Arkadia płonie

Cykl: Arkadia (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Arkadien brennt
raven

Druga część trylogii arkadyjskiej. Po niespodziewanej śmierci siostry i ciotki przed Rosą kolejne wyzwanie: staje na czele rodu Alcantara. Musi teraz zmierzyć się z chciwymi, krwiożerczymi członkami własnej rodziny, którym nie odpowiada nowa sytuacja, przewodzić wszelkim ważnym sprawom, również tym dotyczącym śmierci jej bliskich, a przede wszystkim – przekonać wszystkich, że jej związek z...

Druga część trylogii arkadyjskiej.

Po niespodziewanej śmierci siostry i ciotki przed Rosą kolejne wyzwanie: staje na czele rodu Alcantara. Musi teraz zmierzyć się z chciwymi, krwiożerczymi członkami własnej rodziny, którym nie odpowiada nowa sytuacja, przewodzić wszelkim ważnym sprawom, również tym dotyczącym śmierci jej bliskich, a przede wszystkim – przekonać wszystkich, że jej związek z Alessando Carnevare, chłopcem z wrogiego klanu, nie zaszkodzi interesom jej rodziny.

źródło opisu: Media Rodzina, 2014

źródło okładki: Media Rodzina, 2014

W KOŃCU PRZECZYTAŁAM KSIĄŻKĘ, PO KTÓREJ KAC KSIĄŻKOWY JEST GWARANTOWANY!

Rosa i Alessandro zostali capo swoich klanów, wydawało by się, iż teraz nic i nikt nie będzie zagrażał ich związkowi...... Jednak ich rodziny spiskują, aby zlikwidować młodych bossów. Gdyby tylko to stanowiło ich problem!
GŁODOMÓR, TABULA I TRAGICZNA PRZESZŁOŚĆ ROSY to wokół tych tematów rozgrywa się akcja drugiej części sagi arkadyjskiej.

"Arkadia płonie" jest jeszcze lepsza od swojej poprzedniczki! Siedziałam i czytałam, nic nie jadłam i nie piłam, przez co strasznie krzyczeli na mnie w domu, a nawet grożono mi odebraniem książki! Ale ja się nie dałam!
Akcja jest bardzo dynamiczna, ale nie brakuje momentów, kiedy zwalnia (Rosa i Alessandro spędzają wtedy czas razem).
Książkę czyta się z ogromnym zainteresowaniem i wypiekami na twarzy (nie żartuję).

Serdecznie polecam! Muszę przeczytać ostatnią część, błagam chcę ją mieć w swoich rękach!

młoda_pisarka | 2014-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2014

MIT ARKADII TRWA...

Drugi tom o dynastiach arkadyjskich, klanach mafii, a także ludziach zmieniających się w zwierzęta i miłości dwójki młodych ludzi, którzy powinni się nienawidzić.

Po śmierci siostry i ciotki Rosa jest zmuszona przejąć pozycję przywódcy rodu Alcantarów. Nie pomagają jej w tym spojrzenia członków jej klanu, którzy tylko czekają na jej potknięcie, a tym bardziej już nie pomaga sprawa z przed lat, która wciąż ciąży jej na sercu, na umyśle, na ciele, a także na psychice. Rosa musi się zmierzyć z nowymi faktami dotyczącymi przeszłości, jej dawnego i obecnego życia, a nawet tego co wydarzyło się nim była w stanie zrozumieć, że jest częścią mafijnego klanu.

Tymczasem Alessandro musi uporać się z ludźmi, którzy chcą zająć jego miejsce na stanowisku capo jego klanu. Mimo wszystko główną myślą, jaka zaprząta mu głowę jest Rosa i dbanie o jej bezpieczeństwo... które staje pod znakiem zapytania, kiedy Alessandro staje się podejrzany o zamach na członach swojego własnego...

Marika | 2014-05-17
Przeczytana: 16 maja 2014

"Arkadia płonie" to druga część trylogii arkadyjskiej. Bałam się, czy autor sprosta wyzwaniu i dwójka będzie tak samo dobra jak jedynka. Niestety, moje obawy były słuszne. " Przebudzenie Arkadii " o wiele bardziej mnie zaciekawiło, a akcja nie pozwalała się oderwać od lektury, natomiast w tym przypadku chwilami się nudziłam.
Prawie cała książka skupia się na przeszłości Rosy i wydarzeniach z pewnej imprezy z okazji Halloween. Dziewczyna dowiaduje się w końcu prawdy, o tym kto ją skrzywdził.
Jako capo rodziny Alcantara nie ma łatwego życia, a jej związek z Alessandro nie cieszy się zbytnią popularnością. Odkrywa mroczną tajemnice swojej babki, fakty z życia jej ojca i sama musi w końcu zdecydować komu może ufać. Żałuję, że nie jest to już ta zadziorna i buntowniczo nastawiona do życia Rosa, jaką poznałam na początku trylogii. Alessandro - nie wniósł niczego nowego i gdyby autor się uparł, mógł w ogóle o nim w tej części nie wspominać.
Nie dostajemy również wielu nowych informacji...

addictedtobooks | 2016-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Po tragicznej śmierci ciotki Florindy oraz siostry Zoe, Rosa staje na czele klanu Alcantara, który jest jednym z najbardziej znanych rodów mafii. Członkowie jej rodziny nie patrzą jednak przychylnym okiem na ich nową przywódczynię i na każdym kroku będą próbowali wbić jej nóż w plecy. Dziewczyna stanie teraz przed niezwykle trudnym zadaniem, które okaże się prawdziwym sprawdzianem jej odwagi oraz wytrzymałości. Z każdej strony otaczają ją wrogowie, którzy tylko czekają na jej najmniejsze potknięcie. Czy Rosa poradzi sobie z nową sytuacją? Oraz czy uda jej się przekonać swój klan, że jest godną następczynią jej ciotki?

„Dla niego to był dar. Dla Rosy, jak dotąd, tylko przekleństwo.”

Przeszłość dziewczyny nie daje jednak o sobie tak szybko zapomnieć i już wkrótce Rosa będzie musiała się zmierzyć ze swoimi największymi lękami. Dziewczyna wraca do Nowego Jorku i ma nadzieję, że uda jej się zdobyć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. To, czego się tam dowiaduje wywraca cały jej...

Lenka | 2016-08-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 31 lipca 2016

Powrót na Sycylię. To jeden z tych momentów, gdy żałuję, że nie wzięłam się za drugi tom zaraz po przeczytaniu pierwszego... Pamięć zawodzi, a drugi tom jest lepszy! Od razu wciąga. Pełen akcji i humoru kontynuacja. Wydarzenia rozpoczynające tę powieść bezpośrednio nawiązują do zakończenia "Przebudzenia Arkadii". Rosa staje na czele rodu. Zna już prawdę o sobie samej, ale wciąż ma przed sobą walkę z historią rodziny. Tajemnice przodków nie powinny ujrzeć światła dziennego. A związek z przystojniakiem z wrogiej familii nie ułatwia prowadzenia mafijnych interesów i grzebania w przeszłości.

Największą wadą jest tytuł, który właściwie odnosi się do jednego, niedługiego epizodu. W dodatku nawet nieciekawego i dziwnego, więc zastanawiam się skąd decyzja, aby wyróżnić to wydarzenie tytułem. Chyba, że należy potraktować go bardzo metaforycznie i "pożarem" określić złe wszystkie wydarzenia, które rozgrywają się na kartach powieści.

Dalszy ciąg:...

zielonooka | 2014-05-05
Przeczytana: 24 czerwca 2014

I juz biore sie za nastepna:-) :-)

TalaZ | 2014-09-13
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Sycylia… Cosa Nostra… Mafijne porachunki… Zwaśnione rody… Mityczne przepowiednie… Mityczne stwory… Arkadia… Głodomór… Waśnie rodzinne… Zemsta… To tylko niewielki wyrywek problemów, z jakim muszą stawić czoła Rosa i Alessandro. Wszyscy czyhają na ich życie, pragną pozbawić ich władzy capi i przede wszystkim przerwać ich związek. Jednak oni nie zamierzają się poddać. Pragną być ze sobą, ale aby było to w końcu możliwe, musza rozwikłać zagadkę posągów z dna cieśniny meksykańskiej. Tylko jak tego dokonać w momencie, gdy ktoś inny ich ubiegł? Posągi zostały zabrane i doskonale ukryte.

Młodzi przywódcy mafijni muszą, więc na chwilę pozostawić tą sprawę nierozwiązaną i zając się innym palącym problemem. Już niedługo na Sycylię ma, bowiem powrócić żądny zemsty Głodomór – capo dei capi całego mafijnego społeczeństwa. No i na jaw wychodzą kolejne bolesne fakty ze znienawidzonej przeszłości Rosy, a także te dotyczące jej ojca i jego zniknięcia przed laty.

Poprzedni tom Arkadii bardzo...

lenka | 2014-11-12

Świetna książka. Dużo akcji, zaskakujących wydarzeń, ciekawi bohaterowie( główni i nie tylko). Po prostu rewelacyjna. Bardzo wciąga czytelnika. Wszystkim polecam przeczytać całą trylogię.

Dominika | 2015-03-24
Przeczytana: luty 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po dramatycznych wydarzeniach, które zwieńczyły "Przebudzenie Arkadii" przyszedł czas na przeczytanie drugiej części cyklu. Mam to szczęście, że posiadam całą trylogię, co jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Nie muszę się zastanawiać, kiedy przeczytam następny tom, ani czy cokolwiek będę z poprzedniego pamiętać. Dlatego ledwo skończywszy jedynkę, zabrałam się za "Arkadia płonie". I muszę przyznać, że książka jest godną kontynuacją.

Rosa po śmierci ciotki i siostry zostaje głową klanu Alcantara. Nie bardzo wie jak sobie z tym wszystkim poradzić. Ma więcej pytań niż odpowiedzi, co skutkuje wycieczką do Nowego Jorku. Dziewczyna ma nadzieję, że matka zna odpowiedź na pytanie co łączyło jej ojca z TABULĄ, ale zamiast tego odkryje szokującą prawdę o nocy swojego gwałtu. W świecie kłamstw i półprawd, komu Rosa zdecyduje się zaufać? Czy podejmie dobre decyzje? A jeśli nie- jakie będą ich skutki?

W blogosferze książkowej i okolicach, istnieje stwierdzenie, że często najlepsze w...

Rakszasi | 2015-12-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Równie przyjemna ksiązka jak poprzednia część, ciekawa historia i akcja, którą lekko i przyjmenie się czyta. Nadal ubolewam nad wiekiem bohaterów, ale nie w wyobraźni można wiele rzeczy korygować.