Dlaczego kochamy

Why we love
83-7301-560-4
psychologia, poradniki
Marta

Bezsenność, huśtawka nastroju, obsesyjne myśli, euforia - to doświadczenia wspólne wszystkim zakochanym na całym świecie, zarówno tym, którzy żyli przed wiekami, jak i współczesnym. Analizując utwory literackie, wyniki badań antropologicznych, psychologicznych i neurobiologicznych, Helen Fisher poszukiwała - i znalazła! - odpowiedź na te pytania.

dintah | 2015-06-08

antropologia lekkiego kalibru, przystępna, klarowna.
Fisher mocno opiera tezy na literaturze i poezji, co świadczy o erudycji, ale momentami jest irytujące, bo cytatów jest za dużo.

| 2011-08-19
Przeczytana: kwiecień 2008

No i proszę, okazuje się, że określenie ,,chemia'' pasuje jak ulał, bo miłośc to nic innego jak stan naturalnego haju! Mało romantyczne? Możliwe, ale za to logiczne w kontekście ewolucji naszego gatunku. Dla zakochanych, odkochanych i nie tylko. :)

agasala | 2017-04-05

Wartościową książka, która co prawda - wiele w nosi w świadomość, rozumienie pewnych wyborów i zachowań, ale cóż...nie jest remedium na wszystkie związkowe bolączki ;)

LifeOnMars | 2011-02-08
Przeczytana: luty 2009