w tej krytycznej sytuacji by się przydała.

Lilly | 2015-07-16
Przeczytana: 2015 rok

książka ukazująca ciągle narastający problem - samobójstwa młodych ludzi. dlaczego decydują się na taki krok, jak można rozpoznać fazę presuicydalną, jak powinna zachować się osoba mająca styczność z potencjalnym suicydentem - na te i wiele innych pytań autor udziela odpowiedzi w tym wiekowym, lecz ponadczasowym poradniku.

ant_07 | 2016-10-08
Asieńka | 2014-10-08