Wyznania szpiega. Z tajemnic izraelskiego wywiadu

Wydawnictwo: Polus
By Way of Deception. A Devastating Insider's Portrait the Mossad
83-900071-1-8
literatura faktu
Agnieszka

Kiedy we wrześniu 1990 kanadyjska oficyna wydawnicza zapowiedziała wydanie tej książki adwokat Joel Gildenberg działając w imieniu rządu Izraela, uzyskał sądowy zakaz jej rozpowszechniania ze względu na "straszne konsekwencje dla wielu ludzi i prawdopodobnie wielu krajów". Sądy apelacyjne w Toronto i Nowym Yorku uchyliły te zakazy.Decyzje te pozwoliły nam opublikować te sensacyjne wyznania...

Sądy apelacyjne w Toronto i Nowym Yorku uchyliły te zakazy.Decyzje te pozwoliły nam opublikować te sensacyjne wyznania szpiega Mosadu.

romek | 2012-12-23
Przeczytana: 26 grudnia 2012

W roku 199o adwokat dzilajacy w imieniu rzadu izraelaskiego uzyskal sadowy zakaz jej rozpowszechniania ze wzgledu na " straszne konsekwecje dla wielu ludzi...".Pozniej jednak sad apelacyjny w Toronto i Nowym Jorku uchylil ten zakaz i dzieki temu ksiazka mogla byc wydana na terenie Kanady i USA.Interesujace jest to ze opisane sa tu,metody szkolaenia i dzialania jednej z najbardziej tajemniczych i hermetycznych sluzb specjalnych na swiecie,i jednoczesnie najbardziej upolitycznione,i w kosnsekwecji jedne z najbardziej skutecznych.Dobra szpiegowsko sensacjunaj literatura,szczegolnie dla pasjonatow tego gatunku.

Zbigv | 2014-12-09

Autor, były pracownik (szpieg) MOSAD-u, odsłania realia szkolenia i pracy członków izraelskiego wywiadu. W sposób otwarty i rzetelny opisuje też niektóre akcje, zarówno te zakończone sukcesem, ale również porażką najsłynniejszej organizacji wywiadowczej świata.
Gorąco polecam interesującym się takimi tematami.

Roman Dłużniewski | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Czy książka autentycznie odsłania kulisy działania Mosadu ? Nie jestem przekonany. Takich prac ukazało się wiele i część z nich tylko mąci w głowach.

Dekadent | 2014-03-05
Przeczytana: 2013 rok