Akta Litwinienki

Wydawnictwo: Rebis
historyczna

W zimnym deszczu zacinającym 7 grudnia 2006 roku na londyńskim cmentarzu Highgate, o rzut kamieniem od grobu Karola Marksa, pochowano pewnego Rosjanina. Był nim Alek­san­der Litwinienko a chłopak z głębokiej prowincji, który zrobił błyskotliwą karierę w naj­strasz­niejszej ze służb bezpieczeństwa. U szczytu powodzenia, ujawniwszy mroczne sekrety Krem­la, schronił się w Londynie i zaciągnął na służ

Karolina | 2016-07-27
Przeczytana: 26 maja 2013

To jedna z tych książek które się czyta jednym tchem. I do dziś dnia zadaję sobie pytanie o prawdziwość informacji w niej zawartych i chyba nie ujrzą one światła dziennego...książka która mocno daje do myślenia.

Zielin | 2013-06-15
Przeczytana: 31 maja 2013

Bardzo dobry kryminał. Takie scenariusze może pisać tylko życie. Autor tendencyjnie przybliża czytelnikom, że w Rosji nie ma miejsca dla jednostki i jej przekonań, liczy się grupa interesów.Niewprawionego czytelnika może ogarnąć przerażenie, działaniem grup specjalnych w Rosji. Ja dodam od siebie, że w książce przedstawiono jedynie wierzchołek góry lodowej.

Niby powieść a jednak sama prawda... Litwinienko oddał życie za to że ukazał prawdę... Po przeczytaniu tej książki doszedłem do wniosku że wybór określonego sposobu zabójstwa nie był przypadkowy... Wszyscy którzy rozważali zdradę FSB dostali jasny i czytelny sygnał...

ulfur | 2011-01-03
Przeczytana: 25 grudnia 2010

trudno powiedzieć, co autor właściwie chciał osiągnąć pisząc tą książkę. Na duży plus zaliczam mu próbę pokazania sprawy z kilku perspektyw i ograniczenie "histerycznego dramatyzowania" całej historii.

Karol | 2011-01-06
Przeczytana: 01 stycznia 2009

Książkę się czyta jak świetnie zrealizowany kryminał, thriller albo powieść sensacyjną lub grozy. Problem w tym, że jest oparta na faktach - i to przeraża jeszcze bardziej...

katie | 2012-02-21

Wiele wyjaśnia i tłumaczy, jeszcze więcej pozostawia w sferze domysłów. Warto sięgnąć po tę pozycję by dowiedzieć się więcej o postaci Litwinienki.

ToJa | 2016-12-01
Przeczytana: wrzesień 2010