Czego chcą psy. Ilustrowana encyklopedia mowy ciała psów

Tłumaczenie: Magdalena Urban
Wydawnictwo: Galaktyka
What Dogs Want: A Visual Guide to Understanding Your Dog's Every Move
pies, kynologia, zwierzę
poradniki
LubimyCzytać

Arden Moore interpretuje postawy, ekspresje emocjonalne, dźwięki i zachowania psów wszelkich rozmiarów, w każdym wieku i każdej rasy. Z książki dowiesz się, co twój pupil chce powiedzieć, gdy cofa uszy, uporczywie szczeka lub podgryza cię w kostki. Odkryjesz również, dlaczego zachowuje się lub wokalizuje w dany sposób oraz jak powinieneś na to zareagować, by przyuczać psa do dobrych manier i zapewnić mu zdrowie. Każdemu ze 100 opisanych tu przypadków towarzyszy zdjęcie oraz wyjaśnienie, dlaczego pies tak postępuje i co chce ci w ten sposób przekazać.W Uwagach weterynarza objaśnione są przyczyny medyczne danego zachowania, a informacja o rasach dodatkowo rzuca światło na genetyczne predyspozycje do niego. W pracy trenera i behawiorysty często spotykam się z pytaniem o znaczenie takiego lub innego zachowania psa. Zazwyczaj odpowiadam, że nikt jeszcze z psem wywiadu nie przeprowadził i możemy się tego jedynie domyślać. Po lekturze Czego chcą psy zaczynam podejrzewać, że Arden Moore ta sztuka się jednak udała. Gorąco polecam tę książkę wszystkim dociekliwym miłośnikom tych zwierząt oraz specjalistom, którzy szukają kompleksowego opracowania o języku ciała psów.Jacek Gałuszka, behawiorysta, trener, autor książek o szkoleniu psów
Specjalistka od komunikacji – Arden Moore – porządkuje wiedzę na temat psiej mowy ciała, klasyfikuje zachowania i postawy, wyjaśnia, jak należy je rozumieć. To szczególny „słownik”, który pozwoli nam lepiej poznać naszych ulubieńców i stworzyć z nimi głęboką, zdrową relację. Zadbajmy, by zawsze mieć go pod ręką.Katarzyna Rygiel, miesięcznik „Przyjaciel Pies”

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5327

Poznaj psią mowę i zrozum swego psa

„Wy nie wiecie, a ja wiem wiem jak rozmawiać trzeba z psem, bo poznałem język psi...” - tak mówią słowa piosenki dla dzieci. To prawda, nasze psy do nas mówią. Robią to codziennie w swoim języku. Tylko my ich często nie rozumiemy i nie mamy pojęcia o ich sposobach komunikacji. Psy nie nauczą się ludzkiej mowy, więc nam ich opiekunom nie pozostaje nic innego jak zrozumieć język naszych pupili. Nie jest to zbyt trudne – wystarczy odrobina czasu, dobre chęci i profesjonalny przewodnik zdradzający psie sekrety. Moim zdaniem takim poradnikiem jest książka „Czego chcą psy” wydana nakładem Wydawnictwa Galaktyka. Napisała ją kobieta będąca konsultantem behawioralnym i mająca olbrzymią wiedzę w poruszanej w publikacji materii.

Psie „słowa” wyrażane są postawą ciała, zachowaniem, dźwiękami. Dla nas zwyczajne merdanie ogonem, szczekanie czy przyjęta przez zwierzaka postawa kryje w sobie wiele informacji, pokazuje w jakim stanie i nastroju jest nasz pupil. Właściwie zrozumienie tego pozwoli nam zacieśnić naszą relację z psem, zrozumieć go i być dla niego jeszcze lepszym opiekunem.

Ilustrowana encyklopedia mowy ciała psów jest przepięknie wydana pod względem graficznym, wizualnym i doskonała pod względem merytorycznym. Zawarte w niej informacje są przejrzyście pokazane według dobrze pomyślanego schematu dzięki czemu treść jest łatwa w odbiorze. Olbrzymim plusem jest przejrzystość dzięki czemu prosto poruszać się po tytule i szybko można wyrywkowo trafić na poszukiwane instrukcje. Publikacja wyjaśnia aż 100 psich postaw i zachowań. Każde pokazane jest według tego samego układu. Autorka opisuje daną kwestię, wymienia rasy u których najczęściej można ją zaobserwować, następnie w sposób prosty, wyczerpujący i przystępny opisuje o co chodzi naszemu psu. W odrębnej kolumnie wyjaśnia jak mamy zareagować oraz dodaje uwagi weterynaryjne jeśli zachowanie wymaga kontaktu z lekarzem. Przy końcu tytułu Pani Moore wymienia typy behawioralne czworonogów i je krótko aczkolwiek bardzo wnikliwie charakteryzuje. Całość opatrzona jest mnóstwem uroczych zdjęć psów różnych ras i w różnym wieku.

Nie jestem kynologicznym laikiem, mam wieloletnie doświadczenie z psami i całkiem niezłą wiedzę. I z tego punktu widzenia oceniam publikację Galaktyki. Twierdzę, że jest ona rewelacyjna. Konkretna, dokładna i wyczerpująca. Doskonała dla tych, którzy już nieco psy rozumieją i dla osób, które posiadają pierwszego psa i dopiero uczą się psiego świata. Tym ostatnim tę książkę najbardziej polecam i rekomenduję. Zawarte w niej wiadomości są bezcenne, a ich poznanie z pewnością pozwoli na łatwiejsze życie z pupilem i oszczędzi stresowych sytuacji obu stronom. Ten tytuł można też polecić tym, którzy wahają się jaką rasę wybrać. Nie można tego zrobić tylko po wyglądzie. Książka pozwoli poznać konkretne cechy poszczególnych ras, ale i zweryfikuje czy naprawdę chcemy mieć pupila i czy jesteśmy choć troszkę na to przygotowani.

Lekturze autorstwa Arden Moore stawiam najwyższą notę. Nie znajduję w niej żadnych wad, słabych stron i pomyłek. Ta książka pokaże Wam, że odkrywanie psiego świata, że poznawanie mowy psiaków to naprawdę fascynująca przygoda i niepowtarzalna przyjemność.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

dobrerecenzje | 2017-02-09
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 09 lutego 2017

Mówi się, że pies jest największym przyjacielem człowieka. I to prawda, ale czy dobrze znacie swojego pupila? Czy dobrze odczytujecie jego mowę? Sposób zachowywania się, dźwięki i porozumiewanie się?
Jeśli chodzi o naszego czworonoga, to jest w naszej rodzinie już od ponad dziewięciu lat, ale wciąż nas zaskakuje swoimi nowymi pomysłami.
Jest nieprzewidywalny, a jednocześnie słodki i kochany.
Autorka książki - specjalistka od psiej komunikacji, proponuje nam świetny poradnik. Ilustrowaną encyklopedię mowy ciała psów, czyli 100 postaw, ekspresji, dźwięków i zachowań naszego czworonoga.
Psy chcą zrobić wszystko, abyśmy zrozumieli ich psią mowę, ale czasem jest tak, że mylnie ją odczytujemy.
Ostatnio np. zastanawialiśmy się, dlaczego nasz kundelek tak często zjada trawę - czyżby ją lubił? Otóż okazało się, że Bazylek ma problemy jelitowe, a trawa ma mu w tym pomóc.
Autorka proponuje nam różne postawy psa, o co chodzi psu, jak reagować oraz uwagi weterynarza np. szarpanie na smyczy jest...

DracoGroupie | 2017-08-30
Na półkach: 2017