Przebudzenie Arkadii

Kai Meyer Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Arkadia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Arkadien erwacht
fantastyka, fantasy, science fiction
Emilia Kledzik
powieść niemiecka mitologia paranormal romance literatura młodzieżowa

Na półkach: , , , ,

"...w przejściu ukazała się stewardesa z bramki na lotnisku. – Panienka nie chce podnieść żaluzji na oknie, a ja chciałbym zobaczyć chmury – powiedział. – A przy okazji nachylić się nade mną i wgapić się w mój dekolt – zauważyła Rosa. – To śmieszne! – odparł mężczyzna, nie patrząc Rosie w twarz. Pełne powątpiewania spojrzenie stewardesy prześlizgnęło się po czarnej bluzce...

Bardzo dobrze się czyta, przyciąga uwagę.
Zbuntowna nastolatka po pewnych przejściach, o niezmiernie silnej woli i charakterze, która stawia czoło spóściźnie rodzinnej.
Przynależność do mafii i zmiennokształtnych, a w tle rozwijająca się, zakazana miłość.

Książkę znalazłam na półce w bibliotece, spodobał mi się opis i postanowiłam wypożyczyć.
Już od pierwszych stron nie mogłam się od niej oderwać, uwielbiam tematykę mitów a podobnego motywu jeszcze nie czytałam.
Historia bardzo mi się podobała i trawiła idealnie w mój gust :)

Książka niesamowicie mnie "wciągnęła" pomimo, że nie przepadam za fantastyką, jest fajnie napisana i już zamówiłam 2 kolejne części. Gorąco polecam na wakacje!

Rosa Alcantara próbując uciec od problemów i błędów przeszłości, postanawia odwiedzić swoją ciotkę, która mieszka na Sycylii. Kobieta już dawno próbowała namówić bratanicę na przeprowadzkę do niej, tak jak zrobiła to Zoe, siostra Rosy. Młoda dziewczyna nie była przekonana, co do tego wyjazdu i szybko zorientowała się, że nie była to najlepsza decyzja. Rosa trafia prosto w...

Aby po przerwie zacząć na nowo czytać...idealna do tego

Na półkach: , , , , , ,

Rosa ucieka z Nowego Jorku, by zamieszkać na jakiś czas u swojej ciotki, na Sycylii. Nie ma jednak pojęcia w co się pakuje. Jej rodzina to jedna z mafijnych rodzin, za którą kryje się mitologiczna tajemnica Arkadii.
Gdy w samolocie poznaje Alessandra nie ma pojęcia, że powinna nienawidzić tego tajemniczego młodzieńca, który prędko zaczyna ją interesować.

Miałam plan...

Książka w sumie przyjemna, dobrze się czyta, nie obciąża, lekka, na miły wieczór. No właśnie, w sumie tyle. Nie wiem jak to jest, ale im starsza jestem, tym bardziej irytują mnie w książkach bohaterskie nastolatki, które wykazują się odwagą i rozumem większym niż niejeden dorosły :D Trochę mało realne. No ale jeśli to ominąć to całkiem w porządku :)

Na półkach: , , , , , ,

Na więcej recenzji zapraszam na mojego bloga: http://gwiezdnekroniki.blogspot.com/ :)

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Sięgając po "Przebudzenie Arkadii" nie do końca wiedziałam, czego się spodziewać, ale już po pierwszych rozdziałach lektura wciągnęła mnie bez końca.

Zostawiając za sobą bolesne wspomnienia, nastoletnia...

Kai Meyer jest niemieckim pisarzem, którego książki napotkałam na półce bibliotecznej bardzo prędko. Trylogia o dziewczynie Merle, na którą wówczas natrafiłam bardzo mnie zaciekawiła, parę lat później sięgnęłam po serię "Siedem pieczęci" tego samego autora, którą znakomicie (i zbyt szybko) się czytało. Gdy ujrzałam inną książkę tego autora na bibliotecznej półce wiedziałam,...

Dyskusje

• 2014