Wojownicy Pana: Zakony rycerskie chrześcijaństwa

Wydawnictwo: M
Warriors of the Lord. The military orders of Christendom
83-7221-690-8
historia

Wielkie zakony chrześcijańskie - benedyktyni, dominikanie, franciszkanie, jezuici - są dobrze znane poprzez swe klasztory, osiągnięcia w nauce czy misje na całym świecie. Ale w średniowieczu, a nawet później, istniały też zakony innego rodzaju - ich zadaniem było używanie broni w obronie chrześcijaństwa. Niniejsza bogato ilustrowana praca opowiada niezwykłą historię zakonów rycerskich Kościoła.
Od swych skromnych początków w pierwszych latach XII wieku, kiedy to zakony rycerskie zajmowały się pielęgnowaniem chorych i ochroną pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej, szybko zaczęły się one rozrastać - zarówno jeśli chodzi o liczbę zakonników jak i o ich zadania.
Autor analizuje rozwój, wiarę, duchowość i wkład kulturowy tych żołnierzy-mnichów. Walsh korzysta z szerokiej gamy dokumentów historycznych, ukazując czytelnikowi misję, sposób życia, pisma i budowle różnych zakonów i uwypuklając ich spuściznę duchową, intelektualną, artystyczną i edukacyjną.

źródło opisu: Od Wydawcy

agnes7914 | 2016-06-18