Zachłanność mordercy

Cykl: Kapitan Mirski | Seria: Kryminał [KAW]
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
piotrex

Fragment: "- Proszę pana, czy myśmy się już gdzieś nie spotkali? - zapytał w pewnym momencie ogrodnik. - Nie wydaje mi się. Jestem tutaj przejazdem. - Chyba już gdzieś pana widziałem... - To niemożliwe. Mieszkam bardzo daleko stąd. - Bo widzi pan, czasami człowiekowi coś się przypomni... W gazecie czytałem, że znaleziono ciało kobiety w tym lasku opodal. Proszą, aby powiadomić milicję, jeśli...

Fragment:
- Nie wydaje mi się. Jestem tutaj przejazdem.
- Chyba już gdzieś pana widziałem...
- To niemożliwe. Mieszkam bardzo daleko stąd.
- Bo widzi pan, czasami człowiekowi coś się przypomni... W gazecie czytałem, że znaleziono ciało kobiety w tym lasku opodal. Proszą, aby powiadomić milicję, jeśli ktoś cokolwiek wie na ten temat.
- I pan mnie sobie skojarzył z tą sprawą?
- No, niezupełnie. Moje gospodarstwo jest ostatnie przy drodze do lasu. Kilka dni temu widziałem parę, która jechała trabantem. Pan przypomina mi mężczyznę, który prowadził ten samochód, a kobieta ze zdjęcia zamieszczonego w dzisiejszej popołudniówce jest podobna do tej zauważonej kilka dni temu.
- Powinien pan zawiadomić milicję, aby podać im te wiadomości. Dla nich każdy szczegół jest ważny.
- Nie miałem czasu, a i telefon mi ktoś zablokował. Zadzwonię jutro. Nie spieszy się..."

czytamcałyczas | 2018-09-01

Okładka
nie umiem grać w karty

skąd

biblioteka

fabuła
PRL ,zabójstwo

Moja opinia

taka sobie,nudnawa,czasami.Taki kryminałów dużo.

Jacek | 2017-01-01
Przeczytana: 29 grudnia 2016

To miała być szybka lektura, żeby dobić do magicznej liczby 52 przeczytanych książek. No i przeczytałem szybko, bo to bardzo skromna lektura. Tylko, że nie była warta zachodu. Taki gniot milicyjny, bez wyrazu, z tezą, że milicja zawsze złapie przestępcę, że to ohydny drań i tak dalej, i tak dalej. Wszystko przewidywalne, nudne, bez wyrazu. Jedynie dialogi w miarę żywe i może dzięki temu dało się przebrnąć. Ale żeby polecać - nie. A przecież w PRL-u też powstawały całkiem niezłe kryminały.
PS. Dla poprawy samopoczucia i podniesienia własnego ego przeczytałem w 2016 jeszcze jedną książkę - znacznie lepszą, ale o tym w innym miejscu.

AKor | 2015-08-14
Przeczytana: 25 września 2016

Na odmóżdżenie -rewelacja!

Beti | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Fajny kryminał,taki do pochłonięcia w jeden wieczór.

wakahisa | 2013-08-21
Przeczytana: 2010 rok

Obydwa kryminały tegoż to pana przeczytałam jeden po drugim. Bardzo szybko się czyta, akcja nie jest skomplikowana, do rozwiązania zagadek śmierci wystarczą małe szczególiki, na które, w trakcie czytania, możemy nie zwrócić najmniejszej uwagi.
Obydwie książki podobały mi się, ale jednak to nie jest to, co lubię. Dla mnie zbrodnie były zbyt oczywiste, w środku książek już domyśliłam się, kto będzie mordercą. Niestety miałam rację. Jednak dla samej, ciekawej lektury myślę, że warto sięgnąć choć po jedną książkę Krupińskiego.

Eniutek | 2011-08-29

Lubię kryminały z tamtych lat .I ten jest nawet ciekawy :)