Zaklinacz kotów

Tłumaczenie: Jan Piotr Witek
Wydawnictwo: Galaktyka
The Cat Whisperer
koty, wychowanie, zwierzęta

Koty domowe od dawna towarzyszą ludziom, lecz czy my potrafimy je rozumieć? Czy tak naprawdę wiemy, co lubią a czego nie? Czy wiemy dlaczego zachowują się w taki a nie inny sposób albo co jest przyczyną ich nieodpowiedniego dla nas zachowania się i jak je zmienić? Książka ta stanowi doskonały poradnik odpowiadający na te i inne pytania związane z poznaniem i zrozumieniem swego kota, jego potrzeb i motywacji. Przekazana w niej przez Claire Bessant wiedza, oparta na wieloletniej obserwacji behawioryzmu kotów, pomaga w zrozumieniu istoty „kociego świata”, funkcjonowania kota jako kota i jako towarzysza człowieka. A zrozumienie to z pewnością pozwali Wam, miłośnikom kotów, na lepszą komunikację z mruczącymi ulubieńcami i ułatwi rozwiązywanie problemów w relacji człowiek — kot. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o nieznanych drogach, jakimi chadza Wasz „indywidualista”, zrozumieć elegancki i tajemniczy „koci świat”, przeczytajcie tę książkę… i zacznijcie zaklinać Wasze koty!

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka

źródło okładki: skan: Michał Paweł

Dalena | 2015-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2015

Jako osoba mająca stały kontakt ze zwierzętami, zdążyłam poznać wiele ich zachowań.
Żadna książka nie nauczy tyle, co bezpośredni kontakt, jednak myślę, że "Zaklinacz kotów" nada się idealnie dla początkujących opiekunów tych wspaniałych zwierzaków. Polecam dodatkowo przeczytać jakieś pozycje dotyczące żywienia i zdrowia, ponieważ Bessant skupiła się głównie na aspekcie behawioralnym.

Przyglądając się dokładniej treści, w "Zaklinaczu..." zostały opisane w przystępny sposób i dosyć zwięźle podstawowe zachowania, jakie kot przejawia w obecności człowieka, a także stosunki kot-kot i kocię-kotka. Mamy okazję poznać typy kocich osobowości oraz dowiedzieć się, jak traktować zwierzaka introwertycznego, a jak ekstrawertycznego.
Autorka udziela praktycznych porad pod każdym omówionym tematem i niejednokrotnie udowadnia, że system nagród sprawdza się znacznie lepiej w wychowywaniu kota, niż system kar.
Kocia mowa ciała jest nie tylko opisana, ale także przedstawiona na zdjęciach.

Podoba...

Nefra-Nafteta | 2013-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2013, X-o
Przeczytana: grudzień 2013

Obowiązkowa pozycja dla przyszłego posiadacza kota oraz dla początkujących posiadaczy. Autorka w bardzo przystępny sposób opisuje zachowania kota wraz z jego zaburzeniami. Dzięki prostym technikom nauczymy się jak spowodować, by kot nie wchodził na blaty kuchenne, załatwiał swoje potrzeby do kuwety oraz nie był względem domowników agresywny. Polecam!

Magdalena Faszcza | 2012-02-04

Ponieważ jestem zakochana w kotach i mam ten zaszczyt:) być posiadaczką dwóch takich urwisów,polecam tę książkę bo pomaga nam zrozumieć naszego futrzaczka,"porozmawiać" z Nim...Nie można jej przeczytać i odłożyć,do niej się wraca...

Filemona | 2011-12-10
Na półkach: Przeczytane, Koty, Posiadam
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Jedna z lepszych pozycji o kotach i ich zachowaniu, jaką kiedykolwiek miałam w ręce. Książka naprawdę pozwala lepiej zrozumieć te fascynujące zwierzęta. Polecam!

KKBello | 2011-08-29

Kot, człowiek i dobre porozumienie...

Od dawna wiadomo, że koty mają swoje grymasy, chodzą swoimi ścieżkami. Jednak kiedy chcemy aby zamieszkały z nami pod jednym dachem oczekujemy posłuszeństwa i wierzymy, że tak naprawdę ze wszystkimi problemami damy sobie radę. Jednak nie zawsze życie pisze piękne scenariusze, czasami potrzeba wiele wyrzeczeń a nierzadko znajomości psychiki kota według jego rasy. CLAIRE BESSANT w swojej książce szczegółowo opisuje wszystkie zachowania kota, wszelkie problemy które możemy spotkać na drodze wychowywania swojego pupilka. To źródło ogromnej wiedzy, którą każdy właściciel powinien posiąść, do tego kolorowe ilustracje pozwalają cieszyć oko a szereg profesjonalnych zagadnień pozwoli cieszyć się życiem codziennym i żyć w przyjaźni z małymi odkrywcami.

Sowa_książkowa | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Świetna sprawa dla każdego posiadacza kota!:) Książka pozwala zrozumieć wiele kocich zachowań i napisana jest ciekawym i przystępnym językiem. Zawarte w niej porady odnośnie postępowania z kotem naprawdę działają! Polecam!

magda | 2013-11-05

Znalazłam tu wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

nikamonika1991 | 2015-09-10
Przeczytana: 07 września 2015

Sporo, dużo ciekawych informacji dla miłośników kotów, szukam czegoś bardziej naukowego.

mahdaliel | 2012-01-10
Przeczytana: 2009 rok