Psychologia dziecka

Wydawnictwo: WSiP
Child psychology
83-02-05892-0
asia

Nowoczesny podręcznik psychologii dziecka - napisany przez wybitnych uczonych amerykańskich - syntetycznie ujmuje najważniejsze zagadnienia psychologii rozwojowej, klinicznej i wychowawczej.16 rozdziałów zgrupowano w cztery części: •Rozdziały 1-3 przedstawiają ogólne podstawy dyscypliny, w tym historię, teorie i metody badawcze. •Rozdziały 4-6 koncentrują się na rozwoju biologicznym i fizycznym, omówione są tu zagadnienia genetyki, rozwoju prenatalnego, narodzin, wzrastania i rozwoju ruchowego. •Rozdziały 7-11 charakteryzują rozwój sensoryczny i percepcyjny, trzy sposoby podejścia do rozwoju poznawczego oraz rozwój języka. •Rozdziały 12-16 opisują rozwój społeczny i rozwój osobowości, poruszone tu zostały takie tematy jak: rozwój emocjonalny, przywiązanie, system Ja, rozumowanie moralne, zachowania prospołeczne i antyspołeczne, rozwój ról płciowych i relacje między rówieśnikami. Chociaż całość jest uporządkowana według sfer rozwoju, w ramach rozdziałów 7-16 przedstawione zostały treści w porządku chronologicznym. Każdy szczegółowy temat, np. rozwój języka, roli płciowej itp., autorzy zaczynają od okresu noworodkowego i przechodzą stopniowo do okresu dorastania. Taki sposób podejścia pozwoli studiującym dostrzec ciągłość rozwoju w ramach każdej sfery i zrozumieć interakcje zachodzące między procesami biologicznymi a wpływami środowiskowymi.

Ryuuga | 2016-11-11
Lukrecja | 2016-01-04