Krótka historia renesansu

Tłumaczenie: Jarosław Włodarczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia i Tradycja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Renaissance : a short history
renesans,
historia
hunter

Renesans zajmuje w naszej świadomości zupełnie wyjątkowe miejsce; to epoka, z którą większość z nas najchętniej się identyfikuje i którą najbardziej podziwia. Największe postaci Odrodzenia, od Michała Anioła i Leonarda do Dantego i Chaucera, są nam bliskie i mają nieustanny wpływ na kulturę. Ten czas wielkiej przemiany pchnął Europę na tory nowoczesności i był najpłodniejszym artystycznie i literacko okresem w całych dziejach.

Kamil | 2015-04-22
Soniya22322 | 2012-10-07