Vision: Little Worse Than A Man / Little Better Than a Beast
vision, marvel, science-fiction
komiksy
QUEENfan

Vision jest syntezoidem, czyli androidem korzystającym z syntetycznych ludzkich narządów i krwi. Jego twórcą jest Ultron, który przy jego użyciu zamierzał zniszczyć Avengers. Vision zwrócił się jednak przeciw swojemu twórcy i od tamtej pory walczy w szeregach superbohaterskiej drużyny. Wraz z żoną i dwojgiem dzieci Vision postanowił osiąść na amerykańskiej prowincji i wieść zupełnie zwykłe, spokojne życie. Niespodziewany atak uruchomi lawinę zdarzeń, które szybko obrócą ten plan wniwecz… Dlaczego wszystko się posypało? Co do tego doprowadziło? Czy był to przypadek? A może fatum?

Autorem scenariusza jest Tom King, a rysunki przygotowali Gabriel Hernandez Walta i Michael Walsh.

źródło opisu: https://www.gildia.pl/komiksy/384872-vision

źródło okładki: https://www.gildia.pl/komiksy/384872-vision

Kacper Majewski | 2019-08-14
Przeczytana: sierpień 2019

Jezu, ile w tym komiksie jest takich zimnych, robotycznych przemyśleń o ludzkich zachowaniach, zwyczajach no po prostu o ludziach. Ciężko mi się to czytało, ale na pewno było warto.

Okoń | 2019-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2019

Poza kilkoma ekranizacjami, nie było mi znane do tej pory uniwersum Marvela. Skoro jedno życie to za mało żeby je poznać, uznałem, że lepiej w ogóle się tam nie wybierać. Uległem jednak ofercie last minute. Przypadkowa rekomendacja i już stałem w kolejce na targowym stoisku. Najbardziej przekonało mnie "bo nie trzeba znać innych komiksów". Po przeczytaniu mogę potwierdzić, jednak brak tej znajomości przyczynił się do mojej niezbyt wygórowanej oceny. Wpływ na nią miała także moja opieszałość. Sposób opowieści nie nadaje się do tego, aby rozwlekać czytanie w czasie. Być może trochę się tłumaczę. Moja opinia w porównaniu do średniej oceny jest jak łyżka dziegciu w beczce miodu. Nie zrozumcie mnie źle. Ten komiks jest świetny. Dobrze narysowany, z wciągającą fabułą. Jednak mój subiektywny gustomierz podpowiada mi, że wolę coś innego.
Kwestie narratora w trakcie trwania dialogów bohaterów sprawiły, że czułem się jakbym czytał dwie osobne książki jednocześnie. To zdecydowanie lepiej...

kapsel1997 | 2019-05-31
Przeczytana: 31 maja 2019

Nieco ambitniejsze superhero z Marvela. Ciekawa (i pewnie dla wielu emocjonująca) historia o bardzo nietypowej rodzinie w której w końcu dochodzi do tragedii.

Adam Grochocki | 2019-04-23

Ta i więcej recenzji na GeekLife.pl
Zapraszam :)

Vision to od zawsze najbardziej tajemniczy członek Avengers. Nigdy do końca nie wiemy, czy kieruje się zdrowym rozsądkiem czy tak nakazuje mu modyfikowalne oprogramowanie. Jak jest naprawę postanowił sprawdzić Tom King (aktualny scenarzysta Batmana), efektem czego jest ten album. Recenzja komiksu Vision.

Vision składa się z 12 zeszytów, które w oryginalne zostały wydane w dwóch albumach – The Vision vol. 1: Little Worse Than a Man oraz The Vision vol. 2: Little Better Than a Beast. Polskie wydanie zawarto w jednym, pokaźnych rozmiarów albumie w miękkiej oprawie ze skrzydełkami. Tom King odpowiada za scenariusz, a rysunki są dziełem Michaela Walsha (#7) oraz Gabrierla Hernandeza Walta (pozostałe 11 zeszytów). Kolory nałożyła Jordie Bellaire.

Vision to synstezoid stworzony przez Ultrona w celu zniszczenia Avengers. Vision dość szybko zbuntował się przeciwko swojemu stwórcy i dołączył do Avengers. Od tamtej pory jest zaufanym...

Emes | 2019-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

Vision ma 3 problemy:
1: To dalej marvel. Mamy zgraję Avengers, którzy w sumie są bo... bo powinni być? Mamy niedoszłego zamachowca z kosą zamiast ręki, który jest tak groteskowy, że totalnie psuje budowany przez kilkanaście stron klimat. No i Tom King dalej uważa, że niektóre rzeczy po prostu wiemy pomimo, że wcale nie musimy.
2. Właściwie każdy temat poruszany w komiksie został przedstawiony lepiej w kilkudziesięciu innych historiach. Czy to motyw z Pinokia/potwora doktora Frankensteina czy fatum rodem z greckiej tragedii czy szeroko rozumiany problem inności i związanej z nią społecznej niechęci.
3. No i rysunki. Na początku zapowiadają się super, kolory idealnie tworzą klimat ułożonych amerykańskich przedmieść. I tak jest przez cały czas tylko, że w połowie zaczyna wiać nudą. Nie ma ciekawego kadrowania, "catchy" scen, jakiejś ewolucji czy zmiany klimat. Nic.
Jak na standardy duoplowego superhero to rzeczywiście bardzo dobra rzecz. Stara się coś powiedzieć a osią fabuły jest...

Przemek Skoczyński | 2019-03-25
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 25 marca 2019

Tu mam mały rozjazd. Komiks jest zachwalany jako jeden z najlepszych współczesnych dokonań z serii Marvela, sypią się porównania do Moore'a, podkreśla się poważny przekaz ukryty pod przykrywką superheroes, problemy z asymilacją, nieprzystosowaniem, innością (jakże aktualny), a także zagadnieniami etycznymi na temat człowieczeństwa w nowoczesnym świecie. To prawda, to rzadki przykład, gdy autor mimo skrajnie komercyjnej otoczki mówi więcej i chce, by czytelnik trochę pogłówkował, co objawia też w samej fabule, momentami sprawiającej wrażenie niejasnej, by dopiero z czasem odkrywać kolejne elementy układanki. No ok, to faktycznie dobra (momentami świetna) rzecz, ale chyba razi mnie przypisywanie tylu znaczeń komiksowi, który de facto mówi o gościu przenikającym ściany i walczącym u boku Thora czy Spidermana. Przede wszystkim razi dawka patosu, budowania atmosfery tak poważnej i górnolotnej, że trudnej do wytrzymania w zestawieniu ze światem przedstawionym. Z czasem orientujesz się,...

Marek Adamkiewicz | 2019-03-24

Nie ukrywam, że na co dzień bliżej mi do DC Comics niż do Marvela. Dlaczego? Po prostu tak wyszło – w czasach kiedy kształtowały się moje czytelnicze gusta, wyobraźnią zawładnął mi zwłaszcza Batman, a później, siłą rzeczy, to jego towarzysze zaludniający tamten świat, przyciągnęli więcej uwagi niż przedstawiciele konkurencji. Nie znaczy to jednak, że nie potrafię docenić dobrej opowieści wydanej przez Dom Pomysłów. A taką z pewnością jest „Vision”, który mocno wyróżnia się na tle innych, wydawanych obecnie historii o superbohaterach.

Vision jest androidem stworzonym przez Ultrona. Jego pierwotnym celem było zniszczenie Avengers, lecz ostatecznie ów syntezoid wyzwolił się od umieszczonego w nim przymusu, samemu wybierając stronę, po której chce walczyć. Co więcej, jego pragnieniem stało się założenie prawdziwej rodziny i możliwość wiedzenia normalnego życia. Początkowe próby były nie do końca udane, lecz później Vision postawił na swoje umiejętności i zamiast szukać towarzyszy...

Joyofcomunism | 2019-03-17
Przeczytana: 17 marca 2019

Rewelacyjny komiks znakomitego scenarzysty Toma Kinga, który tak jak zrobił to później z Batmanem i Mister Miraclem bierze na warsztat MArvelowskiego syntetezoida i dostarczając nam bardzo "ludzką" historię o normalności. M

Marcin | 2019-03-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 10 marca 2019

Komiksy o superbohaterach to nie moja bajka, ale w takim wydaniu trafia to do mnie w 100%.

eR_ | 2019-03-03
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 01 marca 2019

W wielkim skrócie - Vision został stworzony przez Ultrona, aby zniszczyć Avengers. Jest wysoko wyspecjalizowanym androidem. Powstał ze szczątków Jima Hammonda (czyli pierwszej Ludzkiej Pochodni), a jego mózg odtworzono z mózgu Wonder Mana. Vision na szczęście nie dał się zniewolić, bardzo szybko przystąpił do Avengers i wraz z nimi tępi wszelakie zło. Mocno pomaga mu w tym jego niezwykła budowa, a także specjalna komórka emitująca promieniowanie.

Ciekawa postać która sprawiła, że postanowiłem zapoznać się z historiami, w których ten bohater jest postacią główną. I całkiem niedawno zapoznałem się z albumem o zaskakującym tytule „Vision”.

Z okładki możemy dowiedzieć się że:
Vision wraz z żoną i dwójką dzieci postanowił osiąść na amerykańskiej prowincji i wieść zupełnie zwykłe, spokojne życie. Niespodziewany atak uruchomi lawinę zdarzeń, które szybko obrócą ten plan wniwecz… Dlaczego wszystko się posypało? Co do tego doprowadziło? Czy był to przypadek? A może fatum? Zachęcam do...