Przebudzenie Arkadii

Kai Meyer Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Arkadia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Arkadien erwacht
Arkadia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Emilia Kledzik
powieść niemiecka mitologia paranormal romance literatura młodzieżowa

Teoretycznie powieść młodzieżowa, ale mnie zafascynowała. Ten klimat, miejsce akcji, tajemnice pradawnych rodów... A w tym wszystkim Rosa - zbuntowana nastolatka naznaczona czynem, który pozostawił piętno na jej psychice. Mile spędziłam czas przy lekturze, z pewnością sięgnę po kolejne części.

Zgarnęłam kiedyś tę pozycję na wyprzedaży biedronkowej i... byłam mile zaskoczona. To naprawdę bardzo porządnie napisana książka o świecie mafii, bardzo zgrabnie połączona również z wątkami fantastycznymi. Mimo, że historia zalatuje trochę Romeem i Julią, to jednak fakt ten nie przeszkadza i ani trochę nie umniejszał mi radości z czytania.

Podoba mi się kreacja głównej...

To mi się podobało! Mam wrażenie że książka o wiele za krótka, ale zaraz zabieram się do czytania kolejnego tomu. Zbuntowana Rosa ucieka na Sycylię do swojej ciotki i siostry Zoe. Ale to nie będzie zwykła ucieczka, Rosa pozna legendy o Arkadii, zagłębi się w porachunki mafijne i pozna przystojnego Alessandra. Ponadto mieszkańcy na tych ziemiach potrafią zmieniać się w...

"...w przejściu ukazała się stewardesa z bramki na lotnisku. – Panienka nie chce podnieść żaluzji na oknie, a ja chciałbym zobaczyć chmury – powiedział. – A przy okazji nachylić się nade mną i wgapić się w mój dekolt – zauważyła Rosa. – To śmieszne! – odparł mężczyzna, nie patrząc Rosie w twarz. Pełne powątpiewania spojrzenie stewardesy prześlizgnęło się po czarnej bluzce...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobrze się czyta, przyciąga uwagę.
Zbuntowna nastolatka po pewnych przejściach, o niezmiernie silnej woli i charakterze, która stawia czoło spóściźnie rodzinnej.
Przynależność do mafii i zmiennokształtnych, a w tle rozwijająca się, zakazana miłość.

Książkę znalazłam na półce w bibliotece, spodobał mi się opis i postanowiłam wypożyczyć.
Już od pierwszych stron nie mogłam się od niej oderwać, uwielbiam tematykę mitów a podobnego motywu jeszcze nie czytałam.
Historia bardzo mi się podobała i trawiła idealnie w mój gust :)

Książka niesamowicie mnie "wciągnęła" pomimo, że nie przepadam za fantastyką, jest fajnie napisana i już zamówiłam 2 kolejne części. Gorąco polecam na wakacje!

Rosa Alcantara próbując uciec od problemów i błędów przeszłości, postanawia odwiedzić swoją ciotkę, która mieszka na Sycylii. Kobieta już dawno próbowała namówić bratanicę na przeprowadzkę do niej, tak jak zrobiła to Zoe, siostra Rosy. Młoda dziewczyna nie była przekonana, co do tego wyjazdu i szybko zorientowała się, że nie była to najlepsza decyzja. Rosa trafia prosto w...

Aby po przerwie zacząć na nowo czytać...idealna do tego

Na półkach: , , , , , ,

Rosa ucieka z Nowego Jorku, by zamieszkać na jakiś czas u swojej ciotki, na Sycylii. Nie ma jednak pojęcia w co się pakuje. Jej rodzina to jedna z mafijnych rodzin, za którą kryje się mitologiczna tajemnica Arkadii.
Gdy w samolocie poznaje Alessandra nie ma pojęcia, że powinna nienawidzić tego tajemniczego młodzieńca, który prędko zaczyna ją interesować.

Miałam plan...

Dyskusje