Doktor Illuminatus

Tłumaczenie: Krzysztof Adelt
Cykl: Syn alchemika (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Doctor Illuminatus

Fila i Tim przeprowadzili się wraz z rodzicami do starego domu na wsi. Nie przerażają ich dziwne odgłosy dobiegające zza ścian zabytkowej posiadłości, ale gdy poznają Sebastiana, otaczający świat przestaje być prosty. Ich nowy kolega okazuje się... synem średniowiecznego alchemika i - tak jak bliźniaki - ma... dwanaście lat. Przed laty ojciec Sebastiana, niesłusznie oskarżony o czary, zginął na stosie. Syn, na przestrzeni wieków, toczył walkę ze złem... Dziś Sebastian znajduje sprzymierzeńców w Timie i Fili, nowych lokatorach domu, w którym żyje od kilkuset lat. Czy wiedza tajemna w połączeniu ze współczesną nauką pomoże trójce dzieciaków pokonać potężnego XV-wiecznego czarnoksiężnika?

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2006

Genialna książka , przeczytałam ją w ubiegłe wakacje w 1 dzień :D
Ciekawa i bardzo wciąga :D Poleciła mi ją moja przyjaciółka przeczytałam 2 części z tego cyklu :" Syn Alchemnika " .

Zupełnie nowe życie bliźniąt – Filipy i Timothy'ego Ledger – rozpoczęło swój pęd w chwili, kiedy przenieśli się do uroczego, starego domu oddalonego dobre pięć kilometrów od prowincjonalnego, chociaż ruchliwego miasta. Na wspaniałą posiadłość składał się jednak nie tylko wielki dom, ale również 32 ary łąk z ziołowym ogródkiem i pełnym ryb strumykiem. Ot, idealne miejsce zarówno dla rozmiłowanej w ogrodnictwie dziewczynki, jak i dla jej lubiącego wędkarstwo brata. Nie mniej jednak, nie wszystko jest tak idealne, jakby mogło się wydawać. Stary, drewniany dom wydaje w nocy tysiące różnych odgłosów, które ciekawski Tim postanawia zbadać, a tym samym dochodzi do zaskakującego odkrycia – za łóżkiem jego siostry znajduje się tajne przejście i bynajmniej nie jest ono puste! Właśnie w ten sposób rodzeństwo...

Ewelin Stolarczyk | 2015-03-08

Naprawdę trzeba tu mieć nerwy ze stali, ponieważ są tu opisy tego typu: "...a jego oko zwisało i obijało się o jego policzek wisząc tylko na jednym ścięgnie". Ane mi ta książka bardzo się spodobała, więc polecam! :D

Rockstar007 | 2010-05-23
Na półkach: Przeczytane, Fantasy

Książka Wciągająca, i pochłaniająca czytelnika... Czyta się jednym tchem.... Jednak jak dla mnie zbyt mało akcji.... Czuje pewien niedosyt w tym polu.... Dużo sytuacji niewyjaśnionych.... Mimo to polecam...!

Justyna Stanisławczyk | 2012-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2012
Gabryśka | 2015-04-26
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Niesamowita książka. Od wielu dni byłam namawiana do jej przeczytania przez koleżankę. W końcu stwierdziłam, że może warto zobaczyć, co jest w niej takiego nadzwyczajnego.

Na początku miałam wrażenie, że książka jest pierwszą napisaną przez autora. Przez pierwsze rozdziały była nudna, a akcja się nie kleiła.

Postanowiłam, że przebrnę przez tą książkę (bo nie lubię zostawiać nieprzeczytanych lektur).

Ale już kilka storn później akcja zaczęła nabierać rozpędu. Pojawił się Sebastian i nudna fabuła zamieniła się w niesamowitą przygodę.

Trójka przyjaciół musi stawić czoła XV. wiecznemu alchemikowi, który chce stworzyć homunkulusa, by przejąć władzę nad światem. Ani się obejrzałam, a pierwsza część książki została przeczytana.

OSTRZEŻENIE! Książka przeznaczona dla osób z silnymi nerwami. Zawiera krwawe fragmenty i obrzydliwe opisy :).

Olka258 | 2011-05-01

Nie miałam co czytać, sięgnęłam po pierwszą lepszą książkę. Nigdy nie lubiłam powieści fantastycznych czy jakiś tego typu, ale jednak ona ma coś w sobie. Niby dla młodszych... ale jednak jak człowiek się wczyta nie przestaje. Bardzo szybko przeczytana i polecam każdemu o podoobnym guście :)

Klakier | 2010-09-04
Przeczytana: 11 sierpnia 2009

Niezwykła książka! Czytałem ją z zapartym tchem.

PahaludO | 2010-09-21

Fajna;]

Natalia | 2014-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2014

Książka jest przeciętna, ale pewnie gdybym miała 12 lat to bym się w niej zakochała.

Lilianne | 2010-10-17

Wciągająca i ciekawa. Bardzo fajnie się ją czyta.