W kręgu podejrzenia

Seria: Seria z Jamnikiem
Wydawnictwo: Czytelnik
Dorota_1988

- Tak - Borzycki zamyślił się. - Mam wrażenie poruczniku, że Elerta zamordował ktoś z jego otoczenia, ktoś kogo on znał. Świadczy o tym chociażby fakt, że... - ...że strzał padł w momencie, kiedy Elert był odwrócony plecami do mordercy - dokończył Olszewski. - Właśnie. Należy przypuszczać, że do osoby nieznajomej byłby odwrócony twarzą. - Chyba, że ktoś niepostrzeżenie zakradł się do...

- Właśnie. Należy przypuszczać, że do osoby nieznajomej byłby odwrócony twarzą.
- Chyba, że ktoś niepostrzeżenie zakradł się do mieszkania, ale to raczej wątpliwe. Mnie się zdaje panie prokuratorze, że... sytuacja wyglądała mniej więcej w taki sposób: Elerta odwiedzili jacyś jego znajomi czy przyjaciele, posiedzieli u niego, prawdopodobnie coś wypili. Świadczą zresztą o tym kieliszki i butelki po trunkach. Następnie całe towarzystwo wyszło. Został tylko morderca.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1975

Turniquet 92 | 2015-06-23

Bardzo udana rodzima powieść sensacyjna, ciekawy pomysł autora na fabułę książki, jak każda powieść sensacyjna po prostu wciąga i to chyba najlepsza rekomendacja, jak najbardziej polecam:-)

Bartolomeo13 | 2017-02-10
czytnik | 2016-06-23